Jak je to s nožičkami u našich skříní?

Jak je to s nožičkami u našich skříní?

12. 10. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Velmi často se nás ptáte, zda je možné u našich skříní namontovat nožičky. Jde a nejde. Jakto? Napsali jsme pro vás podrobný článek, kde vám vše vysvětlíme a navrch přihodíme pár rad. Čtěte dál!

Jak to tedy je?

Hned na úvod vám řekneme zásadní informaci - všechny naše skříňky jsou konstruovány pouze pro zavěšení a vždy tomu tak musí být. Důvod? Je to jednoduché, bezpečnost a design. Pojďme si to popořadě rozebrat.

Zavěšujme

Koupelna sice není dětské hřiště, ale upřímně, děti jsou pěkná zlobidla a nikdy nevíte, co se může přihodit. U zavěšené skříně máte jistotu, že se nepřevrátí a následně nepoškodí. Ovšem pozor, i zavěšená skříň má své limity a jakkoliv si na ni sedat, věšet se či vyvádět jiné skopičiny, může dopadnout špatně. Ale nemalujme hned čerta na zeď, že?

Montážní návodKe všem výrobkům dodáváme i přehledný návod, jak skříňku zavěsit. Je to jednoduché, rychlé a pohodlné. Návod také najdete na našem e-shopu. Vždy na stránce vybraného produktu, v cca půlce stránky po pravé straně.

Velkou výhodou zavěšené skříně je jednodušší údržba okolních prostor. Kdo má nábytek s nožičkami a pravidelně v koupelně uklízí, tak ví, že se nožičky pletou. Pod skříní pořádně nevysajete, natož pak se tam dostat se smetákem či hadrem. U zavěšených skříní se vám toto nestane. Údržba bude jednoduchá a hlavně to budete mít „ein, zwei“ hotové. 

Koupelnová skříňka PROJECT BENEFITCo myslíte, není lepší, když máte pod skříňkou volný prostor? Údržba bude hned jednodušší.

A jak vůbec takové zavěšení u našich skříní funguje? U umyvadlových skříněk používáme hned několik závěsných systémů - značky Basic, Camaro a Rokar. Jde o velmi kvalitní kování a jejich instalace je velmi jednoduchá. Vedle to používáme také u doplňkových skříní a galerek praktický závěsný systém Marcell. Jeho základem jsou dvě platformy (o nosnosti 50 kg), na které už stačí jen skříň zavěsit.

A co víc? Zavěšení nábytku je velmi jednoduché. Od nás dostanete návod, se kterým nemůžete udělat chybu.

A co když mám sádrokarton?

Je to jednoduché. Před každou instalací si prověřte, jak je na tom vaše zdivo v koupelně. Pokud máte sádrokarton, musíte počítat s instalací nábytku a jeho kotvením do výztuhy, nikoliv pouze do samotného sádrokartonu. Pokud by došlo k narušení statiky a nábytek upadl a poškodil se, nebyla by uznána reklamace a náhrada. Pokud si tedy nejste jisti, povolejte raději odborníka. Koupelnu tak budete mít bez nervů a pohodlně.

Montáž koupelnového nábytkuPokud si nejste jisti, raději se s instalací obraťte na odborníka, případně můžete využít služeb našich montážníků. Ale pozor, momentálně jsou na roztrhání.

Stále chcete nožičky?

No dobře. Pokud si bez nich nedokážete skříňku představit, máme pár tipů. V nabídce máme tři typy nožiček. K umyvadlovým skříňkám řady BIG INN si můžete přikoupit a namontovat kuželovité nožičky z chromu o výšce 10 cm. K řadě PLUTO nabízíme tubovité nožičky BASIC a k řadám Q MAX, GO, DOOR, Q Dveřové, PROJECT BENEFIT pak 20 cm vysoké univerzální nožičky.

Výběr je velký, ale pamatujte, že i když máte nožičky, tak musí být skříň vždy zavěšena.

 Koupelnový nábytek PLUTO s nožičkamiNožičky mají v případě nábytku od Dřevojasu pouze dekorativní a podpůrnou funkci. Nábytek musí být vždy zavěšen.

Pár rad na závěr

Ať už si vyberete nábytek s nožičkami nebo bez, vždy mějte na paměti, že než se pustíte do rekonstrukce koupelny, měřte, promýšlejte a vybírejte s rozvahou. Pokud víte, že chcete jít cestou závěsného nábytku, myslete na to už při rekonstrukci. Základem je pevné zdivo a není na škodu si udělat přípravu předem. Veškeré parametry, potřebné k zavěšení skříňky, vám bez problému dodáme a najdete je i u nás na webových stránkách. V sekci Ke stažení najdete kompletní stavební připravenost a kromě toho na stránce vybraného produktu i podrobný montážní návod. 

To je z naší strany vše. Možná vám přijde, že nejsme příznivci nožiček, ale opravdu tomu tak není. Každému se líbí něco a nám v Dřevojasu moderní a vzdušný prostor.

Váš Dřevojas

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.