Na co dát pozor při rekonstrukci koupelny?

Na co dát pozor při rekonstrukci koupelny?

30. 11. 2016 autor - Petra Soukupová

Petra Soukupová

Možná vám už došla trpělivost se současnou podobou vaší koupelny a rozhodli jste se, že dozrál čas na změnu. Bude se rekonstruovat, přestavovat a obměňovat!

Poradíme vám, na co se zaměřit

Pokud máte představu, jak bude vaše nová místnost vypadat, vyberte toho, kdo rekonstrukci provede. To totiž bude zásadní pro šťastný konec. Zvolíte-li řemeslníka, pravděpodobně něco ušetříte, ale na vás bude organizace stavby. Jestliže připlatíte a objednáte rekonstrukci u firmy, kromě zaplacení byste se neměli o nic starat. Snad nemusíme zdůrazňovat, že byste měli mít sepsanou smlouvu o dílo, v níž bude jasně stanovená cena, co vše rekonstrukce obnáší a termín dokončení. Co vás tedy může zaskočit? Peníze navíc při objevení se nečekaného problému a také oddalování termínu předání.

Koupelnu budete používat vy a členové vaší rodiny, a to každý den - nikoliv ten, kdo přijde náhodou na návštěvu. Proto bychom dali přednost praktičnosti a útulnosti před ohromujícím dojmem. Uvědomte si, jaké zvyky mají členové vaší rodiny, a podle toho plánujte rozmístění sanitárních prvků i nábytku. Zjistěte zhruba ceny práce, materiálu i vybavení, abyste věděli, že máte dostatek prostředků a že v polovině rekonstrukce nebudete nuceni skončit a čekat, než našetříte. A pozor, většinou platí, že se objeví nějaký nečekaný výdaj, takže je více než prozíravé mít jistou rezervu.

Plánujte

Při celkové rekonstrukci by měl být plán následující:

 • bourací práce (neboli pryč se starou koupelnou)
 • čisticí a přípravné práce pro stavbu
 • okna
 • plyn
 • topení
 • elektroinstalace a vodoinstalace
 • zednické a obkladačské práce
 • malíři
 • elektromontéři (na vypínače, světla, zásuvky)
 • podlahy
 • dveře a nábytek (pro ten si přijďte k nám)

Kde nešetřit a kde naopak ušetřit?

Na každou práci je dobré sehnat konkrétního odborníka. Část byste třeba zvládli sami, ale kvůli přecenění vlastních schopností už ztroskotal nejeden kutil (a byl vytopen nejeden soused). Při výběru zjišťujte reference, poptávejte se, nechejte si předložit fotografie rekonstrukčních prací. Nevyplácí se šetřit na materiálu, ty kvalitní zaručí delší životnost, lepší schopnosti. Spíše využijte množstevních slev, sezonních výprodejů.

Základem je přemýšlet a promýšlet, ne každá rekonstrukce musí být dobrá. Máte-li možnost, poraďte se s někým, kdo už podobnou zkušeností prošel. Jsme tu pro vás.

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Soukupová Petra Soukupová

Po střední škole jsem působila v tištěných médiích, stíhání uzávěrek byl denodenní adrenalin. Po deseti letech a během vysoké školy jsem opustila deníky a zamířila do soukromé firmy, kde jsem se věnovala PR, sportovní novinařině a webům. Mám ráda kávu, víno a kvalitní produkty :-)

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Ivana

28. 10. 2020 11:15

Třeba my jsme se rekonstrukce celého bytu vůbec nebáli a tak jsme si na nic ani nemuseli dávat pozor. Možná se ptáte, proč? No, my to vyřešili takovou "slabošskou" variantou a to tak, že jsme si povolali firmu, která to vše udělá za nás. Je to jedna z cest a dle mého je to cesta, která smysl má :) Firma, která nám dělala reko se jmenuje http://pwinterier.cz

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.