Z jakých materiálů je vyroben koupelnový nábytek?

Koupelnový nábytek musí dennodenně odolávat vlhkosti a vodě. Při výběru by nás proto neměl zajímat jen design, velikost a cena, ale především použité materiály. Aby náročné podmínky neovlivnily životnost nábytku, měl by být vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které zajistí odolnost a v ideálním případě i nenáročnou údržbu. V žádném případě nelze v koupelně používat běžný nábytek do obytných pokojů. Připomeňte si s námi, z jakých materiálů můžete v rámci koupelnového nábytku vybírat.

Vhodné materiály pro výrobu koupelnového nábytku

Od dřeva k nepoznání

Nejčastěji používaným druhem jsou aglomerované materiály, tedy deskové materiály na bázi dřeva. Tvořeny jsou převážně dřevními částicemi (třísky, piliny, vlákno, dřevní moučka) a jinými lignocelulosovými materiály jako např. pazdeřím či slámou. Základními typy aglomerovaných materiálů jsou třískové a vláknité desky, které se snadno udržují a jsou cenově dostupné. Díky speciální povrchové úpravě navíc dokáží dlouhodobě zvládat náročné podmínky. Mezi třískové desky řadíme materiály DTD a LTD, naopak vláknitými zástupci jsou desky MDF a HDF

Zajímá vás, z čeho vyrábíme u nás v Dřevojasu? Na výrobu korpusů koupelnových skříní, které nepodstupují speciální povrchové úpravy, používáme dřevotřískové laminované desky LTD. Jde tedy o případy, kdy si vyberete variantu s dekorem. Na přední díly, dvířka a korpusy, které se typicky lakováním a frézováním přizpůsobují požadavkům klienta, volíme polotvrdé dřevovláknité desky MDF. O poznání méně využíváme surové třískové desky DTD, a to zejména jako nepohledový materiál.

Koupelnový nábytek z masivu

Rádi byste koupelnový nábytek z pravého dřeva? Prohlédněte si naši koupelnovou kolekci INVENCE, ve které najdete luxusní nábytek z dubu masivu. Důležité je ale vědět, že ne každý masiv je do koupelny z praktických důvodů vhodný. Aby dřevěný nábytek při prvním kontaktu s vlhkem a vodou nenabobtnal, musí být ošetřen silnou vrstvou laku. V některých případech však ani tato úprava dostatečnou rezistenci nezaručí. Pro extra péči o koupelnový nábytek z masivu doporučujeme zakoupit speciální udržovací sadu olejovosk.

Nábytek z masivu - umyvadlová skříňka s keramickým umyvadlem
Umyvadlová skříňka z masivu INVENCE SZZ 100 s jednou zásuvkou a keramickým umyvadlem Triumph

Oblíbenou a finančně dostupnější alternativou dřevěného nábytku jsou lamino dekory, které v našem podání od masivu horko těžko rozeznáte. Nabízíme jak klasické dřevodekory (Arlington, Tobacco), tak i speciální dekory imitující mramor (Galaxy) a mnohé další. Chcete se přesvědčit na vlastní oči? Navštivte náš showroom ve Svitavách a poznejte kouzlo a kvalitu českého nábytku do koupelny Dřevojas. Máte-li to k nám daleko, stavte se do jedné z 550 prodejen, které náš nábytek taktéž nabízí.

Mramorová umyvadlová skříňka s dvojumyvadlem
Umyvadlová skříňka GIO SZZ2 120 v dřevodekoru Galaxy se 2 zásuvkami, černými úchytakmi a dvojumyvadlem Pura 120

Odolný nábytek na celý život

Je u vás na prvním místě dlouhá životnost nábytku? Pak vsaďte na náš koupelnový nábytek z vysokotlakého laminátu HPL. Jde o extrémně odolný materiál, a to nejen proti chemikáliím a působení klimatických podmínek, ale i nárazům a jiným mechanickým poškozením. Neopomenutelným benefitem vysokotlakého laminátu je 100% odolnost proti vlhkosti a zvýšená odolnost proti vodě. Počítat můžete také s velmi snadnou údržbou. 

