Jak vybrat desku pod umyvadlo?

Chystáte se rekonstruovat koupelnu nebo jen toužíte dodat šmrnc té stávající? V posledních letech se velké oblíbenosti těší umyvadlové desky a není se čemu divit. Působí elegantně, vzdušně, a navíc nabízí spoustu odkládacího prostoru. Jsou i vaším favoritem? Pokud ano, pusťte se s námi do výběru nového koupelnového nábytku. Poradíme vám, jakou zvolit desku pod umyvadlo, umyvadlo na desku a jak v koupelně zajistit dostatek odkládacího i úložného prostoru.  

Průvodce výběrem desky pod umyvadlo

Při výběru koupelnového vybavení je dobré mít vždy na paměti, že každá koupelna je jiná, a proto vyžaduje individuální přístup a uspořádání. V současné době je nabídka desek pod umyvadlo natolik široká, že se při výběru nemusíte bát mít specifické požadavky. Abyste našli ten pravý kousek do vaší koupelny, bude potřeba zvážit hned několik kritérií. Na následujících řádcích zjistíte, jak vybrat umyvadlovou desku krok za krokem.  

Materiál umyvadlové desky

Ať už sháníte jakýkoliv nábytek do koupelny, vždy dbejte na kvalitu materiálu. Jedině vlhkuvzdorná deska pod umyvadlo zvládne dlouhodobě odolávat vysoké teplotě a vlhkosti a bude vám sloužit mnoho let. V rámci nabídky Dřevojas lze umyvadlové desky zakoupit v různých provedeních dekoru, lesklém i matném laku a nechybí ani speciální umyvadlové desky z HPL materiálu. Desky pod umyvadlo HPL lze zakoupit v dekoru dřeva či imitaci betonu a jejich hlavní výhodou je obzvlášť vysoká odolnost proti vodě a vlhkosti. Zajímá-li vás více informací o materiálech, ze kterých v Dřevojasu vyrábíme český koupelnový nábytek, neváhejte si přečíst náš další článek.

Kromě výše zmíněných materiálů můžete na trhu sehnat i mnoho alternativ. Milovníky přírodních materiálů by mohla zaujmout deska pod umyvadlo z masivu, která svým vzhledem zútulní každou koupelnu. Nevýhodou některých desek z masivu i jiných dřevěných desek ale zůstává, že podstatně více absorbují vodu. Člověk si tak musí dát opravdu velký pozor na to, jaký druh dřeva do koupelny zvolí, a navíc je třeba počítat s vyšší cenou. Přemýšleli jste někdy, jak by se ve vaší koupelně vyjímala bambusová umyvadlová deska? Když už se nějaké dřevo do koupelny doporučuje, jde právě o to exotické. Máte-li o umyvadlovou desku z masivu zájem, můžete vám ji vyrobit na míru.

Mezi designové, avšak stále velmi nákladné, řešení patří i kamenné koupelnové desky. Nejen, že jsou odolné proti vodě a vlhkosti, ale bát se nemusíte ani jejich poškrábá ní. Opravdovou známku luxusu pak představují mramorové desky pod umyvadlo. Potrpíte-li si na originalitě, stojí za pozornost také betonové zděné desky pod umyvadlo, které jsou charakteristické různými zbarveními a přírodními oděrkami. 

Náš tip: Nalákali jsme vás na betonové desky pod umyvadlo, ale tržní cena je pro vás příliš vysoká? Nemusíte zoufat! V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní umyvadlové desky DPU CS I, které nabízíme (mimo jiné) ve speciálním dekoru imitující beton. Jde o oblíbenou a finančně dostupnější alternativu, kterou v našem podání od betonu takřka nepoznáte. Pokud nevěříte, přijeďte se přesvědčit na vlastní oči do našeho showroomu ve Svitavách.  

