Jaké barvy budou vládnout v roce 2022?

Jaké barvy budou vládnout v roce 2022?

10. 01. 2022 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Koupelna je ideálním místem pro experimentování. Můžete popustit uzdu vlastní fantazii, vybavit si ji nábytkem či doplňky dle vlastních představ, nebo dát prostor aktuálním trendům a ukázat, co v ní vykouzlí. Rok 2022 je sice na svém začátku, ale už nyní známe některé trendy, které mu budou vládnout a zcela jistě ovlivní nejen podobu koupelen, ale i módu, designu apod.

V následujícím článku jsme se pro vás podrobněji podívali na barvy roku. Jaká z nich bude letošní královnou, které ji doplní a jak mohou ovlivnit vzhled koupelny?  Ať už přemýšlíte nad její rekonstrukcí, nebo si chcete jen tak počíst při ranní kávě, článek na téma "barvy roku 2022" je tu a s ním i lednová dávka inspirace. Hezké čtení!

Společnost Pantone vybírá

Celá řada designových společností se rok co rok zamýšlí nad dopady uplynulého roku, nad tím, co nám přinese rok nový a jak se odrazí na naší společnosti a na každém z nás. Na tomto základě pak dokáží určit, která barva jasně vystihne náladu, pocity, ale hlavně život jako takový. Společnost Pantone v posledních letech vsázela na pastelové barvy. Připomeňme oranžový odstín s jemným hnědavým nádechem z roku 2020 nebo Ultimate Grey a zářivě žlutou v roce 2021. A ani letos tomu nebude jinak. Letošní trendy se ponesou v duchu barvy v odstínu modré s červeným podtónem, jednoduše označovanou jako barva fialová, konkrétně pojmenovanou jako Very Peri.

Barva roku 2022Barva roku - Very Peri je odstínem modré s červeným podtónem.

A jaké je poselství této barvy? Upřímně, máme za sebou náročné období, dobu, kdy naše mysl zažívala náročné situace, ale hlavně prošla výraznou změnou v globálním slova smyslu. V mnohém byla nucena se přetransformovat do digitálního světa, kde je nutné podpořit její kreativitu, zvídavost a odolnost. A veselá barva, jako je fialová, nás v tom může jednoduše podpořit a pomoci najít ztracenou chuť poznávat.

Ptáte se „a co koupelny“?

Pro koupelny je fialový odstín svěžím větrem. Pro někoho možná až příliš výrazným, ale ruku na srdce, o čem je fialová barva? O životě, o probuzení, o individualitě, o nápadu a to vše můžete jednoduše promítnout i do koupelny. Jak se říká, meze se mysli nekladou a dvojnásob to platí v koupelnovém designu. Fialová totiž nemusí být dominantní barvou, může hrát ve vaší koupelně vedlejší roli, stačí si jen pohrát s vlastní kreativitou a zkoušet to. 

Koupelnový nábytek DřevojasFialová barva je velmi výrazná a nese s sebou mnoho pozitivního. Co jiného také po ránu potřebujeme, že? Jako barva stěny tak bude ideální a perfektně podtrhne nábytek v dřevodekoru. Na obrázku umyvadlová skříňka MODULE SZZ12 160 v dekoru Oregon s dvojicí umyvadel Glance 60 a dvojicí zrcadel STRIPE ZCO 60. Atmosféru doplňuje vysoká skříň DOS SVD3Z2K 50 s košem na prádlo.

Tak například, pokud chcete koupelnu rozjasnit a současně zůstat při zemi, vymalujte některou ze stěn fialovou barvou, přidejte dřevodekor a útulná koupelna je na světě. Obzvláště večer nebo při svíčkách oceníte půvab letošní barvy roku. Je to na vás stále moc výrazné? Zkuste vsadit kartu na doplňky. Vyberte jich pár a decentně rozmístěte po koupelně. Hned bude živější a vám každé ráno připomene, proč je dobré vkročit do nového dne s dobrou náladou.

