Koupelna s nádechem Cognacu

Koupelna s nádechem Cognacu

17. 05. 2024 5 minut čtení autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Nedávno jsme byli pozváni do sousední Litomyšle k naší zákaznici Markétě, nahlédnout do její nové koupelny, do které si pořídila nábytek od Dřevojasu. S radostí jsme nabídku přijali a koupelnu vyrazili obhlédnout a nafotit, abyste se i vy mohli inspirovat. 

Jak to všechno začalo

Na úplném začátku byla jedna stará a nevzhledná koupelna s umakartovým jádrem, vanou a otočným umyvadlem. To vše vzalo za své během rozsáhlé rekonstrukce bytu, kterou Markéta pojala jako příležitost změnit i dispozici koupelny, což se ve výsledku ukázalo jako správné řešení.

Pohled na koupelnu ve stavu před a po rekonstrukciPůvodně byla koupelna úzkým nevzhledným prostorem s umakartovým jádrem, kde bylo velice málo manipulačního prostoru. Změna dispozice ale udělala divy.

A výsledek? Změna dispozice koupelně prospěla. Prostor koupelny se výrazně zvětšil a jako dobrý krok se ukázala i náhrada vany sprchovým koutem. Díky tomu ušetřila Markéta další místo a při výběru koupelnového nábytku pak nebyla omezená limitovaným prostorem. 

Detail sprchového koutu s obkladyKoupelně hodně pomohlo rozhodnutí zaměnit vanu za sprchový kout s praktickou nikou. Tento krok "uvolnil" Markétě ruce, která si tak mohla pohrát s představou budoucí koupelny a vybírat nábytek dle uvážení aniž by jí omezoval nedostatek místa.

Inspirovali jsme

S velkou radostí můžeme říct, že jsme stáli hned na počátku rekonstrukce koupelny. Markéta se totiž nechala inspirovat jednou z našich předešlých realizací. A jelikož má ráda dřevodekor a tmavší obklady, určitě uhádnete, o kterou koupelnu se jedná. Ano, je to naše “smíchovská realizace” zákaznice Terezy. Kromě toho jsme ji rádi poskytli konzultace při výběru obkladů a dlažby, aby obojí ladilo s vybraným koupelnovým nábytkem.

Inspirujte se také, přečtěte si příběh zákaznice Terezy, podrobnosti o její nové koupelně a proč u ní vyhrál dekor Cognac čtěte v článku.

A jakou cestou šla Markéta? Základem její koupelny je kombinace obkladů a dlažby s imitací dřevodekoru a kamene. Zatímco podlaha a sprchový kout jsou obloženy dlaždicemi a obklady s imitací dřevodekoru, tak zbytek obvodových stěn koupelny zdobí obklady s imitací kamene. Krásná kombinace, kterou náramně doplňuje vybraný dřevodekor koupelnového nábytku - D27 Cognac.

Pohled na umyvadlovou skříňku a vysokou skříň kolekce INVENCE v dekoru D27 CognacKoupelnu pojala Markéta v tmavším stylu. Potřebnou vzdušnou a minimalismus dodává koupelnový nábytek kolekce INVENCE se svým typickým designem a elegantní umyvadlo Harmonia 80.

Koupelnový nábytek s nádechem Cognacu

Už při své první návštěvě u nás na showroomu ve Svitavách si Markéta zamilovala kolekci koupelnového nábytku INVENCE s jejími charakteristickými rysy, jako jsou např. ergonomická čela zásuvek u umyvadlových skříněk. Volba tedy padla na umyvadlovou skříňku INVENCE SZZO 80 s nábytkovým umyvadlem Harmonia 80, které se díky svým krásným bílým křivkám stalo ozdobou koupelny. 

Detail umyvadlové skříňky INVENCE SZZO 80 s umyvadlem HarmoniaDesignový klenot, umyvadlová skříňka kolekce INVENCE, se pyšní elegantními křivkami, zejména pak ergonomicky zkoseným čelem.

Koupelnová skříňka INVENCE SZZO 80 (umyvadlo Harmonia)
Kolekce Invence

2 až 3 týdny

Závěsná umyvadlová skříňka 76x45,4x48 cm s 1 zásuvkou, nikou a keramickým umyvadlem Harmonia 80

Detail

V úvodu zmíněná změna dispozice koupelny umožnila Markétě uspořit dost místa pro umístění doplňkové skříně, která jí pomůže udržet v koupelně pořádek. Hned vedle skříňky pod umyvadlo si tak nechala zavěsit vysokou koupelnovou skříň INVENCE SVD2O 35

Koupelnová skříň INVENCEI paneláková koupelna může se svými rozměry překvapit a poskytnout vám dostatek místa jak pro umyvadlovou, tak i doplňkovou skříňku, díky které snadno udržíte v koupelně pořádek.

