Zásuvky vedle sebe nebo na sebou? Výhody, řešení a inspirace.

Zásuvky vedle sebe nebo na sebou? Výhody, řešení a inspirace.

07. 01. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Při výběru umyvadlové skříně se řídíme celou řadou faktorů, velikostí koupelny, ekonomickými možnostmi a především vlastním vkusem. Rozhodovali jste se ale někdy podle tak praktického hlediska, jako je počet zásuvek a jejich rozložení? V následujících řádcích jsme pro vás připravili stručné shrnutí výhod variant zásuvek vedle sebe a nad sebou. Dále se také dozvíte, u jakých produktů můžete obě varianty vybírat nebo jaké jsou benefity u našich koupelnových skříní. Čtěte dál!

Zásuvky nad sebou

Varianta umyvadlové skříně se zásuvkami nad sebou je asi nejčastějším a nejoblíbenějším řešením. Aby také ne. Jde o univerzální řešení. Zásuvky se skládají pod sebe a vám už jen stačí vybrat šířku skříně a tím si i určit objem úložného prostoru. 

Umyvadlová skříň BIG INN se dvěma zásuvkami nad sebouVarianta koupelnové skříně se zásuvkami nad sebou umožňuje pracovat s rozměry na výšku se zachováním úložného prostoru. Na obrázku umyvadlová skříň BIG INN SZZ2 80.

Dalším benefitem vyplívajícím z našich zvyklostí je možnost lepší organizace věcí v koupelně. Do horní zásuvky zpravidla dáváme drobnosti jako třeba hygienické předměty, kosmetiku nebo holicí strojek a jiné pomocníky. Naopak ve spodní části ukládáme věci, které nepoužíváme tak často nebo jsou příliš velké, aby se vešly do horní zásuvky.

Pocit z dokonalého pořádku v zásuvkách si můžete maximalizovat pomocí pořadačů horních zásuvek nebo kovových organizérů spodních zásuvek. Díky nim máte přehled a věci při otevírání zásuvek zůstanou na svém místě.

Koupelnové skříňky se zásuvkami nad sebou rovněž poskytují prostor pro různá řešení a kombinace. Na jedné straně můžete mít skříň se dvěma stejně vysokými zásuvkami, na straně druhé pak například asymetrické zásuvky, kdy je horní menší a spodní větší. 

Koupelnová skříň Q MAX se 2 zásuvkami nad sebouAsymetrické řešení, kdy je horní zásuvka menší než spodní, například nabízí oblíbená skříň Q MAX SZZ2 70 s umyvadlem Q.

Zmínili jsme mnoho výhod, lze ale najít u tohoto řešení i nějakou nevýhodu? Přišli jsme snad na jedinou. Pokud je vás v rodině víc, jste omezeni prostorem pro manipulaci a k zásuvkám má vždy přístup pouze jeden člověk. Nejde ale o nic zásadního, vždy se dokážeme u skříně vystřídat. Nebo ne?

Zásuvky vedle sebe

Alternativní a stále více oblíbenější variantou, především u větších koupelen, jsou umyvadlové skříně se zásuvkami vedle sebe. Není divu. Perfektně se totiž vypořádají s požadavkem po velkém úložném prostoru. V malé domácnosti může mít například každý svojí zásuvku. A pokud by ani to nestačilo, můžete tuto variantu zkombinovat s předešlou, čímž získáte hned dvě řady zásuvek. Názorným příkladem může být naše skříň BIG INN SZZ4 125

Umyvadlová skříňka BIG INN SZZ4 125
Kolekce Big Inn

2 až 3 týdny

Závěsná umyvadlová skříňka (1210x720x450) se 2 zásuvkami a keramickým dvojumyvadlem Harmonia 125

Detail

Varianta zásuvek vedle sebe má také lepší obslužnost. K jejich obsahu se v jeden moment dostane hned více členů rodiny a pokud budete mít i dostatečně široké zrcadlo nebo galerku, bude vaše ranní hygiena o to jednoduší a navíc strávíte se svými blízkými další příjemné chvíle.

Koupelnová skříň COLOR se dvěma zásuvkami vedle sebeOblíbené a elegantní řešení představují zásuvky vedle sebe, které jsou vhodné především do větších koupelen. Na obrázku umyvadlová skříň COLOR SZZ2 125 s umyvadlem Harmonia 125 a doplňkovou skříní COLOR SVD2 35.

 A jaký je výběr?

Řešení se zásuvkami nad sebou nabízíme u celé řady kolekcí. Pokud chcete opravdu prostorné zásuvky, volte kolekci BIG INN. Do malých koupelen můžete vybírat řadu Q zásuvkové nebo ekonomicky výhodné PROJECT BENEFIT. K dispozici jsou také expresní kolekce Q MAX, BONO, TAKE IT nebo zástupci luxusního nábytku MAJESTY a ENZO.

Umyvadlová skříň MAJESTY se 2 otevřenými zásuvkami nad sebouKromě pořadač a organizérů si můžete do zásuvek přikoupit i praktické protiskluzové podložky. Při otevření zásuvky udrží věci na svém místě.

Variantu se zásuvkami vedle sebe nabízíme u kolekcí COLOR nebo ASTONBONO a STORM, případně u řady MODULE Pokud vás oslovily moderní trendy a vydali jste se cestou umyvadlové desky, můžete si k ní dokoupit i doplňkové skříně, které můžete vybírat dle šířky a výšky a skládat si je vedle nebo nad sebou.  

Umyvadlová skříň ASTON se dvěma zásuvkami vedle sebeKoupelnová skříň ASTON SZZ2 120 se dvěma zásuvkami vedle sebe a umyvadlem Euphoria. 

Za kvalitou si stojíme

Na závěr nesmíme zapomenout zmínit, že ať už si vyberete jakoukoliv variantu, můžete se spolehnout na kvalitní materiál a zpracování. Na nábytek dáváme prodlouženou záruku 5 let a kromě toho jsou zásuvky skříně uloženy na značkovém kování Hettich, na které se vztahuje doživotní záruka.

Takže přejeme pokud možno klidný výběr nového nábytku a pokud by vás cokoliv zajímalo nebo byste nám chtěli něco sdělit, můžete psát dolů do komentářů nebo na info@drevojas.cz.

Za Dřevojas,

Lukáš

 

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek

Rád čtu a píšu články o nábytku. Mám rád historii a práci v online prostředí.

Instagram linkedin

 

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Patrik

24. 05. 2022 06:29

Já si myslím, že je to ve výsledku úplně jedno. Toto jsou opravdu banality. Podstatné je vybrat dobrou vanu, záchod, umyvadlo a super je také ventilátor do koupelny. Ve starém bytě jsme ho neměli a v koupelně jsme měli hodně vlhko. Do nového domu jsem ho objednal z https://www.elfetex.cz/products/ventilatory/ventilatory-do-koupelny-a-wc a s vlhkem tu vůbec problém nemáme.

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.