Nebeská volba

Milovníci studenějších tonů budou jistě potěšeni, protože další barvou roku je nebesky modrá. Ta vytváří decentní dojem a působí elegantním půvabem ledové královny. Nevěříte? Je pak už na vás, jakou atmosférou ji doladíte. Za nás je ale jednoznačně beton tím pravým materiálem, který ji povýší z královny na císařovnu.

Koupelnový nábytek v odstínu nebesky modráVidíte ten nádherný průnik minialismu a ledově krásné nebesky modré? Nebesky modrá krásně ladí s elegantně zaoblenou umyvadlovou skříňkou DOOR SZD2 60, kterou doplňuje v duchu minimalismu vestavná galerka GRID GA2OE 60. Oba kusy nábytku vyrábíme i v individuálním barevném provedení RAL, kde nebesky modrou najdete, vaše koupelna tak může nebesky zazářit.

Zkuste zelenou

Hřejivým dojmem působí třetí a také poslední barva, které se v článku budeme věnovat a to olivově zelená. Pokud milujete pastelové a teplejší odstíny, je pro vás tou pravou. Olivová je hodně univerzální, perfektně se hodí na koupelnový nábytek, na doplňky a konec konců i jako barva stěn. A co k tomu? Jednoznačně dřevo, protože bude s olivovou působit harmonicky, čehož u betonu, či bílých stěn dosáhnete obtížněji.  

Koupelnový nábytek v odstínu olivově zelenáStřídmá pestrost, uvolněnost a pohoda vyzařuje z kombinace olivově zelených doplňků a umyvadlové skříňky COLOR SZZ 60 (provedení Individual) s dřevěným obkladem stěn. A pokud máte v koupelně velké okno a dáte průchod přirozenému světlu, budete se cítit uvolněně a jako na dovolené. Večer vám pak pohodu dotvoří praktické zrcadlo MORETO ZCOT 60 s bočním LED osvětlením.

Nabídka Dřevojasu

Koupelna je o individualitě a její podoba vyjadřuje naši osobnost, jací jsme a barvy jsou jedním z nástrojů, jak to dáváme najevo. V Dřevojasu se s tímto názorem ztotožňujeme. A navíc nás velmi baví si hrát s barvami. Aby také ne, máme na to moderní a ekologicky šetrnou lakovnu a šikovné zaměstnance. Díky tomu můžeme nabídnou výrobu skříněk v široké škále barev dle vzorníků RAL a NCS. Takže pokud cítíte, že se letošní barvy trefily do vašeho vkusu nebo vám lahodí jakékoliv jiné barvy a pokukujete po novém nábytku, jsme vám k dispozici.

Koupelnová skříňka ENZO v provedení IndividualV rámci programu Individual si můžete vybrat kteroukoliv barvu dle vzorníků RAL a NCS. Například umyvadlovou skříňku ENZO SZZ2 100 v odstínu černá mat. 

Buďte sami sebou

Trendy jsou úžasná věc, protože ve vás mohou probudit vášeň k něčemu, o čem jste doposud nevěděli, že by se vám líbilo. A platí to jak u barev, tak i možných barevných kombinací, u kterých byste nikdy neřekly, že mohou vaší koupelně slušet. Vždy ale platí, že trend je inspirace, takže pokud jste individualisté nebo máte jiný pohled na věc, buďte sami sebou, protože koupelna je prostor pro čerpání energie, odpočinku a pohody. 

Váš Dřevojas!

 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Kristýna

08. 05. 2022 06:31

My budeme mít koupelnu asi bílou. Stejně budou kolem dokola obklady, takže té holé stěny moc nezbude a dávat tam barvu mi přijde zbytečné. Barvu ani motiv obkladů ještě nemáme vybrané. Minulý týden manžel teprve objednal omítku z https://www.stavmat.cz/sortiment/maltove-smesi-pytlovane . Jádrová omítka je základ a až pak budeme přemýšlet, jaké obklady vybereme. Je to ještě daleká cesta.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.