Koupelnový nábytek z HPL materiálu

Koupelnový nábytek z HPL materiálu

04. 11. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Koupelna. Oáza klidu, pohodlí a místo, kam se chodíme zrelaxovat. Její nábytek vybíráme pečlivě, dlouze a většinou chceme, aby nám vydržel co nejdéle. Pomineme-li výrobní postupy a kvalitu materiálů, jsou tu ještě dva faktory, které životnost koupelnového nábytku výrazně ovlivňují – vlhkost a voda.

Zatímco na vlhkost máme v Dřevojasu páky, naše skříňky jsou díky technologickým postupům na 100 % rezistentní vůči vlhkosti, tak s vodou už to není tak jednoduché. I tak ale máme jedno eso v rukávu, které vám může v boji s vodou pomoci. HPL materiály.

O jeho výrobě

Koupelnový nábytek vyrábíme ze dvou základních materiálů - z LTD desek (laminovaná dřevotřísková deska) a MDF desek (dřevovláknité desky). Vedle toho ale používáme i speciální HPL materiál (High Preassure Laminat).

O co jde? O vysoce odolný materiál, který se vyrábí na bázi termosetických pryskyřic, díky čemuž má dlouhodobě velmi výborné vlastnosti, a proto je vhodným materiálem do exteriérových, ale i do interiérových prostor. Základem HPL materiálu jsou vláknité výztuže různé plošné hmotnosti, které jsou impregnované tvrdou syntetickou pryskyřicí. Jednotlivé vrstvy se pak skládají na sebe a poté při teplotě 150°C lisují. Tím se všechny vrstvy slepí do homogenního a odolného materiálu s uzavřeným povrchem bez pórů.

HPL materiálZákladem je vrstva výztuží, nejčastěji z papíru, které se pojí pomocí pryskyřice a následně lisují. Při výrobě koupelnového nábytku se pak následně aplikují na pevné jádro - LTD nebo MDF materiály.

Výhody použití vysokotlakého laminátu

Svou charakteristikou zaručuje HPL materiálu velkou odolnost, jak proti nárazům a jiným mechanickým poškozením, tak i proti chemikáliím nebo proti působení klimatických podmínek. A co víc, údržba tohoto materiálu je velmi snadná

Klíčovým benefitem HPL materiálů je ale jejich 100% odolnost proti vlhkosti. Díky tomu je velmi často používán právě v při výrobě koupelnového nábytku. Navíc HPL materiál zvyšuje odolnost nábytku proti vodě. Při pobytu a používání koupelny ale pamatujte na to, že ochrana proti vodě není stoprocentní. Lze ji ale rapidně zvýšit pravidelnou údržbou. Pokud byste tedy někdy zamýšleli nad pořízením nábytku z tohoto materiálu, tak nezapomeňte v koupelně pravidelně větrat a mokrý nábytek otírat.

Koupelnový nábytek MODULEVýborné vlastnosti dané výrobou HPL materiálu zaručují koupelnovému nábytku vysoký stupeň odolnosti proti vodě, mechanickému poškození a téměř stoprocentní odolnost proti vlhkosti.

Koupelnový nábytek Dřevojas

HPL materiál si postupně hledá cestu i do našeho sortimentu. V současnosti využíváme a nabízíme výrobu z vysokotlakého laminátu u celé řady koupelnového nábytku.

Umyvadlové desky

Fenomén současnosti a zástupce minimalismu – umyvadlové desky vyrábíme i z vysokotlakého laminátu (kromě úpravy D03 Café a lakovaných úprav). K dispozici máte ale celou řadu dekorů a dřevodekorů. Pokud je vašim cílem moderní a vzdušná koupelna, která vám vydrží, jsou umyvadlové desky tou správnou volbou.

Umyvadlová deska z HPL materiáluŽádaným artiklem současnosti jsou umyvadlové desky. Koupelně zaručují vzdušný a minimalistický nádech a díky našemu HPL materiálu i velmi dlouhou životnost.

MODULE a INVENCE

Dvě naše přední a oblíbené kolekce nabízíme převážně s umyvadly na desku, díky nimž vzniká na povrchu skříňky praktický odkládací prostor. Během používání ale přijde tento prostor velmi často do kontaktu s vodou a deska tím trpí. Proto je možné vyrobit nově tyto skříňky s vrchním plátkem z HPL materiálu (kromě D03 Café a lakovaných úprav).

Umyvadlové skříňky MODULE a INVENCEExponovaná místa umyvadlových skříní řady MODULE (vlevo) a INVENCE (vpravo) lze nově chránit pomocí vrchního plátku z vysokotlakého laminátu. Nábytku zaručí vysoký stupeň odolnosti a při správné údržbě i dlouhou životnost.

Jak si nábytek z HPL materiálu objednat?

Je to jednoduché. Pokud vás zaujal minimalismus umyvadlových desek, stačí si ve výběru vybrat variatnu s HPL, následně dekor, šířku, objednat a je to. U koupelnového nábytku MODULE a INVENCE se u každého produktu, pod výběrem povrchových úprav, nachází tlačítko výběru HPL materiálu. Opět stačí kliknout a my už budeme vědět. :) 

Výběr HPL materiálu u kolekcí MODULE a INVENCE
Vybrat si umyvadlovou skříňku s vrchním plátkem z HPL materiálu je velmi jednoduché. Vyberete si požadovanou skříň kolekcí MODULE a INVENCE (pozor, pouze ty, které mají umyvadlo na desku) a dole pod výběrem dekorů zadáte volbu HPL. 

Doporučení na závěr

Dlouhodobá udržitelnost je našim primárním cílem. Díky našemu knohw-how už jsme se dostali velmi daleko a HPL materiál je toho důkazem. Nezapomeňte ale, že není stoprocentně voděodolný a vyžaduje průběžnou péči. Především větrání a stírání vody z jeho povrchu. Pouze tak si budete moct užívat své vysněné koupelny dlouhá léta.

Víš Dřevojas

 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.