Bílá umyvadlová deska se dvěma umyvadly
Minimalistický výklenek v hlavní roli s deskou pod umyvadlo DPU CS I v odstínu N01 bílá lesk, keramickými umyvadly na desku Joy 3 a chromovanými sifony.

Rozměry desky pod umyvadlo

Váháte, jak velkou desku pod umyvadlo zvolit? Záležet bude především na prostorových možnostech vaší koupelny. V koupelnách s výklenkem například nejlépe vypadají umyvadlové desky instalované ode zdi ke zdi. Abychom dokázali splnit nejrůznější představy našich zákazníků, nabízíme desky pod umyvadlo v šíři 60–270 cm. Objednávat můžete s přesností na milimetry a cena se mění až za každých započatých 10 cm. Kromě volitelné šířky mají desky pod umyvadlo Dřevojas pevně danou tloušťku 5 cm a hloubku 50 cm. Jednoduše na stránce naklikáte požadovaný rozměr a cena se automaticky spočítá.

Umyvadlová deska do výklenku
Umyvadlová deska DPU CS I v odstínu N01 instalovaná do výklenku spolu s odkládací deskou ODD, doplňkovými skříňkami DSD SZZ 80, krycími deskami ke zkrácení KDZ SZZ a galerkami MAX GAO 60.

Výška desky pod umyvadlo

Výšku, do které desku pod umyvadlo přichytit, lze jednoduše odvodit od standardní vzdálenosti umyvadla od země, jež činí 85 cm. Vezmeme-li v potaz tloušťku desky 5 cm, dojdeme k závěru, že ideální bude desku pod umyvadlo připevnit ve výšce 80 cm. Nezapomeňte ale, že jde pouze o doporučenou hodnotu. Pokud víte, že budou koupelnu využívat pouze nadprůměrně vysocí jedinci, nebo naopak lidé nižšího vzrůstu, nic vám nebrání si výšku desky pod umyvadlo přizpůsobit 

Barva umyvadlové desky

Deska pod umyvadlo by se stejně jako kterýkoli jiný prvek koupelnového vybavení měla vybírat s ohledem na celkový styl koupelny. Pokud si přejete, aby koupelna po rekonstrukci působila harmonickým dojmem, myslete zejména na to, do jakých odstínů místnost ladíte. Zároveň se však nemusíte obávat sáhnout po výrazné barvě. Co takhle udělat z umyvadlové desky středobod celé koupelny? Vybrat si můžete např. desku pod umyvadlo CS III, kterou vám vyrobíme v libovolném barevném provedení ze vzorníku RAL či NCS. Pokud vás idea barevné desky pod umyvadlo zaujala, doporučujeme se podívat na seznam všech dostupných barev. Věřte, že bude z čeho vybírat.

Na své si u nás přijdou i milovníci neutrálních barev. Umyvadlové desky DPU CS I vyrábíme v mnoha provedeních lamino dekoru, který imituje dřevo tak věrně, že jej od pravého masivu jen stěží rozeznáte. Mezi současné bestsellery patří světlé dřevo, tmavý nebo světlý beton a klasická bílá. Rozhodnete-li se pro desku z dřevodekoru, pamatujte, že kresba let je vždy podélná. Pro ty, kdo do své koupelny chtějí pořídit neobyčejný kousek s nádechem luxusu, bude skvělou volbou deska pod umyvadlo ze speciálního dekoru připomínající mramor. Velké oblíbenosti se těší také lakované umyvadlové desky s lesklým či matným povrchem. Pořídit si můžete třeba lesklou bílou desku pod umyvadlo, která působí minimalisticky, moderně a zároveň elegantně 

Deska pod umyvadlo na míru

Pokud jste v naší široké nabídce Dřevojas nenašli, co jste hledali, rádi vám umyvadlovou desku vyrobíme na míru. Váš vysněný kousek si stačí během pár minut navrhnout v konfigurátoru koupelnového nábytku na míru a za pár týdnů už může zdobit vaši koupelnu. Velkou výhodou je, že ihned po nakonfigurování vám systém vyhodnotí celkovou cenu zakázky. Koupelnový nábytek lze konfigurovat na jedinečné prodejně Dřevojas ve Svitavách nebo v některých prodejnách našich obchodních partnerů. Více informací o tom, jak na nábytek na míru, si můžete přečíst v naší poradně 

