Jak vybrat galerku a co v ní nesmí chybět?

Jak vybrat galerku a co v ní nesmí chybět?

16. 12. 2020 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Koupelnové galerky jsou stále oblíbeným prvkem v našich koupelnách, protože jsou velmi praktické a elegantní. Víte, jak si ale vybrat tu správnou galerku nebo jak nejlépe využít její úložný prostor? To vše a mnoho dalších informací na vás čeká v našem článku. Čtěte dál!

Výhody galerek

Jak už bylo naznačeno, galerky, označované také někdy jako zrcadlové skříně, mají v koupelnách důležitou funkci, přesněji řečeno, dvě. V prvé řadě zajišťují úložný prostor, jehož velikost se odvíjí od rozměrů galerky, a který je nenahraditelný, pokud nechcete mít umyvadlo zaplněné různými předměty, od zubních kartáčků až po mýdlo. Vše s přehledem uložíte do galerky, která je ve většině případů uvnitř dělena na několik sekcí.

Koupelnové galerky jsou velmi praktické pokud potřebujete skloubit potřebu zrcadlové plochy s úložným prostorem. Na obrázku třídveřová galerka ASTON GA3OE 120.

Druhým důvodem, proč si galerky pořizujeme, je jejich zrcadlová plocha, která s přehledem alternuje zrcadlům a navíc je u vícedveřových galerek prakticky dělená dvířky. Díky tomu se pohodlně dostanete ke svým věcem uvnitř, aniž byste omezovali kohokoliv jiného, kdo se potřebuje momentálně dívat do zrcadla.

Jak vybrat galerku?

Volba velikosti zrcadlové skříně

V prvé řadě byste se měli řídit tím, jak velký prostor máte v koupelně a úměrně tomu pořídit i odpovídající skříň. Pamatovat byste ale také měli na umyvadlovou skříň, s jejíž šířkou by měla galerka „lícovat“. Stejně jako u zrcadel by nevypadalo pěkně, pokud by jeden z prvků byl širší. Pokud splňujete tyto podmínky, můžete se už řídit tím, co se vám líbí, jakou variantu chcete, jaké police, zda chcete osvětlení atd.

V případě osvětlení ale pamatujte na stavební připravenost (přívod elektrického proudu, zásuvky atd.), kterou byste měli mít hotovou již před zakoupením galerky.

Galerka AIR GA2OE 120Galerky bychom měli vybírat v závislosti na velikosti koupelny a vždy tak, aby byla stejně široká jako umyvadlová skříň. Na obrázku nábytek kolekce COLOR s dvoudveřovou galerkou AIR GA2OE 120.

 

Rozdělení prostoru uvnitř galerky

Tak jako v dolňkových skříních i v galerkách se snažíme držet jistý řád. Řeč je o vnitřním rozdělení pomocí polic. V Dřevojasu vyrábíme jak skleněné, tak dřevěné nastavitelné police, které si můžete přizpůsobit dle aktuální potřeby nebo dle rozměrů ukládaných předmětů. U dvoudveřových galerek dodáváme dvě nastavitelné police, u třídveřových variant šest polic. Díky nim vzniká uvnitř galerky přehledný prostor a záleží pouze na vás, co a jakým způsovem v něm uložíte.

Galerka SANI se dvěma dřevěnými policemiVšechny galerky z nabídky Dřevojasu mají praktické police, které si můžete libovolně nastavit jako v případě dvoudveřové galerky SANI GA2O 80.

Jak si věci zorganizovat?

Základem pořádku je organizace. Může se vám to zdát jako hodně individuální záležitost, ale myslím, že se všichni shodneme na několika základních věcech, které by nám neměly v galerkách chybět. V prvé řadě to jsou hygienické potřeby, tedy zubní pasta, kartáček, mýdlo a různé krémy. Důvod je jednoduchý! Tyto předměty máme tendenci odkládat na plochu umyvadla, kde se po jejich použití usazuje voda a jiné nečistoty. Skladováním těchto věcí mimo umyvadlo si tak zjednodušíme jeho údržbu a zachováme pohled na krásné tvary keramického umyvadla. Pokud si věci třídíme dle frekvence užívání, ty nejčastěji používané bychom měli uchovávat na dosah, tedy ve spodní části galerky.

Vnitřek galerek je velmi praktický pro uložení drobnějších předmětů, které si můžete libovolně poskládat, dle velikosti, dle frekvence užívání či jakýmkoliv jiným způsobem. Z hlediska organizace nenahraditelná věc.

S hygienou se pojí i různé doplňky - krémy, šampony, kondicionéry a jiné předměty, které jsou pro nás sice důležité, ale nepoužíváme je tak často, jako například kartáček a pastu. I tak by ale v galerce neměly chybět. Další nezbytností, která dokonale podtrhuje význam galerky, jsou parfémy, o které nechceme příjít a díky galerkám budou bezpečně uložené. Co do galerek nedáváme, jsou těžké nebo naopak velké předměty, a věci, které by mohly být zdravotně nebezpečné.

Hierarchie v galerce by měla být pevně daná. V nejspodnější části, tedy té nejbližší, ukládáme předměty, které používáme nejčastěji. Na první polici pak předměty méně užívané a nejvýše od nás by měly být cennosti jako parfémy či drahé kolínské. Je to bezpečné a mimo dosah dětí.

 

Volba materiálu, odolnost, údržba i kování

Při výběru zrcadlové skříně je nutné zohlednit i další kritéria výběru, jako například:

Záměrně je znovu neuvádíme v tomto textu, ale odkazujeme do našeho obecného průvodce výběrem koupelnového nábytku, kde jsme zmíněné body dopodrobna popsali.

 

Výběr zrcadla

Na velikosti samotné zdrcadlové skříňky je závislá i samotná velikost zrcadla. Našim zákazníkům nabízíme zrcadlové skřínky se zrcadlem, které je přes celou šířku. Budete tak mít dostatečný prostor pro líčení či česání.

Tip: přečtěte si také náš průvodce výběrem zrcadla do koupelny

 

Čím vás galerky ještě překvapí?

Ať už si vybere jakoukoliv galerku, velmi brzy zjistíte, že nejde jen o elegantní prvek, ale i o funkční nábytek, díky kterému můžete mít věci v koupelně krásně uložené a zogranizované. Tím ale výhody galerek zdaleka nekončí. Galerky si můžete pořídit i s integrovaným osvětlením nebo pro lepší pohodlí i s vypínačem a zásuvkou. Kromě toho můžete v nabídce Dřevojasu najít i vestavné galerky GRID. O jejich kvalitách a vlastnostech si můžete podrobněji přečíst v článku  "Zrcadlová skříňka, nebo jen zrcadlo? V Dřevojasu umíme 2v1".  Novinkou jsou také galerky řady FOCUS, které mezi ostatními galerkami vynikají charakteristickou nikou pod hlavním úložným prostorem.

Galerky FOCUSGalerky FOCUS vyrábíme v jedno, dvou nebo třídveřových variantách a osloví vás zejména odkládacím prostorem v otevřené nice. Ideální, pokud si chcete na chvíli odložit prsten, hodinky nebo jinou cennost.

A jak se ke galerkám stavíte vy? Máte je spíše na okrasu nebo skutečně využíváte jejich funkce naplno? Napište nám svůj názor do komentářů a pokud by vás cokoliv zajímalo, můžete nám napsat na info@drevojas.cz.

Za Dřevojas,

Lukáš

 

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.