Podzimní inspirace do vaší koupelny

Podzimní inspirace do vaší koupelny

26. 10. 2020 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Podzim je jedno z nejkrásnějších ročních období. Příroda hraje všemi barvami, zklidňuje nás a pomáhá při každodenním stresu. Není tedy divu, že se přírodou necháváme inspirovat a snažíme se jí mít co nejvíce na dosah i v našich koupelnách. Na podzim se také nejvíce věnujeme rekonstrukcím, vybíráme vhodný materiál, skříně a snažíme se koupelnu uzpůsobit obrazu svému. V následujících řádcích jsme pro vás připravili menší shrnutí možností, jak se v koupelně inspirovat přírodou a jaké materiály můžete využít.

Přímý dotyk přírody

Příroda je balzám na naše smysly, v tom se zřejmě všichni shodneme. Díky naší letošní novince, přírodnímu dekoru Organic, se může vaše koupelna proměnit ve skutečnou oázu klidu, kde každé ráno načerpáte sílu pro nadcházející den. 

Umyvadlová skříň MODULE SZZ 80 v dekoru Organic s keramickým umyvadlem Glance a doplňková skříň DOS SNZ1 60 rovněž v dekoru Organic. Dohromady vytváří koncept atraktivní koupelny, která příjemně zapůsobí na naše smysly.

Čím je dekor Organic tak zvláštní? Hlavní složkou tohoto dekoru jsou ryze přírodní materiály, konkrétně rostliny a květy ze svahů tyrolských Alp

Koupelnový nábytek MODULEPři výrobě dekoru je využívá 100% zelené energie. Samotný materiál se pojí bio pryskyřicí, která je v přírodě volně rozložitelná. 

A to není vše. Dekor příjemným způsobem zapůsobí i na naše smysly. Je příjemný na dotek a má charakteristickou levandulovou vůni. Povrch dekoru je také ošetřen transparentním lakováním, který pomáhá chránit dekor před vlhkostí a vnějším poškozením. O vlastnostech, výrobě a výhodách se můžete blíže dočíst v našem článku „I květy z alpské louky můžete mít na své koupelnové skříňce“.

Není dřevo jako dřevo 

Vedle klasických materiálu je stále velmi oblíbená i výroba z masivu. A není divu. Masivní dřevo působí bytelně, spolehlivě, autenticky, dostatečně vyjádří váš vkus a pokud ho správně udržujete, tak vám vydrží i celá léta

Koupelnová skříň INVENCEKoupelnová skříň INVENCE SZZO 80 s keramickým umyvadlem Harmonia vyrobená z masivu (dub). Skříň se otevírá pomocí systému Push-to-open.

Pro koupelnový nábytek je nejvhodnějším materiálem tvrdé dřevo, nejlépe dub, ze kterého v Dřevojasu vyrábíme nábytek kolekce INVENCE. Koupelnu si tak můžete vybavit nejen elegantní umyvadlovou skříní, ale i praktickou vysokou skříní INVENCE SVD2O 35 nebo nadčasovým zrcadlem INVENCE ZCOPE 90. Vše v krásném a autentickém masivu.

Elegantní dřevodekory

Vhodnou a velmi oblíbenou alternativou k masivu jsou dřevodekory. Působí útulně, hřejivě a jejich výroba je mnohdy méně náročná a ekonomičtější. V Dřevojasu máme k dispozici celkem 12 druhů elegantních dřevodekorů ve světlejších, ale i tmavších odstínech.

Umyvadlová deska v dekoru CafeDůležité je vyvážit odstín dřevodekoru s barvou podlahy a pozadí. Na obrázku umyvadlová deska v dekoru Cafe.

Při výběru dřevodekoru berte v potaz i jiné aspekty vaší koupelny. Především je důležité, aby dekor ladil s barvou stěn, obklady nebo podlahou. Tmavé odstíny mohou upozadit vlastnosti dřevodekoru, křiklavé pak negativně působit na naši mysl. Vhodný je výběr světlé či lehce tmavší barvy. V obou případech se zvýrazní povrch dekoru a křivky koupelnového nábytku.

Umyvadlová skříň VARIANTE v dekoru Borovice JacksonSprávný výběr odstínu podlahy a stěny je velmi důležitý, protože ve výsledku určí, jak se bude nábytek s dřevodekorem v koupelně vyjímat. Na obrázku umyvadová skříň VARIANTE v dekoru Borovice Jackson.

Při zařizování koupelny se můžete také řídit svými pocity, k čemuž je dřevodekor vítaným pomocníkem. Pokud se chceme cítit útulně, bezpečně a mít hřejivý dojem, vybírejte spíše z tmavších dekorů, jakou jsou naše Arlington, Nebraska nebo letošní novinka Tobacco. Vzdušnost a otevřenost naopak symbolizují světlejší dekory jako je Bříza, Dub a Oregon, které navíc mohou koupelnu i opticky zvětšit. 

Umyvadlová skříň GIO v dekoru OregonSvětlejší nábytek příjemně provzdušní a opticky zvětší vaši koupelnu. Na obrázku umyvadlová skříň GIO SZZ2 80 s v dekoru Oregon. Součástí našich skříní je značkové kování Hettich s jemným dovíráním, na které dáváme doživotní záruku.

Existuje mnoho způsobů, jak ve vašich koupelnách vzbudit pocit sounáležitosti s přírodou. Jak její části přenést až k vám domů nebo jak se na okamžik přenést do hlubokých lesů. Záleží pouze na vás a vašem výběru. Pokud by vás cokoliv zajímalo, chtěli byste poradit se správným výběrem, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@drevojas.cz nebo nám napište dolů do komentářů. Rádi vám pomůžeme.

Přírodě zdar.

Lukáš.

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Nataša

12. 07. 2022 20:46

Já jsem tak ráda, že už máme koupelnu hotovou. Byl to fakt boj. Nečekala jsem, že se zasekneme na takových "drobnostech" jako jsou poličky a umyvadlové skříňky. Sprchový kout a záchod jsme měli vybraný hned, ale umyvadlová skříňka se mi líbila až z https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky . Pořád se mi na nich něco nelíbilo, ale teď je koupelna perfektní :-) .

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.