Jak uchytit desku pod umyvadlo

Samotný výběr je za vámi a teď už se stačí rozhodnout, jestli koupelnovou desku uchytíte na konzole nebo ji vybavíte dalšími zásuvkami. Skříňky pod umyvadlo na desku, o kterých se více dozvíte níže, jsou praktické zejména pro početnější domácnosti, které v koupelně nemají prostor nazbyt. Oblíbenosti se ale těší i konzole. Rozhodnout se můžete pro skrytou konzoli, která bude plnit podpůrnou funkci a v koupelně nevzbudí žádnou pozornost, nebo hranatou konzoli, jež je oblíbená pro svůj rafinovaný design. Benefitem hranatých konzolí je, že poslouží nejen k uchycení desky, ale také jako věšák na ručníky. Ať už sáhnete po skryté, černé matné nebo lesklé chromové konzoli, věřte, že neuděláte krok vedle.

Dle šíře desky pod umyvadlo doporučujeme instalovat následující počty konzolí:

  • 60 až 120 cm – 2 konzole
  • 120 až 200 cm – 3 konzole
  • 200 až 270 cm – 4 konzole
Detail konzole po umyvadlovou desku
Uchycení desky pod umyvadlo pomocí skryté konzole (vlevo) a hranaté designové konzole (vpravo).

Výběr vhodného umyvadla na desku

Umyvadlo na desku je v současnosti naprostým hitem. Působí netradičně, elegantně a přitom je praktické. V kombinaci s deskou pod umyvadlo či koupelnovou skříní kolem sebe nabízí spoustu prostoru k odložení kosmetických i jiných potřeb. Co se materiálu týče, sázkou na jistotu bude keramické umyvadlo na desku. Obvykla výška umyvadla na desku je v rozmezí 80 - 100 cm, záleží ale na tloušťce samotné desky, výšce uživatelů a na vašich preferencích.

Dáváte přednost extravaganci nebo méně nápadnému provedení? U nás najdete od každého něco, stačí si vybrat. Prohlédněte si oválné umyvadlo s vysokými stěnami Triumph či hranatá umyvadla Joy a Joy 3. Zatímco model Joy nemá otvor pro baterii a je určen k umístění do prostoru, umyvadlo Joy 3 disponuje odkládací plochou, přepadem, otvorem pro baterii a může být umístěno v prostoru i připevněno ke zdi. Milovníci ostrých linií si přijdou na své díky umyvadlu Kube. Pokud vás zajímá, jak krok za krokem vybrat umyvadlo do koupelny, doporučujeme věnovat pozornost našim dalším článkům.

 

Umyvadlové desky v dřevodekoru i v laku
Jsou vaším favoritem hranatá či oválná umyvadla na desku? V nabídce Dřevojas najdete umyvadla na desku různých tvarů.

Jak získat úložný prostor v koupelně s umyvadlovou deskou

Ačkoli se na první pohled může zdát, že vzdušná umyvadlová deska nenabízí žádný úložný prostor, opak je pravdou. Stačí si pořídit doplňkové skříňky či odkládací desky a získáte spoustu místa k uložení věcí pro každodenní hygienu a dalších potřeb. Podívejte se, jak skvěle může deska do koupelny vypadat v kombinaci s koupelnovou skříňkou a odkládací deskou.  

