Moderní trendy koupelen

Moderní trendy koupelen

06. 11. 2016 autor - Petra Soukupová

Petra Soukupová

Před třiceti lety vypadaly všechny koupelny stejně, a to zejména ty panelákové - umakart a podivná barva či dekor. V rodinných domcích zase vedly nevýrazné obklady. Dnes je to všechno jinak. Koupelna přestala být pouze prostorem pro očistu, ale stala se další obytnou místností.

Do koupelny se chodíme v prvé řadě mýt, sprchovat a koupat, čistit si zuby a umývat vlasy. Chodíme si tam ale i odpočinout, relaxovat v masážní vaně nebo ve sprchovém boxu. Ženy se sem přicházejí zkrášlovat, muži se tu holí a přitom čtou televizní program nebo poslouchají hudbu.

Trendem současné koupelny je její funkčnost

Důležité pro nás je, abychom zde našli vše potřebné k očistě těla: praktické umyvadlo, lehce dosažitelný sprchový kout a prostornou vanu. Důraz však klademe i na to, aby se veškeré zařízení dalo snadno umýt a lehce udržovat čisté a hygienicky nezávadné. Nejenom kvůli údržbě jsou stále populárnější vanové zástěny, které udrží podlahu kolem vany suchou, předcházejí vzniku plísní, zabraňují úrazům.

Moderní koupelna musí být bezpečná

Vany můžou mít pomocná madla, sedátka a úchyty. Pro starší uživatele nebo hendikepované je obtížné vstupovat do klasicky tvarované vany, pro ně je vhodnější vana se sníženou přední stěnou nebo sprchový kout. Vychytávkou poslední doby je sprchový kout bez vaničky: zkrátka stojí na dlažbě vyspárované tak, že voda stéká do odpadového kanálku a dál do kanalizace.

Koupelna jako symbol relaxace

Odpočinek ve vaně je jen vaším časem. Dopřát si můžete koupel s masážemi - mají pozitivní vliv na uvolnění svalů i pohyblivost kloubů a odbourávají stres! Hitem posledních let je prostorová vana, zabere sice dost prostoru, ale vypadá perfektně a poskytuje tolik místa, kolik jen potřebujete (některé i pro koupel ve dvou). 

V koupelně si prostě chceme užívat čistotu, vůni, pohodlí a luxus. Prostředí si můžeme zpříjemnit designovým zařízením, moderními technologiemi, nádhernými dekory či super odolnými povrchy. Kromě moderních doplňků však mějte na paměti, že trendy se vracejí. Retro koupelny na oko vypadají, že jsou nemoderní. Ve skutečnosti nabízejí však všechny funkce a mnohdy ty nejkvalitnější, jež jsou právě k dispozici.

A jak vypadá vaše koupelna?

 

Tip: máme pro vás nové trendy pro rok 2024

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Soukupová Petra Soukupová

Po střední škole jsem působila v tištěných médiích, stíhání uzávěrek byl denodenní adrenalin. Po deseti letech a během vysoké školy jsem opustila deníky a zamířila do soukromé firmy, kde jsem se věnovala PR, sportovní novinařině a webům. Mám ráda kávu, víno a kvalitní produkty :-)

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.