Zásuvky vedle sebe nebo na sebou? Výhody, řešení a inspirace.

Zásuvky vedle sebe nebo na sebou? Výhody, řešení a inspirace.

07. 01. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Při výběru umyvadlové skříně se řídíme celou řadou faktorů, velikostí koupelny, ekonomickými možnostmi a především vlastním vkusem. Rozhodovali jste se ale někdy podle tak praktického hlediska, jako je počet zásuvek a jejich rozložení? V následujících řádcích jsme pro vás připravili stručné shrnutí výhod variant zásuvek vedle sebe a nad sebou. Dále se také dozvíte, u jakých produktů můžete obě varianty vybírat nebo jaké jsou benefity u našich koupelnových skříní. Čtěte dál!

Zásuvky nad sebou

Varianta umyvadlové skříně se zásuvkami nad sebou je asi nejčastějším a nejoblíbenějším řešením. Aby také ne. Jde o univerzální řešení. Zásuvky se skládají pod sebe a vám už jen stačí vybrat šířku skříně a tím si i určit objem úložného prostoru. 

Umyvadlová skříň BIG INN se dvěma zásuvkami nad sebouVarianta koupelnové skříně se zásuvkami nad sebou umožňuje pracovat s rozměry na výšku se zachováním úložného prostoru. Na obrázku umyvadlová skříň BIG INN SZZ2 80.

Dalším benefitem vyplívajícím z našich zvyklostí je možnost lepší organizace věcí v koupelně. Do horní zásuvky zpravidla dáváme drobnosti jako třeba hygienické předměty, kosmetiku nebo holicí strojek a jiné pomocníky. Naopak ve spodní části ukládáme věci, které nepoužíváme tak často nebo jsou příliš velké, aby se vešly do horní zásuvky.

Pocit z dokonalého pořádku v zásuvkách si můžete maximalizovat pomocí pořadačů horních zásuvek nebo kovových organizérů spodních zásuvek. Díky nim máte přehled a věci při otevírání zásuvek zůstanou na svém místě.

Koupelnové skříňky se zásuvkami nad sebou rovněž poskytují prostor pro různá řešení a kombinace. Na jedné straně můžete mít skříň se dvěma stejně vysokými zásuvkami, na straně druhé pak například asymetrické zásuvky, kdy je horní menší a spodní větší. 

Koupelnová skříň Q MAX se 2 zásuvkami nad sebouAsymetrické řešení, kdy je horní zásuvka menší než spodní, například nabízí oblíbená skříň Q MAX SZZ2 70 s umyvadlem Q.

Zmínili jsme mnoho výhod, lze ale najít u tohoto řešení i nějakou nevýhodu? Přišli jsme snad na jedinou. Pokud je vás v rodině víc, jste omezeni prostorem pro manipulaci a k zásuvkám má vždy přístup pouze jeden člověk. Nejde ale o nic zásadního, vždy se dokážeme u skříně vystřídat. Nebo ne?

Zásuvky vedle sebe

Alternativní a stále více oblíbenější variantou, především u větších koupelen, jsou umyvadlové skříně se zásuvkami vedle sebe. Není divu. Perfektně se totiž vypořádají s požadavkem po velkém úložném prostoru. V malé domácnosti může mít například každý svojí zásuvku. A pokud by ani to nestačilo, můžete tuto variantu zkombinovat s předešlou, čímž získáte hned dvě řady zásuvek. Názorným příkladem může být naše skříň BIG INN SZZ4 125

Koupelnová skříňka BIG INN SZZ4 125
Kolekce Big Inn

2 až 3 týdny

BIG INN SZZ4 125, závěsná umyvadlová skříňka se 4 zásuvkami a dvojumyvadlem Harmonia 125.

Detail

Varianta zásuvek vedle sebe má také lepší obslužnost. K jejich obsahu se v jeden moment dostane hned více členů rodiny a pokud budete mít i dostatečně široké zrcadlo nebo galerku, bude vaše ranní hygiena o to jednoduší a navíc strávíte se svými blízkými další příjemné chvíle.

Koupelnová skříň COLOR se dvěma zásuvkami vedle sebeOblíbené a elegantní řešení představují zásuvky vedle sebe, které jsou vhodné především do větších koupelen. Na obrázku umyvadlová skříň COLOR SZZ2 125 s umyvadlem Harmonia 125 a doplňkovou skříní COLOR SVD2 35.

 A jaký je výběr?

Řešení se zásuvkami nad sebou nabízíme u celé řady kolekcí. Pokud chcete opravdu prostorné zásuvky, volte kolekci BIG INN. Do malých koupelen můžete vybírat řadu Q zásuvkové nebo ekonomicky výhodné PROJECT BENEFIT. K dispozici jsou také expresní kolekce Q MAX, BONO, TAKE IT nebo zástupci luxusního nábytku MAJESTY a ENZO.

Umyvadlová skříň MAJESTY se 2 otevřenými zásuvkami nad sebouKromě pořadač a organizérů si můžete do zásuvek přikoupit i praktické protiskluzové podložky. Při otevření zásuvky udrží věci na svém místě.

Variantu se zásuvkami vedle sebe nabízíme u kolekcí COLOR nebo ASTONBONO a STORM, případně u řady MODULE Pokud vás oslovily moderní trendy a vydali jste se cestou umyvadlové desky, můžete si k ní dokoupit i doplňkové skříně, které můžete vybírat dle šířky a výšky a skládat si je vedle nebo nad sebou.  

Umyvadlová skříň ASTON se dvěma zásuvkami vedle sebeKoupelnová skříň ASTON SZZ2 120 se dvěma zásuvkami vedle sebe a umyvadlem Euphoria. 

Za kvalitou si stojíme

Na závěr nesmíme zapomenout zmínit, že ať už si vyberete jakoukoliv variantu, můžete se spolehnout na kvalitní materiál a zpracování. Na nábytek dáváme prodlouženou záruku 5 let a kromě toho jsou zásuvky skříně uloženy na značkovém kování Hettich, na které se vztahuje doživotní záruka.

Takže přejeme pokud možno klidný výběr nového nábytku a pokud by vás cokoliv zajímalo nebo byste nám chtěli něco sdělit, můžete psát dolů do komentářů nebo na info@drevojas.cz.

Za Dřevojas,

Lukáš

 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Patrik

24. 05. 2022 06:29

Já si myslím, že je to ve výsledku úplně jedno. Toto jsou opravdu banality. Podstatné je vybrat dobrou vanu, záchod, umyvadlo a super je také ventilátor do koupelny. Ve starém bytě jsme ho neměli a v koupelně jsme měli hodně vlhko. Do nového domu jsem ho objednal z https://www.elfetex.cz/products/ventilatory/ventilatory-do-koupelny-a-wc a s vlhkem tu vůbec problém nemáme.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.