Koupelnové trendy v roce 2024

Koupelnové trendy v roce 2024

24. 01. 2024 5 minut čtení autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Barvy, vzory obkladů, koupelnový nábytek nebo vizuální styl koupelen. I letos se můžeme těšit na příchod nových trendů, v některých případech úplně nových, v některých pak návrat toho, co už tu bylo a znají to především starší generace a také trendy, které tu už nějakou dobu jsou a udržují si svoji popularitu. Podívejme se společně blíže na některé trendy, které ovlivní koupelnový design v roce 2024. Třeba vám poslouží jako inspirace a pomohou s rekonstrukcí vaší koupelny. 

Barva roku

Asi to nejzásadnější, co v koupelnách řešíme, je barva. Letošní výběr barev má za cíl vzbudit v nás emoce, touhy, ale i touhu po zklidnění. To je případ letošní barvy roku, která bude mít bezesporu výrazný a pozitivní vliv na naší psychiku, odrazí se také i v koupelnovém nábytku a celkově v designu koupelen. A jaká to je?
Barva roku 2024 Pantone Peach FuzzBarvou roku je nádherná "broskvová" Peach Fuzz, jejímž úkolem je vzbudit touhu a uklidňovat. Je krásná, že?

Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone barvou roku tzv. Peach Fuzz, jednoduše řečeno, broskvovou barvu nebo odstín chcete-li. Konkrétně jde o odstín PANTONE13-1023. A proč zrovna takto jemný odstín? Vysvětlení najdeme přímo u výkonné ředitelky společnosti Leatrice Eiseman:

“Při hledání odstínu, který odráží naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu vyzařující teplo a moderní eleganci. Odstín, který rezonuje se soucitem, nabízí hmatové objetí a bez námahy spojuje mladistvé s nadčasovým.”

Koupelna s barvou stěny Peach Fuzz - barva roku 2024Kombinace barvy roku 2024 Peach Fuzz s dřevodekorem D17 Colorado na umyvadlové skříňce BIG INN SZZ4 125 promění koupelnu v oázu klidu a harmonie. 

Co to znamená pro koupelny? Eleganci, jemnost, to vše z této barvy přímo sálá. Pocitově se přidává i touha po sounáležitosti, péči a relaxu. Pro koupelnový design ideální kombinace, protože, co je koupelna? Je to místo, kde čerpáme energii, trávíme v ní mnoho času. Logicky tak v koupelně hledáme atmosféru klidu, soužití, zdroj energie. Všechny tyto vlastnosti tak lze do koupelny díky barvě Peach Fuzz jednoduše zakomponovat. 

Kombinace s koupelnovým nábytkem

Čím ještě vyniká broskvový odstín? Co nám může jeho jemnost a hravost poskytnout? Jednoznačně velký prostor pro kreativitu, pro možnost kombinovat a pro vyjádření sama sebe. Rádi inspirujeme, představte si proto např. vzdušnou koupelnu s kombinací nátěru či obkladů v broskvovém odstínu s bílou barvou. Bezesporu by nám vznikl vzdušný, otevřený prostor s dávkou elegance, útulnosti a pohody, který přímo vybízí k dotvoření celkového dojmu pomocí koupelnového nábytku v dřevodekoru. A proč právě dřevodekor? Je to příroda a hlavně dřevo, které zútulní prostory a v kombinaci s broskvovým odstínem jistě vytvoří něco neodolatelného, poetického, či dokonce romantického.

Inspirujte se u naší zákaznice Kláry. Rafinovaný výběr bílých a světle růžových obkladů a koupelnového nábytku v dřevodekoru vytvořil v její koupelně oázu klidu a harmonie. Čtěte v článku "Malá, ale vzdušná: koupelna v České Třebové".

Umyvadlová skříňka ENZO v barvě roku 2024Peach Fuzz sluší i koupelnovému nábytku. V tomto případě zjemňuje již tak elegantní rysy umyvadlové skříňky ENZO SZZ2 80.

Přírodní barvy, zemité tóny

Příroda inspiruje, dává nám energii a dovoluje nám v ní hledat klid. Proto její obliba v koupelnovém designu setrvává, ba dokonce roste. Vedle různých přírodních materiálů, jako např. masivní koupelnový nábytek, jsou tu i dřevodekory a také dekory imitující různé přírodní materiály. Na přední místa v oblíbenosti se tak dostávají imitace kamene, grafitu, lávy, písku a jiných materiálů, které dokáží divy. Jak s nábytkem, tak i s lidskou psychikou. Zemité barvy totiž mají i přes svůj mnohdy surovější vzhled uklidňující vliv a půvab. Zkrátka vše, co v koupelně potřebujeme. 

Tyto vlivy se v koupelnách odrazí především ve volbě barev stěn, obkladů či dlažby a také v případě koupelnového nábytku. Pokud tedy chcete mít trendy koupelnu, která vydrží, zkuste sáhnout po zemitých barvách. Ideálně v kombinaci s dřevodekorem. Výsledek vás ohromí.

Umyvadlová deska v masivu a doplňková skříňka s nikou v dekoru LavaKombinace umyvadlové desky z masivu a doplňkové skříňky s nikou v dekoru N06 Lava. Moderní a elegantní kombinace vyzažující smysl hravost a touho po spojení s přírodou.