Skříňka pod umyvadlo na desku

Skříňky pod umyvadlovou desku vyrábíme hned v několika výškách i šířkách. Skvělé na tom je, že lze libovolné skříňky vzájemně kombinovat. Neotřele a rafinovaně kupříkladu působí, když se doplňkové skříňky instalují pouze na jednu stranu umyvadlové desky. Naopak pro ty, kdo touží po symetrii, budou jasnou volbou koupelnové skříňky v celé šíři desky. Na výběr jsou skříňky pod umyvadlovou desku v šířkách 40, 60, 70, 80, 90, 100 a 120 cm. Pokud zvolíte umístění skříňky pod umyvadlo, je potřeba myslet na to, že zásuvka musí mít výřez na sifon. Při objednávání doplňkové skříňky proto na stránce produktu nezapomeňte zaškrtnout požadované políčko. Sifon standardně umisťujeme do středu zásuvky. 

Další volba, která na vás čeká, spočívá mezi jednozásuvkovým a dvouzásuvkovým provedením. Koupelnové skříňky s jednou zásuvkou nabízíme buď s výškou 20 cm nebo 30 cm. U skříněk pod desku s dvěma zásuvkami počítejte s výškou 40 cm. 

Náš tip: Potrpíte si na pořádek? Pomocí našich pořadačů do koupelny jej snadno udržíte i v zásuvkách koupelnových skříněk. Vyberte si třeba pořadač horní zásuvky DSD 100, který je vyroben přímo pro doplňkové skříňky pod umyvadlové desky.

Umyvadlová deska se zásuvkou
Umyvadlová deska DPU CS I v odstínu N01 bílý lesk doplněná o koupelnovou skříňku s jednou zásuvkou, originální umyvadlo Triumph a chromovaný sifon.
Umyvadlová deska se dvěma zásuvkami
Deska pod umyvadlo DPU CS I v odstínu N01 bílý lesk zkombinovaná s doplňkovou skříňkou s dvěma zásuvkami, originálním umyvadlem Triumph a chromovaným sifonem.

Tenká odkládací deska (ODD)

V případě, že chcete umyvadlové desce ponechat její minimalistickou podstatu, ale stále potřebujete získat úložný prostor, můžete zvolit naše další řešení. Umyvadlová deska zůstane pouze na konzolích a doplníte ji o tenkou odkládací desku s tloušťkou 1,8 cm. Vybrat si můžete z odkládacích desek s šířkou 60, 80, 100, 120, 160 a 200 cm. Pokud jste nenašli rozměr, který hledáte, neváhejte využít konfigurátor koupelnového nábytku na míru. Tenkou odkládací desku stačí uchytit do vámi zvolené výšky a doplnit zásuvkami, které jsme popisovali výše. 

Pozor! Pamatujte, že tenká odkládací deska není zdaleka to samé jako deska pod umyvadlo a nelze na ni umístit umyvadlo. 

Koupelnová odkládací deska
Praktická tenká odkládací deska v bílém provedení.

Krycí deska k zakrácení (KDZ)

Zatímco šířky zásuvek jsou pevně dané, u desek pod umyvadlo si přímo v e-shopu zvolíte přesnou šířku pro vaši koupelnu a tenkou odkládací desku vybíráte z různých šířek a sami si ji případně zkrátíte. Jak tedy vyplnit prázdné místo, které může vzniknout mezí zdí a zásuvkou? K dokonalému výsledku vám schází už jen poslední komponentkrycí deska. Nejčastěji bývá využívána do výklenku (niky), ale zdaleka tomu tak nemusí být vždy. Velkým benefitem je, že si můžete krycí desky pohodlně zkrátit, a navíc je dodáváme včetně instalačního materiálu (např. tmelu). Stejně jako u zásuvek si můžete vybrat z desek o výšce 20, 30 a 40 cm

Umyvadlová deska s krycími prvky k zakrácení
Krycí desky ke zkrácení pomáhají zajistit harmonický a celistvý vzhled koupelny.
Umyvadlové desky - jak si vybrat?
Udělejte si jasno v různých druzích nábytku do koupelny.

