Inspirace pro malé koupelny - jak si ji zařídit?

Inspirace pro malé koupelny - jak si ji zařídit?

12. 11. 2016 autor - Petra Soukupová

Petra Soukupová

V ideálním případě máte při zařizování koupelny tolik prostoru, kolik srdce ráčí. Ale často to je jinak. Musíte se spokojit s konkrétním prostorem a s danými rozměry. A my vám teď poradíme, jak zařídit malou koupelnu, aby byla účelná, praktická a zároveň příjemná a útulná.

Sprchový kout, nebo vana?

To je zásadní věc, kterou musíte rozhodnout. Sprchový kout ušetří prostor, náklady na vodu i čas. Je prokázáno, že lidé se sprchují kratší dobu, než si dopřejí v koupeli, a spotřebují dokonce méně vody. Vana zase znamená relaxaci, pohodlí. Když už se pro vanu rozhodnete, pořiďte si i sprchovou zástěnu, budete moci vanu lépe využívat i jako kout.

Dva v jednom neboli koupelna plus toaleta?

Spojení koupelny a toalety do jedné místnosti sice zaručí více místa (třeba i pro jinou místnost), ale v případě více členů domácnosti to je nepraktické a nehygienické. Navíc tím ztrácíte prostor pro malé koupelnové skříňky či jiná úložiště. Nemáte-li jinou možnost, alespoň ukryjte toaletu za posuvné dveře, skleněnou stěnu, tenkou příčku, skříňky. Úložné plochy totiž není nikdy dost.

Mít, či nemít v malé koupelně pračku?

Pokud to technické řešení umožňuje, odsuňte ji do chodby, komory nebo kuchyně. Jestliže v koupelně být musí, pořiďte úzkou a plněnou vrchem.

Kam schovat všechny koupelnové doplňky?

Využijte závěsných skříněk, kam uschováte ručníky a spoustu drobností. Skříňky vybavte poličkami, háčky poslouží k zavěšení čehokoliv. Nepřehlížejte organizéry, pořadače, skříňky vysoké i menší - nejlépe závěsné, zásuvky, které se dají celé vysunout nebo dokonce skříňky s košem na prádlo. Nezapomeňte na plochu pod umyvadlem, opět prostor pro další skříňku.

Jak „nafouknout“ malou koupelnu?

Optické zvětšení prostoru docílíte jasnými a světlými barvami, přírodními dekory, lesklým povrchem, v němž se prostor odráží. Obrovskou službu prokáží zrcadla nebo celá zrcadlová stěna. Galerka zase nabídne další úložný prostor, osvětlení opět koupelnu na pohled zvětší.

I minikoupelna může být pastvou pro oko. Víme, jak na to. Pojďte se inspirovat k nám na e-shop, do našeho showroomu ve Svitavách nebo do některého z koupelnových studií!

 A jakou koupelnu máte doma vy? 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Soukupová Petra Soukupová

Po střední škole jsem působila v tištěných médiích, stíhání uzávěrek byl denodenní adrenalin. Po deseti letech a během vysoké školy jsem opustila deníky a zamířila do soukromé firmy, kde jsem se věnovala PR, sportovní novinařině a webům. Mám ráda kávu, víno a kvalitní produkty :-)

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.