Nevíte si rady s výběrem barvy do koupelny? Máme pro vás inspiraci

Nevíte si rady s výběrem barvy do koupelny? Máme pro vás inspiraci

24. 03. 2022 autor - Natálie Fausová

Natálie Fausová

Rozhodli jste se pro novou koupelnu, ale nejste si jistí, zda vsadit na neutrální nebo výrazné barvy? Chcete se držet při zemi, nebo rádi experimentujete? V každém případě nezapomínejte, že barvy neřešíme pouze u stěn nebo obkladů, ale jsou to také koupelnové skříňky, doplňky, nebo i zrcadla, které vaši koupelnu promění ve vyladěný sen. Níže vám poradíme, které barvy jsou do koupelny ideální, jak je kombinovat a na co dalšího si dát pozor. 

Jak vybrat vhodnou barvu do koupelny

Nevíte, z jakého konce začít, a zařizování koupelny včetně vybírání barev je pro vás nadlidský úkol? Nechte se námi inspirovat. Současné barevné trendy pro vás mohou být pomyslným vodítkem, ke kterému budete postupně přidávat své vlastní požadavky a představy. Ve výsledku si tak zařídíte originální koupelnu, která bude odrážet váš osobitý styl a ze které budete nadšení. O tom, jaké barvy dominují roku 2022, si můžete přečíst více v našem dalším článku. 

Koupelna jako oáza klidu 

Vnímáte koupelnu jako klidné místo, kam si po dlouhém dni chodíte odpočinout? Obzvlášť v dnešní hektické době je potřeba o sebe pečovat, a tak lidé v koupelně tráví čím dál více času. Abyste se zde každé ráno i večer cítili dobře, je potřeba dbát na správný výběr barev. Obecně jsou pro koupelnu typické spíše chladnější barvy, které působí čistě a do vodního světa zkrátka patří. Dlouhodobě vládnou zejména odstíny modré, tyrkysové, zelené, šedé a fialové, které se mohou vzájemně kombinovat. Krok vedle neuděláte ani s neutrálními barvami, jako je bílá nebo různé odstíny hnědé. Důležité je, aby žádný prvek v koupelně nebyl natolik výrazný, že by rušil pohodovou atmosféru celé místnosti. 

Bílá koupelna a jak jí dodat jiskru

Bílá barva pro koupelny byla, je a vždy bude velmi oblíbená. Nemáte na design speciální nároky, nebo jste prostě jen fanoušky jednoduchosti a čistoty? Bílá pro vás bude jasnou volbou. Velkou výhodou je fakt, že se hodí jak pro menší, tak i větší prostory. Při zařizování koupelny usilujeme o to, aby k sobě jednotlivé prvky ladily. To ale neznamená, že veškeré elementy musí být bílé – právě naopak. Bílý koupelnový nábytek, stěny i podlaha mohou působit příliš sterilně. Zajímá vás, jak koupelnu zpestřit? Pohrajte si o to více s ostatními prvky.

Použitím moderních materiálů, jako jsou betonové stěrky, můžete do koupelny vnést třeba více industrialismu. Chcete do bílé koupelny dostat nádech přírody? Potom vsaďte na materiály imitující kámen nebo tmavé dřevo, které s bílým nábytkem krásně vyniknou. S bílou koupelnou se také velmi často kombinuje tzv. lagom a skandinávský styl, který působí nadčasově, harmonicky a čistě. 

Dalším zpestřením mohou být květiny, které se hodí do koupelny jakéhokoli stylu. Budou-li vhodně zvolené a rozmístěné, vnesou do koupelny svěžest a dodají vám pocit spojení s přírodou. Další tipy naleznete v blogovém článku na téma Jak osvěžit vzhled vaší koupelny

Bílá koupelna inspirace
Bílá koupelna s umyvadlovou skříňkou ASTON SZZ2 120 a třídveřovou galerkou ASTON GA3OE 120

Červenobílá koupelna

Nebojíte se barev? Skvělou volbou pro vás bude koupelna laděná do červeno–bíla. V naší nabídce naleznete tuto nepřehlédnutelnou kombinaci v elegantní koupelnové řadě BRIO, která se vyjímá oblými plochami a velkým úložným prostorem. Bude působit odvážně, neotřele a přitom velice vkusně. Nezapomeňte ale, že červená patří mezi velice silné barvy, a tak to s ní není dobré přehánět. Pokud červenou barvou nebudete chtít zjemnit bílou, můžete zvolit například světle šedou. 

