Jak využít výklenek nebo niku v koupelně?

V koupelně je každý centimetr prostoru cenný, a proto je důležité využít ho co nejefektivněji. Jedním z opomíjených míst, kde můžete umístit koupelnový nábytek, jsou výklenky, které často zůstávají nevyužité. Koupelna a její potenciál tak zůstává plně nevytěžený. V následujících řádcích se zaměříme na kreativní a praktické způsoby, jak proměnit tyto výklenky v užitečné a esteticky přitažlivé prostory, které zvýší funkčnost i vizuální atraktivitu vaší koupelny.

Výklenek nebo nika?

Různé výklenky či atypické prostory vznikaly v koupelnách už od nepaměti. Mnohdy to bylo dispozicemi bytu nebo či finančními možnostmi. V současné době ale hovoříme o poměrně rozšířeném trendu, kdy výklenek nebo nika jsou vítaným doplňkem koupelny. Designovým, ale především praktickým. Díky tomu existuje celá řada možností, jak podobné prostory využít. 

Výklenek v koupelně s pračkou a dřevěnou policíNiky a výklenky mají v koupelnách velké uplatnění. Kromě úložných prostor je lze využít i pro umístění pračky nebo sušičky.

Instalace polic nebo skříněk do výklenků umožňuje využít prostor koupelny na maximum a zároveň udržet koupelnu dobře zorganizovanou a uklizenou. Ručníky, hygienické potřeby a další drobnosti mohou být snadno dostupné a přitom diskrétně uloženy, což přispívá k celkovému pohodlí a funkčnosti prostoru. A jak prostory vybavit?

Vestavěné skříně a policové systémy

Asi nejčastější možností, která má přesah i do jiných místností domu či bytu, jsou vestavné skříně a různé policové systémy. Obě varianty představují efektivní způsob, jak využít výklenky v koupelně do posledního centimetru. Tyto úložné prvky mohou být instalovány do výklenků tak, aby vytvořily integrované úložné prostory aniž by zabíraly příliš mnoho prostoru v koupelně. Ideální řešení pro minimalistické koupelny. 

Zabudované skříně na chodběVestavné skříně jsou výrazným minimalistickým doplňkem, který najde uplatnění jak v koupelně, tak i v jiných částech bytu nebo domu.

Nástěnné police nebo regály

Alternativou k vestavným skříním je možnost instalace otevřených nástěnných polic nebo regálů. V nice nebo výklenku poskytnou úložný prostor a na rozdíl od uzavřených skříní budete mít snadnější přístup ke všem uloženým předmětům. Otevřené police můžete také využít i jako prostor pro různé designové doplňky.

Dřevěné police ve výklenkuDíky policím a regálům budete mít vždy po ruce nejpoužívanější předměty jako ručníky nebo osušky.

Regály a police najdete i v nabídce Dřevojasu a to hned v několika rozměrech a v celé řadě dekorů a laků. Doporučit vám také můžeme elegantní a praktický regál řady INVENCE, který lze zavěsit jak na výšku, tak i na šířku.

Horní regál závěsný INVENCE SYO 90

od 5 980 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Police INVENCE SYO 90 s možností zavěšení vertikálně i horizontálně

Doplňková police 40

od 2 390 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Doplňková police se skrytým zavěšením.

Doplňková police 60

od 2 880 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Doplňková police se skrytým zavěšením.

Doplňková police 80

od 3 350 Kč s DPH

Detail

2 až 3 týdny

Doplňková police se skrytým zavěšením.

Desky pod umyvadlo

Moderní trendy přinesly do koupelen fenomén desek pod umyvadlo, které mohou být díky své flexibilitě další z řady praktického vybavení, kterým výklenek v koupelně můžete vybavit. Díky vzdušnému a minimalistickému designu bude umyvadlová deska velice elegantní, nabídne vám mnoho odkládacího prostoru, který se vždy hodí. 

Vybíráte desku pod umyvadlo? V podrobném článku Jak správně vybrat desku pod umyvadlo? vám přinášíme podrobné rady, jakou desku zvolit do vaší koupelny a s čím ji zkombinovat.

Umyvadlová skříňka ve výklenkuV koupelnových výklencích najdou uplatnění i skříňky pod umyvadlo, jako v případě koupelny na obrázku, kde jsme zákaznici Janě upravili umyvadlovou skříňku INVENCE SZZO 125 přesně podle rozměrů niky.

Výzdoba výklenků rostlinami nebo dekorativními předměty

Výklenky mohou být vynikajícím místem pro umístění rostlin, květinových dekorací nebo dekorativních předmětů, které přidají do koupelny přírodní prvky a osobitý šarm. Tato výzdoba může být nejen esteticky přitažlivá, ale také přispěje k vytvoření relaxační atmosféry a harmonie v prostoru.

Speciální využití výklenků

Sprchové kouty ve výklenku

Jednou z oblíbených možností je umístění sprchového koutu přímo do výklenku. Tento designový prvek nejen šetří prostor v koupelně, ale také vytváří moderní a elegantní vzhled. Sprchový kout ve výklenku doplňte skleněnými dveřmi a vzdušná koupelna je na světě.

Sprchový kout v panelákovém bytěV malých panelákových koupelnách se můžete často setkat s potřebou úspory místa. Z tohoto důvodu, pokud nechcete toaletu v koupelně, dojde k rozdělení prostoru sádrokartonem a vzniku výklenku jako na fotografii. Ideální případ pro umístění sprchy.

Integrovaná sedátka nebo niky pro pohodlnou sprchu

Další možností je integrovat do výklenku sedátko nebo poličky, které poskytnou pohodlné a praktické řešení pro sprchování. Sedátka mohou být vyrobená z voděodolného materiálu a umožňují pohodlné posezení při sprchování. Niky poskytují prostor pro umístění hygienických potřeb a dalších předmětů, což přispívá k praktičnosti a organizaci prostoru.

Nika ve spršeMinimalisticky řešená nika ve sprchovém koutě je ideálním řešení, pokud v koupelně nechcete různé nevzhledné držáky na hygienické potřeby.

Shrnutí klíčových výhod využití výklenků v koupelně:

Využití výklenků v koupelně nabízí řadu výhod, které přispívají k efektivnímu využití prostoru a zároveň zvyšují estetickou hodnotu interiéru. Díky kreativnímu využití výklenků lze zlepšit organizaci a funkčnost koupelny a vytvořit prostor, který je praktický, pohodlný a příjemný k užívání. Zrcadla, osvětlení, vestavěné skříně a další dekorativní prvky umístěné do výklenků mohou dodat koupelně elegantní a moderní vzhled a zároveň zvýšit komfort užívání tohoto prostoru. S přihlédnutím k těmto výhodám je využití výklenků v koupelně jedinečným způsobem, jak maximalizovat potenciál prostoru a vytvořit prostředí, které splňuje veškeré potřeby a očekávání uživatelů.

Článek pro vás napsal

Lukáš Víšek
Lukáš Víšek Specialista marketingu
Více článků od autora

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.