Koupelna z masivního dřeva: sázka na kvalitu

Koupelna z masivního dřeva: sázka na kvalitu

17. 10. 2023 5 minut čtení autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

V dnešním článku o koupelnovém nábytku od Dřevojasu se podíváme do mimořádně krásné a prostorné koupelny naší zákaznice Jany. V hlavní roli se představí elegance a trvanlivost přírodních materiálů a promyšlený design podpořený poctivou ruční prací českých truhlářů. Pojďte s námi objevit kouzlo masivního dřeva.

Nevíte, z jakých materiálů vyrábíme koupelnový nábytek? Mrkněte do přehledného článku v naší Poradně.

Příroda v koupelně

Masivní dřevo je díky svým vlastnostem v českých koupelnách velice oblíbeným materiálem. A není divu. Masiv se vyznačuje vysokou trvanlivostí, odolností, jedinečnou krásou a také možností kombinace s jinými styly a materiály. Masivní dřevo lze kombinovat s moderními prvky, perfektně podpoří minimalismus, v luxusních koupelnách vytváří elegantní a jiskřivou atmosféru, v kombinaci s kovovými prvky bude také dokonale sedět industriálním koupelnám a pro milovníky promyšleného a jedinečného designu bude možností, jak dát v koupelně průchod vlastní kreativitě. Tak takový je masiv!

Masiv od Dřevojasu

O výborných vlastnostech masivu už věděli i naší předci, truhláři, co po válce zakládali Dřevojas, na jejichž odkaz dnes navazujeme. Masiv je tak stabilní součástí našeho sortimentu a to v rámci nadčasové kolekce INVENCE, pro kterou se rozhodla i naše zákaznice Jana. Tak jako nás, když nám designéři poprvé představili tuto kolekci, i Janu uchvátila ergonomicky řešená zásuvka u umyvadlové skříňky INVENCE. Ta je velice prostorná, má tlumené dovírání a pokud by se do ní snad něco nevešlo, je k dispozici i praktická otevřená nika.

Pohled na umyvadlovou skříňku INVENCE SZZO 125Otevřená nika u skříňky řady INVENCE je velkým pomocníkem při udržování pořádku v koupelně. Je vhodná pro uschování drobných předmětů nebo menších osušek, které chcete mít neustále po ruce.

Janino rozhodování tedy bylo hodně jednoduché. Miluje vytříbený design a přírodní materiály, které koupelnám dodávají hřejivý a útulný pocit. Jasným favoritem se tak stala skříňka pod umyvadlo INVENCE SZZ2 125 v provedení A01 Dub masiv s dvojicí umyvadel na desku Joy. Během rekonstrukce koupelny ale musela vyřešit malý problém. Kam vlastně skříňku umístit. Velkou výhodou její koupelny se nakonec ukázal prostorný výklenek, díky kterému nemusela řešit změny dispozice vany, sprchového koutu a jiného nábytku. 

Koupelnová skříňka INVENCE SZZO 125 (2 umyvadla Joy)
Kolekce Invence

2 až 3 týdny

Závěsná umyvadlová skříňka 121,4x49,8x46 cm s 1 zásuvkou, nikou a 2 keramickými umyvadly Joy

Detail

Inspirace pro vás, dámy!

Kouzlo umyvadlové skříňky INVENCE SZZ2 125 má mnoho podob. Jednou z nich jsou umyvadla na desku. Milujete-li design jako Jana, budou pro vás umyvadla Joy jasnou jedničkou. Nemají sice odkládací plochu, ale to vůbec nevadí, protože vám naopak dají prostor pro vlastní kreativitu. Díky tomu si můžete odkládací plochu skříně vyzdobit různými doplňky. Dávkovače mýdla, doteky přírody v podobě voňavých šeříků a v neposlední řadě také elegantní baterie. Tu si můžete umístit kdekoliv. 

Keramické umyvadlo Joy s doplňkyKeramické umyvadlo na desku Joy naší rodinné značky Myjoys nabízí dokonalé křivky a elegantní keramickou průtokovou zátku. Umyvadlo vám můžeme upravit z výroby speciálním přípravkem Dreja Clean, díky kterému bdue umyvadlo rezistentní vůči bakteriím, vodnímu kameni a jiným nečistotám.

A co údržba? Nevýhodou umyvadel na desku může být zatékání vody za umyvadlo. Bývá způsobena nedostatečným prostorem mezi zdí a umyvadlem. V případě skříněk Dřevojas nic takového nehrozí, naopak jsme při konstruování skříně zvolili prostor, který bude možné jednoduše vytřít a aby se vešla baterie a cokoliv, co si budete přát zde odložit.

Zrcadlová skříňka = prožitek z designu

Co když vám řekneme, že velkou roli při rozhodování zda galerka nebo zrcadlo hrály obklady? Jana si totiž vedle masivu zvolila i nádherné obklady a dlažbu připomínající mramor. A tuto kombinaci chce mít stále na očích. Každé ráno se tak do práce připravuje před elegantní galerkou AIR GA3OE 120 s oboustrannými zrcadly a integrovaným LED osvětlením. Paprsky z osvětlení se ve výklenku nádherně odráží a bezpečně osvětlují jak prostor uvnitř, tak i kolem umyvadel včetně přilehlých obkladů. Podíl na této okázalé souhře elegance, designu a promyšlené konstrukce mají i skleněné police. Ty dodávají jak galerce, tak i koupelně blyštivý nádech luxusu.

Zrcadlová skříňka AIR GA3OE 120 z masivu s osvětlenímVíceúčelová galerka AIR GA3OE 120 nabízí také dvojici elektrických zásuvek a vypínač osvětlení. 

Ručníky, osušky, prací prášky…do skříňky s nimi

Dostatek úložného prostoru je pro pořádek v koupelně klíčový. Jana se ale rozhodla pro nábytek na míru. Měla tři požadavky. Vtisknout skříňce něco z kolekce INVENCE, prostor pro ručníky a osušky a místo na přebalování. Výsledkem je praktická dvoudveřová skříň s nikou a rozlehlou odkládací plochou, která poslouží i v době, kdy už jsou vaše děti odrostlé. To vše z masivního dřeva.

Koupelnová skříňka s otevřenou nikou vyrobená z masivuDesignová skříňka vyrobená na míru poskytla Janě i velmi praktické místno pro přebalovací pult. 

Hra s detaily

Minimalismus je skoupý na detaily. Základem je vždy čistota, perfektní linie, ale pár doplňků nikdy neuškodí. Drobné detaily vám naopak pomůžou se v koupelně lépe zabydlet. Už jen napustit vanu, začíst se do knihy a užívat si hřejivý pocit útulné koupelny. Tak jako naše zákaznice Jana, které tímto srdečně děkujeme, že si vybrala nábytek od Dřevojasu a za možnost ukázat vám krásy její koupelny. 

Výzdoba koupelnové skříňkyPilířem pohodlné a útulné koupelny jsou kromě nábytku doplňky. Zkuste například květiny a uvidíte, jak zkrášlí vaši koupelnu. 

Hledáte podobné řešení?

Koupelna je ve velké míře odrazem naší osobnosti, proto existuje nespočet řešení, koupelnového nábytku a barevných provedení. Rádi bychom vám pomohli se zorientovat a navést vás správným směrem, aby pro vás byla koupelna učiněným rájem. Neváhejte nás proto kontaktovat, poradíme vám a provedeme výběrem koupelnového nábytku.

Pište nám na e-mail info@drevojas.cz, budeme se těšit. Obrátit se na nás můžete také na našich sociálních sítích. Pod jménem drevojas nás najdete na Facebooku a také na Instagramu

Inspirujme společně…

Máte nábytek od Dřevojasu? Podělte se s námi o jeho fotografie. Označte nás na Instagramu nebo ho otagujte hastagem #drevojas. Společně můžeme inspirovat další, kdo se právě chystá na rekonstrukci své koupelny.

Váš Dřevojas

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.