Inspirace červenobílá koupelna
Červenobílá koupelna s nábytkem z kolekce Brio

Veselá žlutá koupelna? Tu si zamilujete

Ačkoliv jsme již zmínili, že v oblíbenosti vedou chladnější barvy, překvapivě žádaná je i žlutá koupelna a její barevné odstíny. Možná je to tím, že se spousta lidí vrací k přírodě a chce se i doma cítit, jako by byli venku na sluníčku. K oblíbenosti mohl přispět i nedávný trend hořčicového odstínu, který se prosadil nejen v módě, ale i bytovém designu. Faktem je, že ať už žlutou barvu aplikujeme kamkoli, vždy zazáří a dodá příjemnou hřejivou energii. Navíc má všeobecně pozitivní vliv na člověka, jelikož napomáhá k uvolnění. Je hravá a tvořivá, a tak se skvěle hodí i do koupelen pro rodiny s dětmi. 

A jak žlutou kombinovat? Sladit ji můžete s bílou nebo odstíny hnědé. Nebojte se ji doplnit ani dřevěným či jiným přírodním prvkem. Pokud chcete koupelně dodat etno styl, můžete se poohlédnout po zlatých nebo bronzových doplňcích, které povznesou celou místnost a dodají nádech luxusu. Prohlédněte si naši nabídku (nejen) žlutých odstínů ve vzorníku RAL

Inspirace žlutá koupelna
Žlutá koupelna s bílým nábytkem

Modrý koupelnový nábytek

Velmi populární barvou v kombinaci s šedou je nebesky modrá, která se stala hitem pro rok 2022. Zvolit si ji můžete v našem konfigurátoru nábytku na míruvzorník RAL. Když její volbu zopakujete ještě na nějakém dalším prvku koupelnového nábytku či doplňku, barvy se krásně propojí, budou působit harmonicky a projasní i malý prostor.

Moderní koupelny v hlavní roli s tmavými barvami 

Moderní koupelny nemusí nutně znamenat jen světlé barvy. Tmavé odstíny sice doporučujeme volit spíše do větších koupelen, ani v menších prostorách se ale chladnějšího prvku, jako je např. imitace betonu, grafit či tmavé dřevo, nemusíte nutně vzdát. Pozor si dejte pouze na to, aby v malé koupelně tmavá barva nevyvolávala pocit stísněnosti. Tomu můžete předejít použitím kvalitního osvětlení, bílým nátěrem stěn nebo třeba světlými doplňky. 

Šedý a černý koupelnový nábytek

Šedá a černá jsou ve světě koupelen velmi populárními stálicemi. Ať už totiž budete koupelnu ladit do jakýchkoli barev, šedými a černými prvky nikdy nic nezkazíte. Stylově by mohla vypadat například umyvadlová deska v odstínu Graphit v kombinaci s bílým keramickým umyvadlem. Stejně tak může vaši koupelnu zdobit šedá umyvadlová deska doplněná o matně černou konzoli. Mezi další zajímavé elementy lze řadit šedou koupelnovou skříň, černé zrcadlo, které plánujeme brzy zařadit do naší nabídky, nebo i černé umyvadlo. Na jednotlivé kusy černého nábytku do koupelny můžete čas od času narazit také v naší sekci Výprodej

Luxusní koupelny s tmavě zelenými doplňky

Milujete procházky lesem? Chození po měkkém mechu, sem tam křupnutí větvičky pod nohami, čistá svěží vůně a nenapodobitelný koncert, který začne hrát, jakmile do lesa vstoupíte? Tak proč si kus lesa nepozvat domů? Řeč je samozřejmě o tmavě zelenésmaragdové koupelně. Ačkoli jde o opomíjenou barvu, o jejím potenciálu by neměl být pochyb. Působí zářivě, životadárně a luxusně. Má-li koupelna symbolizovat spojení s přírodou, svěžestí a čistotou, bude smaragdová barva tím pravým ořechovým.  