Sháníte vzdušný a neobyčejný kus nábytku? Deska pod umyvadlo z HPL materiálu pro vás bude tou správnou volbou! Zajímá-li vás o koupelnovém nábytku z HPL materiálu více, neváhejte si přečíst náš další článek. 

Umyvadlová deska DPU CS VI HPL

2 až 3 týdny

Umyvadlová deska CS 5 HPL, hloubka 500 mm, tloušťka 50 mm, možnost volby šířky 600-2700 mm a výřezu…

Detail

Materiály do koupelny v kostce

Stále v materiálech a jejich zkratkách nemáte jasno? Nezoufejte. Připravili jsme si pro vás stručnou rekapitulaci toho nejdůležitějšího:

  • LTD – laminovaná dřevotřísková deska s povrchovou vrstvou, k dostání v mnoha barvách a vzorech (např. imitace dřeva), využívána pro korpusy a čela zásuvek

LTD deska

  • MDF – polotvrdá dřevovláknitá deska, oblíbená alternativa masivního dřeva, vhodná pro další povrchové úpravy jako lakování nebo u pořadačů horních zásuvek dýhování

MDF materiál

  • HPL – speciální materiál s vyšší odolností, 100% vlhkuvzdorný, alternativa LTD

HPL materiál

  • Dřevo – luxusní přírodní materiál, komplikovanější povrchová úprava, vyšší cena

Masiv

  • DTD – surová dřevotřísková deska bez povrchové vrstvy, která se používá např. jako prostřední vrstva k zvětšení výsledné tloušťky nábytku, nepohledový materiál
  • Překližka materiál vzniklý plošným slepením tenkých listů dřeva (dýhy), použití např. na pořadačePřekližka
  • HDF – sololit, obdoba desky MDF s vysokou pevností a odolností, používána do zad doplňkových skříní a galerek

HDF deska

Vlhkuvzdornost a voděodolnost nábytku do koupelny

Pokud si přejete, aby vám koupelnový nábytek sloužil mnoho let, pečlivě při výběru sledujte jeho vlastnosti a funkce – zejména ty rezistentní.
Kromě výrobních postupů a zvolených materiálů má na životnost nábytku zásadní vliv jeho vlhkuvzdornost. Český nábytek Dřevojas se díky speciálním technologickým postupům vyjímá 100% odolností proti vlhkosti. Pamatujte ale, že žádný koupelnový nábytek ze dřeva či materiálů na bázi dřeva nemůže být 100% voděodolný. Proto nepodceňujte správnou údržbu, díky které můžete odolnost koupelnového nábytku podstatně zvýšit. Oblíbeným pomocníkem v boji s vodou je také výše zmíněný HPL materiál.

Péče o koupelnový nábytek

Potřebujete nábytek očistit, ale bojíte se, že jej poškodíte? Přečtěte si návod, jak se starat o nábytek, který přikládáme ke každému našemu produktu.
Obecně vzato vám na běžnou údržbu koupelnového nábytku postačí obyčejná voda a jemný hadřík. Zaručeně se vyhněte používání agresivních a abrazivních prostředků jako jsou písky, odbarvovače, aceton nebo čističe s obsahem alkoholu. Pokud nábytek při sprchování omylem postříkáte vodou, utřete jej co nejdříve do sucha. Aby se v koupelně nedržela vlhkost, nezapomeňte po sprchování nebo koupeli místnost vyvětrat

Stále si nevíte rady?

Máte-li jakékoli další nejasnosti v materiálech, ze kterých se vyrábí koupelnový nábytek, nebo jiné oblasti spojené s koupelnou, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme prostřednictvím adresy info@drevojas.cz nebo telefonu +420 461 653 937. Již více než 70 let vyrábíme český koupelnový nábytek. Naše koupelnové kolekce si můžete prohlédnout v značkovém showroomu ve Svitavách, více než 550 prodejnách našich partnerů nebo v aktuálním online katalogu

Technická konzultace článku

V Dřevojasu pracuji už přes dvacet let jako montážní technik a budu vám radit a pomáhat s technickými dotazy. Kromě kutilství se věnuji sportu, především v zimě běžkám, čas trávím s rodinou a zvelebováním obydlí.

Článek pro vás napsala

Natálie Fausová
Natálie Fausová
Více článků od autora

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.