Jaký nábytek je ideální do panelákové koupelny?

Paneláková koupelna znamená nevelký prostor, který často slouží i početným rodinám. Ať už jsou ale dispozice místnosti jakékoli, stačí dobrý nápad a ze stísněné koupelny může rázem vzniknout funkční, praktické a stylové místo, ve kterém budete s radostí trávit každé ráno i večer. Nejde totiž jen o velikost a peníze, ale především o chytré řešení.

Jak vybrat vhodný koupelnový nábytek do panelákové koupelny?

Méně prostoru neznamená, že máte méně věcí k uskladnění. Proto je potřeba zvážit, které věci můžete přesunout do jiných místností (chodba, kuchyň, spíž) a bez kterých se v koupelně neobejdete. S uschováním vašich nezbytností vám pomůže nábytek do panelákové koupelny, který by měl být kvalitní, vlhkuvzdorný a vkusný. Podívejte se, jaké druhy koupelnového nábytku jsou skvělou volbou do malých prostor.

Skříňky pod umyvadlo

Umyvadlové skříňky jsou praktickým prvkem vybavení, který dokáže zakrýt nevzhledný sifon, a navíc poskytuje to nejdůležitější – úložný prostor. Ideálním řešením pro malou koupelnu je skříňka s již zabudovaným nábytkovým umyvadlem. Prohlédněte si naše skříňky s umyvadlem z kolekce DOOR, SOLO, GO nebo PROJECT BENEFIT. Zajímavou alternativou by mohlo být rohové umyvadlo ZOOM, které je praktické nejen do malých koupelen, ale i na toalety. Pořídit si jej můžete také v praktické kombinaci se skříňkou VARIANTE SZD 50. A co do stísněných prostor naopak vhodné není? Rozhodně se vyhněte umyvadlu s nohou, které zbytečně zabírá prostor pod umyvadlem a nezískáte tak žádný úložný prostor. 

Koupelnový nábytek z kolekce DOOR Dřevojas
Koupelnová skříňka DOOR SZD 55 s umyvadlem Mini 55, vysoká dvoudveřová skříň DOOR SV1D2 35 a jednodveřová galerka Q GA 50

Umyvadlové desky

Chcete, aby se z vaší malé koupelny stala moderní vzdušná místnost? Pro jednotlivce nebo pár, který před úložným prostorem upřednostňuje trendy design, bude skvělým řešením deska pod umyvadlo. Jde o minimalistický kus koupelnového nábytku, který může v kombinaci s vhodně zvolenými doplňkovými skříněmi zaujmout nejen po estetické, ale i praktické stránce. Kromě prostoru pro originální umyvadlo na desku poskytuje i dostatek místa na odkládání vašich hygienických a kosmetických potřeb.
Další úložný prostor si můžete obstarat pořízením doplňkové odkládací desky nebo speciálních skříněk pod umyvadlovou desku. Zjistěte v našem dalším článku, jak si správně vybrat desku pod umyvadlo

Galerky a zrcadla

V malé koupelně jsou zrcadlové plochy důležitým elementem, jelikož opticky zvětšují prostor. Zavěsíte-li však zrcadlo samo o sobě, bude drahocenné místo pouze zabírat, a to je v malé panelákové koupelně škoda. Alternativu představuje velmi praktická galerka, která splní funkci zrcadla, a navíc schová krémy, parfémy a další drobné předměty, které používáte na denní bázi

Prohlédněte si naši kolekci vestavných koupelnových galerek GRID, které budou po zabudování tvořit s okolní stěnou téměř rovinu. Všechny modely disponují alespoň jednou zabudovanou zásuvkou a integrovaným osvětlením, které se iniciuje po otevření skříňky. Samozřejmostí je také funkce tlumeného dovírání. Vyberte si jednodveřovou, dvoudveřovou či třídveřovou galerku z kolekce GRID, nebo si prohlédněte celou naši nabídku galerek a zrcadel.

Vestavěná galerka s oboustrannými zrcadly Dřevojas
Vestavná dvoudveřová galerka GRID s asymetricky dělenými a oboustrannými zrcadly

Samostatné skříně

Pokud potřebujte z pár metrů čtverečních vytěžit co nejvíce úložného prostoru, poohlédněte se po doplňkových koupelnových skříních. Obzvlášť praktické jsou skříně závěsné, protože zbytečně nezaplňují podlahu, umožňují jednodušší úklid místnosti a v neposlední řadě nehrozí, že se překlopí.

