Inspirace pro malé koupelny - jak si ji zařídit?

Inspirace pro malé koupelny - jak si ji zařídit?

12. 11. 2016 autor - Petra Soukupová

Petra Soukupová

V ideálním případě máte při zařizování koupelny tolik prostoru, kolik srdce ráčí. Ale často to je jinak. Musíte se spokojit s konkrétním prostorem a s danými rozměry. A my vám teď poradíme, jak zařídit malou koupelnu, aby byla účelná, praktická a zároveň příjemná a útulná.

Sprchový kout, nebo vana?

To je zásadní věc, kterou musíte rozhodnout. Sprchový kout ušetří prostor, náklady na vodu i čas. Je prokázáno, že lidé se sprchují kratší dobu, než si dopřejí v koupeli, a spotřebují dokonce méně vody. Vana zase znamená relaxaci, pohodlí. Když už se pro vanu rozhodnete, pořiďte si i sprchovou zástěnu, budete moci vanu lépe využívat i jako kout.

Dva v jednom neboli koupelna plus toaleta?

Spojení koupelny a toalety do jedné místnosti sice zaručí více místa (třeba i pro jinou místnost), ale v případě více členů domácnosti to je nepraktické a nehygienické. Navíc tím ztrácíte prostor pro malé koupelnové skříňky či jiná úložiště. Nemáte-li jinou možnost, alespoň ukryjte toaletu za posuvné dveře, skleněnou stěnu, tenkou příčku, skříňky. Úložné plochy totiž není nikdy dost.

Mít, či nemít v malé koupelně pračku?

Pokud to technické řešení umožňuje, odsuňte ji do chodby, komory nebo kuchyně. Jestliže v koupelně být musí, pořiďte úzkou a plněnou vrchem.

Kam schovat všechny koupelnové doplňky?

Využijte závěsných skříněk, kam uschováte ručníky a spoustu drobností. Skříňky vybavte poličkami, háčky poslouží k zavěšení čehokoliv. Nepřehlížejte organizéry, pořadače, skříňky vysoké i menší - nejlépe závěsné, zásuvky, které se dají celé vysunout nebo dokonce skříňky s košem na prádlo. Nezapomeňte na plochu pod umyvadlem, opět prostor pro další skříňku.

Jak „nafouknout“ malou koupelnu?

Optické zvětšení prostoru docílíte jasnými a světlými barvami, přírodními dekory, lesklým povrchem, v němž se prostor odráží. Obrovskou službu prokáží zrcadla nebo celá zrcadlová stěna. Galerka zase nabídne další úložný prostor, osvětlení opět koupelnu na pohled zvětší.

I minikoupelna může být pastvou pro oko. Víme, jak na to. Pojďte se inspirovat k nám na e-shop, do našeho showroomu ve Svitavách nebo do některého z koupelnových studií!

 A jakou koupelnu máte doma vy? 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Soukupová Petra Soukupová

Po střední škole jsem působila v tištěných médiích, stíhání uzávěrek byl denodenní adrenalin. Po deseti letech a během vysoké školy jsem opustila deníky a zamířila do soukromé firmy, kde jsem se věnovala PR, sportovní novinařině a webům. Mám ráda kávu, víno a kvalitní produkty :-)

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.