Vysoká koupelnová skříň v tak malé koupelně naplno ukázala, co je její největší předností - úložný prostor. Ten je k dispozici jak v horní, tak i dolní části skříňky, kam lze schovat drobné předměty. Vnitřní prostory skříně si může Markéta navíc přizpůsobit pomocí polohovatelných skleněných polic. Do otevřených nik lze odložit vše, co všichni chceme mít po ruce - ručníky, osušky, deodoranty a jiné předměty každodenní hygieny. 

Vysoká skříň INVENCE SVD2O 35
Kolekce Invence

2 až 3 týdny

Vysoká závěsná dvoudveřová skříň 35x152x36 cm se 2 nikami a 3 skleněnými policemi uvnitř

Detail

Zrcadla dělají zázraky

A to doslova! Při správném výběru zrcadla nebo zrcadlové skříně můžete koupelnu opticky zvětšit a výrazně ji prosvětlit. Markéta si do své koupelny vybrala dvoudveřovou galerku ASTON GA2OE 80. Díky oboustranné zrcadlovině působí v koupelně jako pravý “šperk”, který je krásně osvětlen pomocí integrovaného LED osvětlení v předsazené rampě. Jako celek pak galerka vnáší do koupelny svěžest a vzdušnost, protože koupelna je, jako každá paneláková, bez oken. 

Zrcadlová skříňka ASTON s umyvadlovou skříňkou INVENCEV tmavších koupelnách doporučujeme raději vybírat galerky s osvětlením v rampě, u kterých světlo směřuje k umyvadlu, nikoliv na osobu, případně obličej. Pamatujte ale i na hlavní osvětlení koupelny, které by mělo korespondovat s tím v galerce nebo u zrcadla.

Dvoudveřová galerka ASTON GA2OE 80
Kolekce Aston

2 až 3 týdny

ASTON GA2OE 80, dvoudveřová galerka s LED osvětl., vypínačem a zásuvkou (zrcadlo 40/40).

Detail

Pár tipů pro vás!

A to je vše. Jak jste se mohli přesvědčit, i malá paneláková koupelna může nabídnout mnoho prostoru, jak toho fyzického, tak i ten pro vlastní kreativitu. I do malých prostor lze promítnout vlastní představy a touhy po větším nábytku, který by byl nejen designový, ale hlavně funkční.

Na závěr naší výpravy do litomyšlské koupelny jsme pro vás připravili pár tipů, na co si dát pozor, pokud máte, nebo jste se rozhodli pro tmavší styl koupelny. 

  • Pozor na výběr světla - v tmavších koupelnách, nebo těch bez oken, hraje velkou roli světlo. Dbejte tedy na správnou kombinaci hlavního osvětlení s rozptýleným světlem a toho, které bude např. u zrcadla nebo galerky. Vzájemně by se měly odstínově doplňovat, měly by být schopné dobře prosvítit místnost, ale zároveň by vás neměly oslňovat. 
  • Pokud si vyloženě nelibujete v černé, ale chcete tmavší koupelnu, snažte se spíše vybírat méně syté či výrazné barvy, aby koupelna ve výsledku nepůsobila jako “kobka”. Ale pozor, je to hodně o individuálních preferencích. 
  • To samé platí i při výběru koupelnového nábytku. S tmavými odstíny nejlépe ladí lehce kontrastní barvy, které podpoří hloubku a zvýrazní tmavší prostory. Zvolit můžete např. různé metalické barvy nebo oblíbené dřevodekory, které přinesou do koupelny hřejivý a útulný pocit.

Hledáte podobné řešení?

Koupelna je ve velké míře odrazem naší osobnosti, proto existuje nespočet řešení, koupelnového nábytku a barevných provedení. Rádi bychom vám pomohli se zorientovat a navést vás správným směrem, aby pro vás byla koupelna učiněným rájem. Neváhejte nás proto kontaktovat, poradíme vám a provedeme výběrem koupelnového nábytku.

Pište nám na e-mail info@drevojas.cz, budeme se těšit. Obrátit se na nás můžete také na našich sociálních sítích. Pod účtem @drevojas nás najdete na Facebooku a také na Instagramu

Inspirujme společně…

Máte nábytek od Dřevojasu? Podělte se s námi o jeho fotografie. Označte nás na Instagramu nebo ho otagujte hastagem #drevojas. Společně můžeme inspirovat další, kteří se právě chystají na rekonstrukci své koupelny.

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.