Jak vysoko umístit umyvadlo v koupelně?

Do rekonstrukce koupelny se pouštíme jednou nebo dvakrát za život, a proto je důležité ji dělat s rozmyslem. Vše si musíte dopředu naplánovat, abyste později nemuseli sekat obklady nebo dělat změny v projektu vodo a elektroinstalace. 

Nevíte, podle čeho vybírat koupelnový nábytek? Velmi rádi vám poradíme. V článku “Jak správně vybrat nábytek do koupelny” jsme pro vás připravili celou řadu praktických rad a inspirací.

Jednou z věcí, na co si dát při plánování koupelny pozor, je umístění umyvadla, respektive jeho výška od země. Pojďme se na to společně podívat. Řekneme vám dle čeho tento parametr určovat a na co si dávat pozor.

Do jaké výšky dát umyvadlo? 

Umístění umyvadla na stěně se řídí podle několika faktorů. Základem je ale obecně přijatá norma, kterou doporučuje většina instalatérů a to je výška umístění umyvadla 85 až 90 cm od země k jeho horní hraně. Ale pozor! V případě nábytku Dřevojas je doporučená výška 86 cm a to z důvodu specifické konstrukce našich skříní. V obou případech ale pamatujte, že jde o doporučení a při zvažování byste měli vzít v potaz hned několik dalších faktorů.

Usazení umyvadla na desce

Pro koho je koupelna určená?

Ano, myslete především na to, jak vysocí jsou jednotliví členové rodiny. Výše zmíněný údaj vám pak pomůže jako takový odrazový můstek. Pro velikána můžete umístit umyvadlo o několik centimetrů výše, např. do výšky 90 cm. Naopak v domácnostech s menšími členy rodiny si můžete dovolit jít i pod hranici 86 cm. Vždy si to ale pořádně rozmyslete a nebojte se konzultovat to i s odborníky. 

Žena u umyvadlové skříňky a galerky

Pozor na samotné umyvadlo s nábytkem

Pokud pořizujete umyvadlo a k němu nábytek, např. skříňku pod umyvadlo nebo umyvadlovou desku, pamatujte na to, že umyvadlo ovlivní, v jaké výšce se bude nacházet nábytek. Jiná situace totiž nastává v případě umyvadlové desky s umyvadlem na desku a skříňky se zapuštěným umyvadlem. V prvním případě musíte pamatovat na to, že umyvadla na desku jsou vyšší, deska samotná tedy musí být níž. 

Vezměme si za příklad keramické umyvadlo Triumph na umyvadlové skříňce INVENCE SZZO 65. Umyvadlo je vysoké 17 cm. Při doporučené výšce 86 cm tak musí být kotvící systém skříňky ve výšce 54 cm. Zatímco u varianty INVENCE SZZO 65 s umyvadlem Harmonia bude skříňka výšce 67 cm. 

Instalace roháčků a odpadu

S výškou umyvadla bezprostředně souvisí i příprava roháčků, které přivádí teplou a studenou vodu, a odpadu, na který je napojen sifon. V obou případech rovněž platí norma, které bychom se v ideálním případě měli držet. Odpad by měl být ve výšce 53 cm od země, kdežto dvojce roháčků ve výšce 58 cm od země a jejich rozteč by měla být 12 cm

Stavební připravenost - schéma

Pokud se ale z nějakého důvodu rozhodnete umístit umyvadlo do jiné výšky, než je doporučených 85 cm, nechte si po konzultaci s odborníkem změnit i výšku rohových ventilů a odpadů. Nezapomeňte hlavně na to, že stavební připravenost každé skříně může být jiná. Proto si vždy nejprve přečtěte montážní parametry.

Všechny informace na jednom místě

Abychom vám nebo vašim instalatérům zjednodušili přípravné práce v koupelně, připravili jsme u každého z našich produktů podrobnou stavební připravenost s ilustrací a parametry, které jsou pro zavěšení skříňky a připojení umyvadla nezbytné. Vedle toho si také můžete u každého z produktů stáhnout přehledný montážní návod.

Kompletní stavební připravenost si pak také můžete stáhnout na stránce Ke stažení. V případě dotazů, nebo nějakého problému, se na nás neváhejte obrátit. Velmi rádi vám poradíme. Zastihnout nás můžete na e-mailu info@drevojas.cz, na telefonu +420 461 653 937 nebo se můžete mrknout do naší Poradny, kde jsou pro vás přichystány další zajímavé články.

Článek pro vás napsal

V Dřevojasu pracuji už přes dvacet let jako montážní technik a budu vám radit a pomáhat s technickými dotazy. Kromě kutilství se věnuji sportu, především v zimě běžkám, čas trávím s rodinou a zvelebováním obydlí.

Položky označené * jsou povinné

Máte dotaz? