Z jakých materiálů je vyroben koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek musí dennodenně odolávat vlhkosti a vodě. Při výběru by nás proto neměl zajímat jen design, velikost a cena, ale především použité materiály. Aby náročné podmínky neovlivnily životnost nábytku, měl by být vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které zajistí odolnost a v ideálním případě i nenáročnou údržbu. V žádném případě nelze v koupelně používat běžný nábytek do obytných pokojů. Připomeňte si s námi, z jakých materiálů můžete v rámci koupelnového nábytku vybírat.

Vhodné materiály pro výrobu koupelnového nábytku

Od dřeva k nepoznání

Nejčastěji používaným druhem jsou aglomerované materiály, tedy deskové materiály na bázi dřeva. Tvořeny jsou převážně dřevními částicemi (třísky, piliny, vlákno, dřevní moučka) a jinými lignocelulosovými materiály jako např. pazdeřím či slámou. Základními typy aglomerovaných materiálů jsou třískové a vláknité desky, které se snadno udržují a jsou cenově dostupné. Díky speciální povrchové úpravě navíc dokáží dlouhodobě zvládat náročné podmínky. Mezi třískové desky řadíme materiály DTD a LTD, naopak vláknitými zástupci jsou desky MDF a HDF

Zajímá vás, z čeho vyrábíme u nás v Dřevojasu? Na výrobu korpusů koupelnových skříní, které nepodstupují speciální povrchové úpravy, používáme dřevotřískové laminované desky LTD. Jde tedy o případy, kdy si vyberete variantu s dekorem. Na přední díly, dvířka a korpusy, které se typicky lakováním a frézováním přizpůsobují požadavkům klienta, volíme polotvrdé dřevovláknité desky MDF. O poznání méně využíváme surové třískové desky DTD, a to zejména jako nepohledový materiál.

Koupelnový nábytek z masivu

Rádi byste koupelnový nábytek z pravého dřeva? Prohlédněte si naši koupelnovou kolekci INVENCE, ve které najdete luxusní nábytek z dubu masivu. Důležité je ale vědět, že ne každý masiv je do koupelny z praktických důvodů vhodný. Aby dřevěný nábytek při prvním kontaktu s vlhkem a vodou nenabobtnal, musí být ošetřen silnou vrstvou laku. V některých případech však ani tato úprava dostatečnou rezistenci nezaručí. Pro extra péči o koupelnový nábytek z masivu doporučujeme zakoupit speciální udržovací sadu olejovosk.

Nábytek z masivu - umyvadlová skříňka s keramickým umyvadlem
Umyvadlová skříňka z masivu INVENCE SZZ 100 s jednou zásuvkou a keramickým umyvadlem Triumph

Oblíbenou a finančně dostupnější alternativou dřevěného nábytku jsou lamino dekory, které v našem podání od masivu horko těžko rozeznáte. Nabízíme jak klasické dřevodekory (Arlington, Tobacco), tak i speciální dekory imitující mramor (Galaxy) a mnohé další. Chcete se přesvědčit na vlastní oči? Navštivte náš showroom ve Svitavách a poznejte kouzlo a kvalitu českého nábytku do koupelny Dřevojas. Máte-li to k nám daleko, stavte se do jedné z 550 prodejen, které náš nábytek taktéž nabízí.

Mramorová umyvadlová skříňka s dvojumyvadlem
Umyvadlová skříňka GIO SZZ2 120 v dřevodekoru Galaxy se 2 zásuvkami, černými úchytakmi a dvojumyvadlem Pura 120

Odolný nábytek na celý život

Je u vás na prvním místě dlouhá životnost nábytku? Pak vsaďte na náš koupelnový nábytek z vysokotlakého laminátu HPL. Jde o extrémně odolný materiál, a to nejen proti chemikáliím a působení klimatických podmínek, ale i nárazům a jiným mechanickým poškozením. Neopomenutelným benefitem vysokotlakého laminátu je 100% odolnost proti vlhkosti a zvýšená odolnost proti vodě. Počítat můžete také s velmi snadnou údržbou. 