Doplňky do koupelny

Toužíte po koupelně jako z katalogu? Klíčem k úspěchu jsou detaily. Významnou roli může hrát například osvětlení. Aby vypadal koupelnový nábytek co nejdéle jako nový, je dobré o něj pečovat s kvalitními prostředky na údržbu. Za pomyslnou třešničku na dortu koupelnového vybavení by se daly považovat i nejrůznější úchytky, háčky a držáky. Protože toho ale v nabídce máme mnohem více, neváhejte si prohlédnout naši celou kategorii koupelnových doplňků, které vám zaručeně zpříjemní čas strávený v koupelně.

Pokud si s výběrem umyvadlové desky či umyvadla na desku stále nevíte rady, rádi vám poradíme. Obrátit se na nás můžete na emailové adresy info@drevojas.cz nebo telefonicky. Pro více tipů ze světa koupelen vřele doporučujeme navštívit náš blog nebo jiné články z poradny. Jsme český výrobce koupelnového nábytku Dřevojas s tradicí již od roku 1993.

Instalace desky pod umyvadlo

Otázky a odpovědi

Jak se instaluje umyvadlo na desku?

Pro instalaci umyvadla na desku je nutné mít v umyvadlové desce nachystaný otvor/výřez a to jak pro umyvadlo, tak i pro případnou baterii. Pokud máte umyvadlo přisazené ke zdi, doporučujeme ho i zasilikonovat, aby se zamezilo zatékání vody za umyvadlo. 

Kam umístit umyvadlo na desku?

Umyvadlo usazujeme na desku dle osobních preferencí, zpravidla se ale snažíme, aby bylo vycentrované. V případě dvou umyvadel na desku je usazujeme tak, aby mezi nimi byl volný prostor pro údržbu - otírání vody a dostatečná mezera dle preferencí a požadavků uživatelů koupelny.

Jak vysoko dát umyvadlo na desku?

Doporučená výška usazení umyvadla je 80-85 cm od podlahy k horní hraně umyvadla. Dle toho pak kotvíme do dané výšky i desku pod umyvadlo.

Jak ošetřit desku pod umyvadlo?

Desky pod umyvadlo od Dřevojasu nedoporučujeme ošetřovat chemickými ani jinými čistícími přípravky. Pro dlouhodobou výdrž postačí pravidelná údržba stávající se z otírání vody a větrání. V případě desek pod umyvadlo z masivu dochází k jejich opatření ochranným transparentním lakem už během výroby.

Jak přilepit umyvadlo k desce?
Umyvadlo doporučujeme k desce přilepit pomocí silikonu. Silikon naneste na spodní hranu umyvadla, přebytky odstraňte. Zamezíte tím zatíkáním vody pod umyvadlo a vzniku nečistot, které není možné efektivně vyčistit.

Jak sundat umyvadlo z desky?
Před demontáží vypněte přívod vody, odšroubujte sifon, odmontujte rohové ventily, sundejte vodovodní baterii a případně také odstraňte silikon, co je aplikovaný mezi deskou a umyvadlem.

Jaké mají umyvadlové desky výhody a nevýhody?

Výhody Nevýhody
Estetika: umyvadla na desku vypadají moderně a elegantně, dodávají koupelně luxusní vzhled. Prostor: umyvadla na desku mohou zabírat více místa na desce a omezovat tak prostor pro další věci.
Variabilita: velký výběr tvarů, velikostí a materiálů umožňuje přizpůsobení designu koupelny. Údržba: deska kolem umyvadla může být náchylnější k znečištění, což může vyžadovat častější údržbu.
Moderní vzhled: desky dodají koupelně moderní a stylový vzhled Odtok: vyžadují specifický typ odtoku a instalace
Flexibilita: možnost umístit umyvadlo v libovolné výšce  

 

Článek pro vás napsal

Lukáš Víšek
Lukáš Víšek Specialista marketingu
Více článků od autora

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Článek pro vás napsala

Natálie Fausová
Natálie Fausová
Více článků od autora

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.