Koupelnové trendy v roce 2021

Koupelnové trendy v roce 2021

11. 03. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Jaro je za dveřmi a všichni už netrpělivě čekáme, až vypukne naplno. Někteří se vydají na první jarní procházku, jiní se pustí do rekonstrukce koupelny, pro kterou je jaro tím nejvhodnějším obdobím. Pokud se i vy chystáte na novou koupelnu, mohlo by vás zajímat, jak je to s trendy v koupelnovém nábytku pro rok 2021.

Tip: máme pro vás také trendy pro rok 2024

Příroda v koupelně

Nejzásadněji promluvila do letošních trendů příroda, která je pro nás zdrojem odpočinku a relaxace, a proto se jí stále více snažíme integrovat do našich domovů. Její vliv se už několik let promítá především do výběru materiálů.

Můžete se vydat cestou v chladnějších tónech s jasnou volbou v podobě betonu, kamene nebo mramoru, nebo pro vás bude rozhodující pocit útulnosti a tepla domova. To se pak nabízí dřevodekory, které vám to vše dopřejí a navíc vypadají elegantně. V naší nabídce můžete vybírat z 11 krásných dřevodekorů, jako jsou například Arlington, Nebraska, Tobacco nebo Bříza

Koupelnová skříňka BIG INN SZZ2 80Kombinace dřevodekoru a světle zelené barvy na stěnách prosvětlí celou koupelnu a učiní z ní svěží a útulný prostor. Na obrázku umyvadlová skříňka VARIANTE SZZ2 80 v dekoru Nebraska a s umyvadlem Harmonia.

A co barva?

Každý rok vyhlašuje několik organizací ve spolupráci s designéry barvu roku a letos se jich o tento titul "popere" hned několik. Společnost Pantone přišla pro rok 2021 se velmi zajímavou kombinací, založenou na stálici mezi trendy - šedé barvě a k ní barvu žlutou, která symbolizuje optimismus, světlo a dobrou náladu. Tedy přesně ty vlastnosti, které v současné době potřebujeme.

Kombinace umyvadlové desky s odkládací deskou a vysokou skříníŠedý odstín je trend, který jen tak nevymizí a tak se nemusíte bát, že za dva nebo tři roky bude vaše koupelna out. Na obrázku koupelnový nábytek Dřevojas v dekoru Galaxy připomínající mramor.

O slovo se i v tomto případě hlásí příroda. Barevné spektrum doplní o zelenou barvu, kterou doporučujeme spíše pro stěny, případně pro nějaké detaily. Určitě ale nevolte jen tak. Odstín zelené by měl být zvolen v závislosti na tom, jaké máte požadavky, jak má interiér působit nebo co je pro vás příjemnější. Útulnější atmosféry docílíte s temnější barvou a pro více světla naopak doporučujeme světlejší tóny

Koupelnový nábytek MODULEZelená do koupelny patří a záleží jen na vás, zda s její pomocí necháte vyniknout nábytek nebo si naopak troufnete na temnější barvu. Inspirovat se můžete třeba naší umyvadlovou skříňkou MODULE SZZ2 120 s doplňkovou skříní DOS SNZ1 60.

A jaké umyvadlo?

Čím větší, tím samozřejmě lepší. Obliba dvojumyvadel výrazně stoupá a i letos budou hitem. A důvod? Jsou velmi praktická, zejména pro početné rodiny. V Dřevojasu jsme se na dvojumyvadla zaměřili už dříve a výsledkem jsou např. bytelná a hranatá dvojumyvadla Hamonia 125 a Victory 120.

Umyvadlová skříňka BON s dvojumyvadlem HarmoniaDvojumyvadlo se vám může zdát jako zbytečnost, ale je opravdu funkční a v početných rodinách může vyřešit spoustu problémů při ranní hygieně. Na umyvadlové skříňce BONO SZZ2 125 vypadá opravdu krásně.

Velká zrcadlová plocha

Budete se divit, ale letos budou IN velká zrcadla. Tak velká, jak jen vám to koupelna umožní. Výsledkem bude vzdušný prostor a pokud umístíte zrcadlo blíže k oknu, přivede vám do místnosti více světla.

Koupelnové zrcadlo STRIPE s bočním osvětlenímVelké zrcadlo je ideální v menších koupelnách a pokud ho podpoříte i osvětlením, dostanete z prostoru své koupelny maximum. 

Zrcadlo také doporučujeme opatřit osvětlením, případně ho zakoupit s již integrovaným světlem. Při větších rozměrech se světlo krásně rozprostře po místnosti a především večer vykouzlí parádní atmosféru. A co vám můžeme nabídnout? Oslovit by vás jistě mohly naše řady zrcadel STRIPE s bočním osvětlením nebo řady NIGHT a VITTA s regulátorem stmívání.

Zrcadlo NIGHT ZCO 120
Kolekce Night

skladem

NIGHT ZCO 120, zrcadlo s LED osvětlením a vypínačem vč. regulátoru teploty světla a stmívání.

Detail

Vhodnou alternativou k integrovaným světlům jsou ta externí. Zrcadlu přidají na eleganci a spolehlivě prosvítí celý prostor kolem umyvadlové skříňky. Pro tyto potřeby máme v nabídce světla PINO nebo TAPI

Doplňky hrají velkou roli

Vybrali jste nábytek, obklady, vanu nebo sprchu a stále vám něco chybí? Něco šmrncovního? Každý z nás chce dát své koupelně něco osobitého a charakteristického. S tím mohou pomoci zajímavé a výrazné detaily - právě zde máte možnost popustit uzdu své fantazii. Co vás jistě letos ohromí, jsou tmavé prvky, nejlépe pak černé v matu nebo lesku. Baterie, úchytky a další kovové prvky, které dodají nábytku něco extra.

Umyvadlová skříň Q MAX s černými úchytkamiCo říkáte na černé úchytky? Podle nás krásné vyniknou a podpoří celkový dojem z nábytku.

Příroda, příroda a zase příroda. Kromě materiálu a barev je vegetace z pohledu designérů v letošním roce vhodnou cestou, jak si zútulnit prostor. Na parapety, poličky či na jiná místa, která nepotřebujete využívat, můžete usadit některé rostliny, které jsou vhodné do vlhkého prostředí. Ale pozor, není to tom, mít doma botanickou zahradu alá "tropický prales", ale dostat do své blízkosti opravdový a zdraví prospěšný kus přírody.

Řiďte se tím, co se vám líbí

Jak vidíte, trendy jsou i letos výživné a sami nevíme, čemu bychom dali přednost. Pamatujte ale, že vždy byste se měli řídit tím, co je vám blízké. Trendy jsou tu od toho, aby vás inspirovaly a ne aby vám něco vnutily. Takže hodně zdaru při výběru nového nábytku do koupelny a jako vždy platí - jsme tu pro vás a rádi vám s čímkoliv poradíme.

Za Dřevojas,

Lukáš

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Petra

10. 04. 2023 06:02

Nádherné koupelny. Mně by se tak líbilo, kdybychom konečně předělali tu naší starou, ale jestli se někdy dočkám, to nevím. Koupili jsme starý dům a podle mě ty práce nikdy neskončí. Před zimou jsme si objednali akumulační kamna z https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ , tak už tu alespoň nemáme do rána zimu a ani jsme nespálili tolik dřeva jako dřív, takže nějaký posun v bydlení už je.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.