Kdy začít s rekonstrukcí koupelny?

Kdy začít s rekonstrukcí koupelny?

22. 03. 2020 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Technologický vývoj a obměna trendů jsou v dnešní době nezadržitelnými procesy, a tak se v mnoha případech stává, že věci kolem nás stárnou. Co když se to ale týká nábytku, v našem případě koupelnového nábytku? Kdy myslíte, že je čas na rekonstrukci koupelny a obměnu nábytku? Čtěte v našem článku.

1. Generační obměna

Každý, kdo se někdy pustil do pořizování vlastního bydlení, ví, co to znamená generační obměna. Koupelny po prarodičích zrekonstruovali naši rodiče, po rodičích zase my, jejich děti. Každá generace se při výběru koupelny řídila jinými faktory. Zatímco starší generace vybíraly z toho, co bylo, a musely se s tím spokojit, my už takový problém nemáme a díky vysoké kvalitě současných produktů můžeme vybírat i efektivně.

Minimalismus a vzdušnost. Současným trendům zcela suveréně vládnou umyvadlové desky.

Všichni se tedy shodneme na tom, že ten správný čas v přichází v době, kdy se snažíme usadit. Koupili či zdědili jsme byt nebo dům a pokud to není novostavba, tak i závazek budoucí rekonstrukce. Bohužel, většina starších nemovitostí má buď umakartová jádra či jiné, zastaralé a hygienicky nevhodné koupelny.

V tu chvíli se pusťe do rekonstrukce!

2. Únava materiálu

S výše řečeným souvisí i další faktor a to je únava materiálu. Stále se ještě můžeme setkat s umakartovými jádry, s neudržovanými a nevětranými koupelnami, které jsou noční můrou hygieniků. Nejenže jsou tyto koupelny líhništěm všech možných plísní a hub, ale jsou nebezpečné i z důvodu značné únavy a degradace materiálu.

Pořízením koupelnového nábytku z kvalitních materiálů si můžete zajistit delší životnost. Detail kolekce nábytku DOOR.

Pokud se vás týka některý z těchto bodů, zpozorněte a rozhodně se zamyslete, zda nenadešel ten správný čas. Kromě toho berte v úvahu fakt, že šetřit na nábytku může být značně kontraproduktivní. Ve starším článku – 3 nejčastější chyby při výběru koupelnového nábytku – jsme na to upozorňovali a pokud jste ve stádiu zvažování rekonstrukce, přečtěte si to!

Chápeme, že ne každý si může dovolit velké investice, ale právě laciný nábytek je jedním z důvodů, proč se koupelny rekonstruují tak často. Je rozdíl, pokud budou vaše skříňky z levného materiálu, který i přes vaší péči během několika let začne degradovat, a mezi kvalitním materiálem, který vydrží.

3. Když už se necítíte dobře

Každý se zabydlujeme po svém a může se stát, že už se zkrátka ve své koupelně necítíme. Nevyvíjí se pouze trendy, ale i lidské vnímání, pocity, a tak může přijít doba, kdy už se ve vaší koupelně nebude cítit pohodlně, příjemně či komfortně. V tu chvíli je ten správný čas na změnu. Přeci jenom platí, že v koupelně začíná náš den.

Kde jinde nastartovat úspěšný den? Přeci v koupelně, ve které se bude cítit dobře. 

Pár slov závěrem

Ať už je váš důvod pro rekonstrukci koupelny jakýkoliv, vždy se dobře rozmýšlejte, nemyslete v krátkodobém horizontu. Rekonstrukce je nákladný podnik, koupelna vás bude provázet po mnoho let a pokud rozumně zainvestujete, tak i déle. Proto si dejte záležet, rozviňte v rodinném kruhu diskuzi na téma "nábytek", zvažte požadavky a zvyky všech rodinných příslušníků, stavební část ale nechte na odpovědných osobách. Další podrobnosti ohledně rekonstrukcí se můžete dozvědět také v našem starším článku „Na co si dát pozor při rekonstrukci koupelny“. 

Pokud vás cokoliv zajímá nebo zvažujete do své koupelny nábytek od Dřevojasu a potřebujete poradit, ozvěte se. Se vším vám rádi pomůžeme.


Nabídku našeho nábytku můžete nalézt na www.drevojas.cz a pokud vás zde nic nezaujme, můžeme vám nábytek vyrobit i na míru. Více na www.drevojasnamiru.cz.

Kontaktovat nás můžete rovněž přes naší webovou podporu nebo na e-mailu info@drevojas.cz.

Úspěšným rekonstrukcím Zdar!

Za Dřevojas,

Lukáš

Zdroj fotografií: Dřevojas a www.freepik.com

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Ivana

28. 10. 2020 14:00

My třeba s rekonstrukcí koupelny začali v momentě, kdy se nám začala objevovat neodstranitelná plíseň. To pro nás byl jednoznačný impuls na změnu. Ihned jsme běželi na google a našli první firmu ( v našem případě http://pwinterier.cz ) a rekonstrukci jsme s ní provedli co by dub :)

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.