Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

10. 09. 2020
Rady a tipy pro vaši koupelnu
autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Koupelna bez zrcadla není koupelna

Nedílnou součástí koupelen jsou zrcadla, bez kterých by ranní nebo večerní hygiena šla poměrně těžko. Víte ale, jak správně vybrat zrcadlo nebo jak ho udržovat čisté? V následujících řádcích vám poradíme, jak si při dodržení několika zásad proces výběru zjednodušit a především, co nepodceňovat. Z čeho tedy vycházet?

Dostatek místa v koupelně

Zcela zásadní je prostor. Při plánování koupelny a výběru nábytku musíte předem počítat i s dostatečným prostorem pro galerku nebo zrcadlo a pro případnou elektroinstalaci. Během rekonstrukce může dojít k nečekaným změnám a ve chvíli, kdy budeme mít už vymalováno, bude pozdě pro dodělání zásuvek a jiných el. přípojek. 

Dle kapacity prostoru také volíte i velikost zrcadla, které vám může koupelnu opticky zvětšit nebo přivést v kombinaci s okny více světla. Pozor si také dejte, aby nebylo zrcadlo širší než například koupelnové skříně s umyvadlem. Esteticky to nebude působit dobře. Šířka ale není jediné, na co musíte myslet. Každý člen rodiny je obvykle jinak vysoký a je důležité, aby se v zrcadle viděli i ti menší nebo naopak i ti s vyšším vzrůstem. 

Koupelnový nábytek DOOR se zrcadlem BardoPří výběru zrcadla zohledňujeme prostorové možnosti. Současně bychom měli dbát, aby šířka korespondovala s šířkou umyvadlové skříně. Na obrázku můžete vidět naše zrcadlo Bardo, které rozměrově odpovídá šířce umyvadlové skříně řady DOOR. Není to lepší, když mají oba prvky stejnou šířku?

Oblíbené zrcadlo Bardo do 5 pracovních dnů

V nabídce Dřevojasu máme hned několik typů zrcadel, vyráběných v celé řadě rozměrů. Pokud sázíte na jednoduchost, čisté linie a minimalismus, určitě vás osloví zrcadlo řady Bardo. Hodí se do jakékoliv koupelny a na výběr jsou všechny standardní rozměry. A co víc? Zrcadlo v šířkách 50, 60, 70, 80, 90, 100120 cm dodáváme expresně do 5 pracovních dnů

Na co myslet při návrhu koupelny

Při plánování rekonstrukce koupelny nezapomeňte myslet i na odpovídající osvětlení. Výběr je mnohdy individuální, každý preferuje jinou teplotu a intezitu světla a i světelné podmínky jsou vždy jiné. Pozor si ale musíte dát když plánujete pořídit zrcadlo s osvětlením. Určitě se snažte vybírat tak, aby se alespoň částečně shodovalo s hlavním osvětlením. Velký kontrast v barevnosti bude nepříjemný a rušivý. Stejně tak se musíte vyvarovat oslnivým světlům bez možnosti regulace intenzity. 

V Dřevojasu máme na podobné problémy jednoduchá a efektivní řešení. Zrcadla řady Stripe mají na bocích zabudovaná svislá LED osvětlení s možností regulace stmívání a s vypínačem. Záleží tedy na vás, jaká intenzita pro vás bude komfortní. Zrcadlo máme v celé řadě rozměrů a u některých šířek (50, 60, 70 a 80 cm) vám ho dodáme do 5 pracovních dnů.

Koupelnový nábytek Q MAX se zrcadlem STRIPEPři volbě zrcadla s osvětlením vždy vybírejte tak, aby vás světlo neoslňovalo a alespoň částečně, co se týče barvy, se shodovalo s hlavním světlem v koupelně. Na obrázku koupelnový nábytek Q MAX s doplňkovou skříní DOS SVD2 35 a se zrcadlem řady Stripe.

O level výš jsme postupovali u zrcadel řady Night. Tato elegantní zrcadla mají na bocích rám s LED osvětlením a kromě regulace stmívání si můžete upravovat i barevnost světla. Výhodou zrcadel je také možnost zavěšení na šířku nebo na výšku. Pokud preferujete kulaté tvary, naleznete v nabídce oválná zrcadla Vitta, která jsou vybavena regulací stmívání a jejich výhodou je umístění LED osvětlení v zadní části

Koupelnová skříň VARIANTE se zrcadlem NightVhodně vybrané zrcadlo může dodat vaší koupelně potřebný šmrnc. Díky zrcadlům řady Night, která vyrábíme i ve velkých šířkách, můžete docílit optického zvětšení vaší koupelny a ve spolupráci s okny přivést do místnosti i více přírodního světla. 

Údržba zrcadel

Koupit zrcadlo je jedna věc, nezapomeňte ale na jeho pravidelnou údržbu. Asi vás překvapíme, ale nepotřebujete na to žádné speciální přípravky. Naopak, pokud máte zrcadlo od Dřevojasu, nedoporučujeme používat komerční přípravky na sklo, protože by mohlo dojít k nevratnému poškození v podobě černých hran a tamvých flíčků na povrchu. Doporučujeme používat suché a bavlněné hadříky, nejlépe ty anitstatické a z mikrovláken. 

Další kritéria pro výběr

Kromě výše zmíněných existují i další kritéria, dle kterých se můžete při výběru zrcadla řídit. Z těch hlavních ještě zmíníme otázku úložného prostoru. Tím se ale už dostáváme ke zrcadlovým skříňkám, kterým se budeme ještě někdy určitě blíže věnovat. Už nyní si ale můžete přečíst o vlastnostech a výhodách galerek řady Grid v článku "Zrcadlová skříňka, nebo jen zrcadlo? V Dřevojasu umíme 2v1".

Zrcadlo je nedílnou součástí našich životů a trávíme před ním velké množství času. Z tohoto důvodu je nutné mít to správné, před kterým se budeme cítit nejlépe. (foto www.freepik.com)

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy vybírejte pečlivě a s rozhvahou, protože jen s tím správným zrcadlem se budete cítit dobře jak vy, tak i ostatní členové vaší rodiny. Pokud vás cokoliv zajímá nebo vás zaujala nabídka našich zrcadel, můžete nám nechat zprávu v komentářích nebo psát na info@drevojas.cz. Velmi rádi vám poradíme.

Za Dřevojas,

Lukáš

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 9-18 hod.

prodejna@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace