Jak pečovat o koupelnový nábytek

Jak pečovat o koupelnový nábytek

25. 10. 2018 autor - Petra Lustigová

Petra Lustigová

Máte za sebou zařizování nové koupelny nebo rekonstrukci? Doufáme, že to dopadlo na jedničku, do koupelny se vešlo všechno, co jste měli v plánu, barvy k sobě ladí, voda teče a světla svítí ?

koupelnový nábytek odolá vlhkosti

Koupelna zkrátka vypadá přesně podle vašich představ a vy si teď v duchu říkáte: „Kéž by to tak vydrželo napořád.“ Přesně ta samá myšlenka nám prolétává hlavou, když kompletujeme náš koupelnový nábytek. Víme, že si přejete, aby vaše vysněná skříňka vypadala jako zbrusu nová ještě za několik let a aby se umyvadlo lesklo pořád stejně, jako když jsme vám ho dovezli.

O umyvadlech už byla řeč v jednom z našich článků, tentokrát se proto zaměříme na péči o nábytek do koupelny.

Nábytek odolný proti vlhkosti

Většina našich skříněk je vyrobená z dřevovláknitých desek a laminované dřevotřísky. Veškeré povrchy nábytku upravujeme PVC fólií nebo lakem, který je vhodný právě do prostředí koupelny. Používáme také speciální lepidla, takže i hrany jsou proti vlhkosti bezpečně chráněny. Nemusíte se proto bát, že by se skříňky, ačkoliv jsou dřevěné, začaly klížit nebo snad rozlepovat. Při výrobě používáme nejmodernější technologie a za jejich kvalitou si stojíme.

výroba koupelnového nábytku

Tip: přečtěte si náš článek popisující jednotlivé materiály, z kterých vyrábíme koupelnový nábytek

 

Co dělat, když se nábytek dostane do styku s vodou?

Přestože je náš nábytek Dřevojas přizpůsobený vlhkému prostředí koupelen, neznamená to, že je voděodolný. Jedná se přeci jen o dřevo, takže se to od něj ani nemůže čekat ? Vždy, když nábytek postříkáte vodou z vany nebo ze sprchy, utřete ho utěrkou. Pokud vám zateče voda do skříňky, osušte ho. Pokud zjistíte, že po nábytku voda stéká, ať už kvůli blízkosti sprchového koutu nebo vany, je nutné uspořádání koupelny změnit.

Pozor je potřeba dát také na špatně těsnící sifon, ale to už určitě víte :-) Pokud se skříňky a desky dostávají opakovaně do styku s vodou, jejich vzhled to může nenávratně poškodit, a to přeci rozhodně nechcete.

koupelna nábytek vlhkost

 

Co dělat, když se koupelnový nábytek zašpiní?

Známe to všichni. Hlavně ti, co mají doma děti nebo třeba čtyřnohé mazlíčky. I koupelna může občas vypadat jako po boji. Ale jak ji bezpečně uklidit? Rozhodně neberte do ruky agresivní prostředky s obsahem alkoholu nebo abrazivní prostředky. Bude vám stačit vlhký hadřík nebo utěrka. Pokud je to skutečně třeba, vezměte si na pomoc běžný saponát nebo mýdlovou vodu. A opět - po čištění vždy nábytek osušte.

péče o koupelnovy nabytek

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz k údržbě koupelnového nábytku, napište nám do komentáře. Rádi vám odpovíme :-)

PS: Detailní informace včetně návodu k použití a možnostech údržby vám přikládáme přímo ke skříňkám a najdete ho také na našich webových stránkách v sekci Ke stažení nebo přímo zde.

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Lustigová Petra Lustigová

Baví mě psát články o pěkných domácnostech, nábytku i doplňcích. Mám ráda jógu, přírodu a dobrou kávu.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Kristýna

27. 08. 2022 05:40

My jsme si nedávno kupovali nový nábytek, protože jsme tu měli nějaký nekvalitní a hrozně nám nabobtnal. Tím vlhkem a taky byl hodně plesnivý. Strašně bojujeme v koupelně s vlhkostí. Máme sice odvlhčovač a teď už jsem koupila i nějaký speciální přípravky proti plísni z https://www.odstraneniplisne.cz/ , tak doufám, že to bude letos v zimě lepší. Přes léto v pohodě, ale ta zima je věčný boj.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.