Jak si vybrat nábytek do malé koupelny?

Jak si vybrat nábytek do malé koupelny?

06. 10. 2017 autor - Petra Lustigová

Petra Lustigová

Máte doma malou koupelnu, i když jste vždy toužili po velkém domácím wellness? Pokud už nemůžete ovlivnit stavební dispozice svého bytu, nezbývá než si zkusit i z malého prostoru vytvořit co nejprostornější domácí lázně

A kde vzít inspiraci? Od toho tu jsme přeci my, odborníci na koupelnový nábytek z Dřevojasu. Přinášíme vám 5 užitečných rad, jak si vybavit malou koupelnu.

koupelnový nábytek do malé koupelny zelený

1 / Jaký koupelnový nábytek potřebujete?

Praktickým řešením pro šetření místa je umyvadlo s vlastní skříňkou. Skříňka pod umyvadlo uryje sifon a postará se zároveň o úložný prostor. Pokud vám na jedné ze stěn zbyde dostatek místa, určitě zvažte samostatnou nástěnnou skříňku. Domácnosti, která čítá více jak 3 členy, se bude úložné místo navíc hodit. Pokud nemáte samostatnou úklidovou místnost, tak do ní můžete schovat kromě koupelnových nezbytností i všechny čistící prostředky. Kosmetiku můžete uložit do galerky, která je pro malé koupelny naprosto ideálním řešením, ale k ní se dostaneme později...

2 / Jaké zvolit skříňky do koupelny?

Pokud si ve své koupelně nemůžete dovolit manipulovat se skříňkami a zásuvkami, je jednoznačně nejlepším řešením otevřená skříňka. U nás ji najdete v řadě Storm. Jestli nejste fanoušky skříněk s nikou, která vyžaduje častější uklízení hlavně kvůli prachu, tak zvolte skříňku s co nejmenší hloubkou. Do malých koupelen se skvěle hodí naše koupelnové kolekce Go, Solo a Door. U samostatných skříněk se držte stejných pravidel. Myslete na co nejmenší hloubku i šířku. Vysoká skříňka o šířce do 35 cm by mohla být ideálním řešením, poskytne dostatek prostoru, ale zároveň ho moc nezabere.

koupelnový nábytek do malé koupelny

3 / Pro které umyvadlo se rozhodnout?

Odpověď se možná nabízí – co nejmenší. Ale nic by se nemělo přehánět. Myslete na to, že v umyvadle musíte občas něco přeprat, že vaše děti cákají, když si myjí zuby, a snažte se najít příjemný kompromis. Nejmenší umyvadlo v naší nabídce je hluboké 26 cm a široké 44 cm. Hodí se spíš do domácností, ve kterých žije pouze pár, pro větší rodiny je umyvadlo vhodné spíš na toaletu. Do rodinné koupelny o více členech je lepší zvolit minimální hloubku 38 cm a šířku 50 cm. Tyto parametry dokonale splňuje malé umyvadlo z řady SoloGo.

koupelnový nábytek do malé koupelny

4 / Galerka – tajný úkryt nejen pro kosmetiku

Bojujete s úložným prostorem, ale pro další skříňku nezbylo místo? Kam dáte všechnu tu kosmetiku, holicí potřeby nebo hřebeny? Zkuste popřemýšlet o koupelnové zrcadlové skříňce! Bude vám sloužit jako klasické koupelnové zrcadlo, a přitom v sobě schová spoustu vašich koupelnových nezbytností. Můžete si vybrat dokonce takovou, která má v sobě zabudované vlastní světlo a zásuvku. Galerka je zkrátka taková chytrá horákyně vaší koupelny.

koupelnový nábytek do malé koupelny

5 / Poskládejte si svůj vlastní návrh!

Funkční a zároveň útulná koupelna je základ. Pokud vaše koupelna je tak malá, že klasický nábytek nepřipadá v úvahu, tak nezbývá nic jiného než si nechat vyrobit nábytek do koupelny na míru. Můžete naše nejmenší umyvadlo Mini doplnit skříňkou na míru, ať už se dvířky nebo s šuplíky. Vlastní fantazii můžete uplatnit i u návrhu samostatné závěsné skříňky na zeď. Pokud už teď víte, že je to váš případ, můžete svůj návrh zaslat rovnou na e-mail atypy@drevojas.cz. Rádi pro vás navrhneme a vyrobíme koupelnový nábytek dle vašeho přání, který vám bude dělat radost spoustu let.

Jakou máte koupelnu vy? Bojujete s prostorem, nebo máte doma skutečné domácí wellness s prostornou vanou? Napište nám do komentáře!

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Lustigová Petra Lustigová

Baví mě psát články o pěkných domácnostech, nábytku i doplňcích. Mám ráda jógu, přírodu a dobrou kávu.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Mária Jazbecová

09. 01. 2022 14:20

Páčia sa mi Vaše produkty

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.