Sháníte vzdušný a neobyčejný kus nábytku? Deska pod umyvadlo z HPL materiálu pro vás bude tou správnou volbou! Zajímá-li vás o koupelnovém nábytku z HPL materiálu více, neváhejte si přečíst náš další článek. 

Umyvadlová deska DPU HPL

2 až 3 týdny

Umyvadlová deska HPL na míru v dekoru dřeva či imitaci betonu.

Detail

Materiály do koupelny v kostce

Stále v materiálech a jejich zkratkách nemáte jasno? Nezoufejte. Připravili jsme si pro vás stručnou rekapitulaci toho nejdůležitějšího:

  • LTD – laminovaná dřevotřísková deska s povrchovou vrstvou, k dostání v mnoha barvách a vzorech (např. imitace dřeva), využívána pro korpusy a čela zásuvek
  • MDF – polotvrdá dřevovláknitá deska, oblíbená alternativa masivního dřeva, vhodná pro další povrchové úpravy jako lakování nebo u pořadačů horních zásuvek dýhování
  • HPL – speciální materiál s vyšší odolností, 100% vlhkuvzdorný, alternativa LTD
  • Dřevo – luxusní přírodní materiál, komplikovanější povrchová úprava, vyšší cena
  • DTD – surová dřevotřísková deska bez povrchové vrstvy, která se používá např. jako prostřední vrstva k zvětšení výsledné tloušťky nábytku, nepohledový materiál
  • HDF – sololit, obdoba desky MDF s vysokou pevností a odolností, používána do zad doplňkových skříní a galerek

Vlhkuvzdornost a voděodolnost nábytku do koupelny

Pokud si přejete, aby vám koupelnový nábytek sloužil mnoho let, pečlivě při výběru sledujte jeho vlastnosti a funkce – zejména ty rezistentní.
Kromě výrobních postupů a zvolených materiálů má na životnost nábytku zásadní vliv jeho vlhkuvzdornost. Český nábytek Dřevojas se díky speciálním technologickým postupům vyjímá 100% odolností proti vlhkosti. Pamatujte ale, že žádný koupelnový nábytek ze dřeva či materiálů na bázi dřeva nemůže být 100% voděodolný. Proto nepodceňujte správnou údržbu, díky které můžete odolnost koupelnového nábytku podstatně zvýšit. Oblíbeným pomocníkem v boji s vodou je také výše zmíněný HPL materiál.

Péče o koupelnový nábytek

Potřebujete nábytek očistit, ale bojíte se, že jej poškodíte? Přečtěte si návod, jak se starat o nábytek, který přikládáme ke každému našemu produktu.
Obecně vzato vám na běžnou údržbu koupelnového nábytku postačí obyčejná voda a jemný hadřík. Zaručeně se vyhněte používání agresivních a abrazivních prostředků jako jsou písky, odbarvovače, aceton nebo čističe s obsahem alkoholu. Pokud nábytek při sprchování omylem postříkáte vodou, utřete jej co nejdříve do sucha. Aby se v koupelně nedržela vlhkost, nezapomeňte po sprchování nebo koupeli místnost vyvětrat

Stále si nevíte rady?

Máte-li jakékoli další nejasnosti v materiálech, ze kterých se vyrábí koupelnový nábytek, nebo jiné oblasti spojené s koupelnou, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme prostřednictvím adresy info@drevojas.cz nebo telefonu +420 461 653 937. Již více než 70 let vyrábíme český koupelnový nábytek. Naše koupelnové kolekce si můžete prohlédnout v značkovém showroomu ve Svitavách, více než 550 prodejnách našich partnerů nebo v aktuálním online katalogu

Technická konzultace článku

V Dřevojasu pracuji už přes dvacet let jako montážní technik a budu vám radit a pomáhat s technickými dotazy. Kromě kutilství se věnuji sportu, především v zimě běžkám, čas trávím s rodinou a zvelebováním obydlí.

Článek pro vás napsala

Natálie Fausová
Natálie Fausová
Více článků od autora

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.


default $firstImgUrl = ''