Je pravda, že smaragdová barva v koupelně nebude tak hravá, jako například žlutá. To se od ní ale ani nečeká. Nebude příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi, které preferují veselé a světlé barvy, zato nabídne odpočinek a klid. Stejně jako v lese. Tuto barvu do koupelny volí zejména páry nebo zákazníci, kteří si chtějí užít doma v koupelně relax a tmavých barev se zkrátka nebojí. 

Pamatujte také, že smaragdovou barvu nemusíte použít v celé koupelně. Velmi neotřele bude působit spolu s dřevěnou podlahou, zdí či prvky na obkladech. Nevšední mohou být smaragdové zdi s nábytkem s dřevěnou nebo betonovou imitací a opačné kombinace. Pokud si rádi hrajete s detaily, vaší pozornosti by nemělo uniknout ani koupelnové zrcadlo s podsvícením, které ze smaragdové koupelny vytvoří až mystické místo. 

Experimentujte s barvami do koupelny

Barev v koupelně se není třeba obávat. Zejména, pokud máte možnost vizualizace a 3D grafického návrhu koupelnového nábytku pomocí našeho konfigurátoru, kde můžete rychle a snadno vyměnit dekor, barvu či materiál. Budete-li váhat, nechte si poradit od našich specialistů či obchodních partnerů. Konečné rozhodnutí je ale vždy jen na vás.

Myslete také na to, že vám koupelna bude sloužit několik dalších let. Ideálně tedy volte takové barevné provedení, které vás jen tak neomrzí. Výhodou dnešní doby je, že díky široké nabídce barevných provedení koupelnového nábytku a doplňků není třeba přistupovat k žádným kompromisům

Jedinečná koupelna s designovým nábytkem

Toužíte vyjádřit svůj unikátní styl? Vylaďte vaši koupelnu nejen barvami, ale i koupelnovým nábytkem na míru. Při výběru vás může inspirovat výše zmíněný konfigurátor, pomocí kterého si navrhnete koupelnový nábytek přesně dle vašich představ. Zvolit si lze z pestré škály barev korpusu, hlavních desek i druhů kování. Okamžitě navíc uvidíte, jak bude vaše umyvadlová skříňka nebo polička pod zrcadlem vypadat. O tom, kde je konfigurátor nábytku na míru k dispozici, zjistíte více v naší poradně. 

Doufáme, že vám naše tipy na vhodnou barvu do koupelny pomohly nebo alespoň rozšířily přehled o tom, jak jsou dnes koupelny vnímány a jak je možné do nich vnést téměř vše, co si přejete a co od koupelny vyžadujete. V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím live-chatu, emailové adresy info@drevojas.cz nebo telefonního čísla +420 461 653 937. Rádi vám poradíme. Jsme výrobce českého koupelnového nábytku s tradicí více než 75 let. Přečtěte si, proč je skvělé mít doma nábytek Dřevojas.

 

Štítky

relax v koupelně 

Článek pro vás napsal

autor - Natálie Fausová Natálie Fausová

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Magda

19. 01. 2023 11:08

Já jsem si byla jistá barvou, chtěla jsem světle modrou, ale zasekli jsme se na výběru dlažby. Naštěstí jsem narazila na pěkný článek na https://www.top-koupelny.cz/magazin/jak-vybrat-dlazbu-vsechny-parametry-a-vlastnosti/ , který nám pomohl s výběrem. Nevím, co bychom bez toho internetu dělali :-D . Při stavbě domu jsme na něm hledali různé informace a čerpali jsme inspiraci.

Valounek

08. 02. 2023 09:03

My jsme barvy do interiéru vybírali v kombinaci se žárovkami. Jelikož jsme měli od https://www.nejsvetla.cz/kategorie/zarovky-81/ koupené takové ty žluté s přirozeným světlem, tak jsme nechtěli klasickou bílou koupelnu, ale celé jsme to ladili do béžových a slonovinových odstínů. Díky tomu jsme vytvořili fakt intimní atmosféru, ve které když se světla trochu ztlumí, tak je to i docela slušná romantika. :)

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.