(re)Renesance mramorů

Mramor už není v dnešní době jen doménou luxusních koupelen. Mramor se do českých koupelen vrací čím dál víc a trend bude i nadále pokračovat. Důvodem této (re)renesance jsou levnější alternativy, které mohou mít podobný efekt jako originální mramor. Tedy učinit z koupelny něco extra. 

O čem konkrétně mluvíme? V koupelnovém nábytku lze např. sáhnout po dekorech imitujících povrch mramoru s charakteristickým žilkováním. Zmíním náš dekor D20 Galaxy. Mramor ale není jen o obkladech, či koupelnovém nábytku. Mramor se silně prosazuje a i nadále bude v kategorii umyvadel, kde lze vypíchnout naše umyvadla řady Como. Chladný dotek litého mramoru, elegantní křivky, to vše může do vaší koupelny přivést uklidňující pocit s velkou dávkou luxusu. Cestu k antické koupelně tak máte otevřenou.

Umyvadlová skříňka v dekoru GalaxyJednou z možností, jak vtisknout koupelně smyslnost a eleganci, je koupelnový nábytek v dekoru s imitací povrchu mramoru. Zvolit si např. můžete náš dekor D20 Galaxy, který sedne jakékoliv umyvadlové skříňce. Na obrázku se skříňkou pod umyvadlo VARIANTE SZZ2 60.

Pozornost na detaily

Trendy mohou najít v koupelně i jiné uplatnění a zdaleka nemusí jít jen o tak výrazné prvky, jako jsou obklady nebo koupelnový nábytek. Rok 2024 bude hodně o detailech a o pozornosti, kterou jim věnujeme. Řekněme si to na rovinu. Nejen koupelnový nábytek nebo obklady formují výsledný obraz a pocit z koupelny. I sebemenší detaily mohou vytvořit ideální místo pro uklidňující relax, nebo místo, ze kterého budete mít zkrátka radost. A že těch detailů je. Mrkněme na některé.

Koupelnové zrcadlo s poličkou a doplňkyObklady, koupelnový nábytek, sanita, to vše tvoří koupelnu. Co jí ale pomáhá dotvářet image, styl, jsou různé doplňky jako například poličky, které nejenže poskytnou odkládací místo, ale mohou být i designovým přínosem.

Bezoplachové toalety

České domácnosti mají mnoho společného, např. časté umístění toalety přímo v koupelně. Poslední roky ukazují, že i v tomto směru se velice dobře daří trendům. Jedním z těch posledních jsou tzv. bezoplachové toalety. Ty si v minulých letech získaly velkou oblibu a v roce 2024 se očekává jejich ještě výraznější nástup. Důvod? Toalety bez splachovacího okruhu jsou totiž velice praktické a vyberete-li správně, dokonale padnou i vaší koupelně. A co víc? S tzv. rimless řešením ušetříte při úklidu mnoho energie a hlavně i svůj domácí rozpočet. Bezoplachové toalety totiž spotřebují pro spláchnutí výrazně méně vody

Objevte naši řadu bezoplachových toalet Myjoys My. Toalety s centrálním splachováním a rovnoměrným rozprostřením vody po celé míse.

Teplé kovy přicházejí

Podstatnými detailem v koupelně jsou baterie, konzole a jiné kovové prvky. Kromě lesklých, chromových nebo černých baterií a konzolí si ale mezi letošní trendy prodraly cestu různé barevné kovy, jako kartáčovaný bronz nebo imitace zlata. A důvod? Doba bronzová se opravdu (naštěstí) nevrací, ale opět přichází na scénu vintage styl se svými konzervativnějšími prvky, různými vzory a v neposlední řadě také industriální design, ke kterému bronz a jiné “teplé” kovy zkrátka patří.

Podobná řešení většinou nabízejí nadčasovost, eleganci a hlavně styl, jakým se může člověk vyjádřit. O tom industriál je. 

Umyvadlová skříňka MAJESTY s bronzovou bateriíŠarm. I takovou vlastnost může mít vaše koupelna. Stačí vsadit na doplňky, jako je např. baterie v bronzu a konzervativnější prvky. I s moderním minimalismem ale nešlápnete vedle.

Dbejte na trendy, ale i na své pocity

Jako každý rok, tak i letos máme jedno doporučení. Trendy mohou koupelny kvalitativně i pocitově posunout o level výš. Vždy ale především dbejte na to, aby byla koupelna podle vašich představ a abyste se v ní cítili, tak jak je vám to pohodlné. Dle toho vybírejte jak koupelnový nábytek, tak i obklady, dlažbu a jiné prvky. Trendy jsou od toho, aby vás pomohly nasměrovat, poradily vám. Neberte je jako určující faktor, bez kterého nebude vaše koupelna in. Vaše koupelna bude vždy in, alespoň do té doby, dokud se bude líbit vám osobně. 

Poradit vám ale také můžeme i my v Dřevojasu. Proto pokud se právě pouštíte do realizace nové koupelny, nebo hledáte ten správný koupelnový nábytek, jsme tu pro vás.

Váš Dřevojas!

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.