Koupelnový nábytek z HPL materiálu

Koupelnový nábytek z HPL materiálu

04. 11. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Koupelna. Oáza klidu, pohodlí a místo, kam se chodíme zrelaxovat. Její nábytek vybíráme pečlivě, dlouze a většinou chceme, aby nám vydržel co nejdéle. Pomineme-li výrobní postupy a kvalitu materiálů, jsou tu ještě dva faktory, které životnost koupelnového nábytku výrazně ovlivňují – vlhkost a voda.

Zatímco na vlhkost máme v Dřevojasu páky, naše skříňky jsou díky technologickým postupům na 100 % rezistentní vůči vlhkosti, tak s vodou už to není tak jednoduché. I tak ale máme jedno eso v rukávu, které vám může v boji s vodou pomoci. HPL materiály.

O jeho výrobě

Koupelnový nábytek vyrábíme ze dvou základních materiálů - z LTD desek (laminovaná dřevotřísková deska) a MDF desek (dřevovláknité desky). Vedle toho ale používáme i speciální HPL materiál (High Preassure Laminat).

O co jde? O vysoce odolný materiál, který se vyrábí na bázi termosetických pryskyřic, díky čemuž má dlouhodobě velmi výborné vlastnosti, a proto je vhodným materiálem do exteriérových, ale i do interiérových prostor. Základem HPL materiálu jsou vláknité výztuže různé plošné hmotnosti, které jsou impregnované tvrdou syntetickou pryskyřicí. Jednotlivé vrstvy se pak skládají na sebe a poté při teplotě 150°C lisují. Tím se všechny vrstvy slepí do homogenního a odolného materiálu s uzavřeným povrchem bez pórů.

HPL materiálZákladem je vrstva výztuží, nejčastěji z papíru, které se pojí pomocí pryskyřice a následně lisují. Při výrobě koupelnového nábytku se pak následně aplikují na pevné jádro - LTD nebo MDF materiály.

Výhody použití vysokotlakého laminátu

Svou charakteristikou zaručuje HPL materiálu velkou odolnost, jak proti nárazům a jiným mechanickým poškozením, tak i proti chemikáliím nebo proti působení klimatických podmínek. A co víc, údržba tohoto materiálu je velmi snadná

Klíčovým benefitem HPL materiálů je ale jejich 100% odolnost proti vlhkosti. Díky tomu je velmi často používán právě v při výrobě koupelnového nábytku. Navíc HPL materiál zvyšuje odolnost nábytku proti vodě. Při pobytu a používání koupelny ale pamatujte na to, že ochrana proti vodě není stoprocentní. Lze ji ale rapidně zvýšit pravidelnou údržbou. Pokud byste tedy někdy zamýšleli nad pořízením nábytku z tohoto materiálu, tak nezapomeňte v koupelně pravidelně větrat a mokrý nábytek otírat.

Koupelnový nábytek MODULEVýborné vlastnosti dané výrobou HPL materiálu zaručují koupelnovému nábytku vysoký stupeň odolnosti proti vodě, mechanickému poškození a téměř stoprocentní odolnost proti vlhkosti.

Koupelnový nábytek Dřevojas

HPL materiál si postupně hledá cestu i do našeho sortimentu. V současnosti využíváme a nabízíme výrobu z vysokotlakého laminátu u celé řady koupelnového nábytku.

Umyvadlové desky

Fenomén současnosti a zástupce minimalismu – umyvadlové desky vyrábíme i z vysokotlakého laminátu (kromě úpravy D03 Café a lakovaných úprav). K dispozici máte ale celou řadu dekorů a dřevodekorů. Pokud je vašim cílem moderní a vzdušná koupelna, která vám vydrží, jsou umyvadlové desky tou správnou volbou.

Umyvadlová deska z HPL materiáluŽádaným artiklem současnosti jsou umyvadlové desky. Koupelně zaručují vzdušný a minimalistický nádech a díky našemu HPL materiálu i velmi dlouhou životnost.

MODULE a INVENCE

Dvě naše přední a oblíbené kolekce nabízíme převážně s umyvadly na desku, díky nimž vzniká na povrchu skříňky praktický odkládací prostor. Během používání ale přijde tento prostor velmi často do kontaktu s vodou a deska tím trpí. Proto je možné vyrobit nově tyto skříňky s vrchním plátkem z HPL materiálu (kromě D03 Café a lakovaných úprav).

Umyvadlové skříňky MODULE a INVENCEExponovaná místa umyvadlových skříní řady MODULE (vlevo) a INVENCE (vpravo) lze nově chránit pomocí vrchního plátku z vysokotlakého laminátu. Nábytku zaručí vysoký stupeň odolnosti a při správné údržbě i dlouhou životnost.

Jak si nábytek z HPL materiálu objednat?

Je to jednoduché. Pokud vás zaujal minimalismus umyvadlových desek, stačí si ve výběru vybrat variatnu s HPL, následně dekor, šířku, objednat a je to. U koupelnového nábytku MODULE a INVENCE se u každého produktu, pod výběrem povrchových úprav, nachází tlačítko výběru HPL materiálu. Opět stačí kliknout a my už budeme vědět. :) 

Výběr HPL materiálu u kolekcí MODULE a INVENCE
Vybrat si umyvadlovou skříňku s vrchním plátkem z HPL materiálu je velmi jednoduché. Vyberete si požadovanou skříň kolekcí MODULE a INVENCE (pozor, pouze ty, které mají umyvadlo na desku) a dole pod výběrem dekorů zadáte volbu HPL. 

Doporučení na závěr

Dlouhodobá udržitelnost je našim primárním cílem. Díky našemu knohw-how už jsme se dostali velmi daleko a HPL materiál je toho důkazem. Nezapomeňte ale, že není stoprocentně voděodolný a vyžaduje průběžnou péči. Především větrání a stírání vody z jeho povrchu. Pouze tak si budete moct užívat své vysněné koupelny dlouhá léta.

Víš Dřevojas

 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.