O tom, proč jsou všechny naše skříně konstruovány jako závěsné, si můžete přečíst v našem dalším článku. Některé závěsné skříně do koupelny je ale možné o nožičky doplnit. V takovém případě budou sloužit jen jako designový prvek či sekundární podpora.
V naší nabídce naleznete jak nízké, tak i vysoké koupelnové skříně. Uložit do nich můžete ručníky, hygienické potřeby, kosmetiku, nebo třeba čistící prostředky. Plánujete-li do koupelny umístit pračku, využijte skříněk nad pračku. Velice populární jsou také skříňky se zabudovaným košem na prádlo.

Při zařizování vaší koupelny nezapomeňte, že ne na vše musí člověk dosáhnout každý den. Proto se snažte chytře využít „každý centimetr až ke stropu”, přičemž samozřejmě dbejte na to, aby místnost v důsledku neztratila vzdušnost. Má-li vaše koupelna působit za každých okolností uklizeným dojmem, upřednostněte uzavřené skříně. Nemáte-li v koupelně dostatek prostoru pro manipulaci s dvířky, zvolte otevřené koupelnové skříňky z kolekce STORM.

Koupelnová skříňka DOOR SZD 50

od 7 190 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

DOOR SZD 50, závěsná umyvadlová skříňka včetně umyvadla Mini 50, dveřová.

Koupelnová skříňka VARIANTE SZD 50 (umyvadlo Zoom)

od 6 810 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Jednodveřová závěsná umyvadlová skříňka s keramickým umyvadlem Zoom 50

Koupelnová skříňka SOLO SZZ 55

od 8 620 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

SOLO SZZ 55, umyvadlová skříňka s 1 zásuvkou a umyvadlem Mini 55:

Koupelnová skříňka GO SZZ2 50

od 10 760 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

GO SZZ2 50, umyvadlová skříňka se 2 zásuvkami a umyvadlem Mini 50.

Koupelnová skříňka PROJECT BENEFIT SZZ2 60

od 10 170 Kč s DPH

Detail

3 týdny

Závěsná umyvadlová skříňka se dvěma zásuvkami a elegantním keramickým umyvadlem Q 60

Dvoudveřová galerka GRID GA2OE 60

od 16 030 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

GRID GA2OE 60, vestavná galerka s LED vnitřním automat. osv. a zás. (zrcadlo 30/30).

Koupelnová skříňka STORM SYO 60

od 6 810 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Přídavná závěsná skříňka s otevřenou nikou

Horní skříňka SYD2 50

od 7 540 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

DOS SYD2 50, horní závěsná skříň, dvoudveřová.

Užitečné doplňky do každé koupelny

Ať už zařizujete místnost jakýchkoli rozměrů, jsou to právě doplňky, které dělají koupelnu koupelnou a díky kterým se zde budete cítit dobře. Proto svou koupelnu vylaďte do posledního detailu!
Máte málo místa, ale čím dál více věcí? Známe to asi všichni. Aby koupelnu neovládl chaos, je potřeba dbát na dobrou organizaci. S tím vám mohou pomoci organizéry zásuvek a nejrůznější pořadače. Dalšími praktickými doplňky, které přijdou vhod do každé koupelny, jsou držáky na ručníky, koupelnové poličky a samolepící háčky. Oblíbenou vychytávkou je také speciální magnetický pásek na kovové drobnosti

Koupelnový nábytek na míru

Zjistili jste, že ani nejmenší nábytek z nabídky Dřevojas nevyhovuje prostorovým možnostem vaší koupelny? Toužíte po jedinečnosti? Žádný problém! Český koupelnový nábytek Dřevojas vyrábíme sami, a tak nám nedělá problém se v lecčem přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům. Pokud máte o svém vysněném koupelnovém nábytku jasnou představu, neváhejte využít konfigurátoru nábytku na míru. Zajímá vás, kde je náš konfigurátor nábytku na míru k dispozici? Více zjistíte v dalším článku z poradny. Komplexní článek o tom, jak konfigurace nábytku na míru funguje naleznete na blogu.

Stále si nevíte rady?

Máte-li jakékoli doplňující otázky (nejen) na téma vybavení panelákových koupelen, obraťte se na nás prostřednictvím emailové adresy info@drevojas.cz nebo telefonního čísla +420 461 653 937. Rádi vám poradíme. V našich blogových článcích můžete čerpat další inspiraci pro zařizování malé koupelny nebo si přečíst, jak vybrat vhodný nábytek do malé koupelny. Připomeňte si také, proč je skvělé mít doma koupelnový nábytek Dřevojas

Článek konzultoval

Lukáš Víšek
Lukáš Víšek Specialista marketingu
Více článků od autora

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Článek pro vás napsala

Natálie Fausová
Natálie Fausová
Více článků od autora

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.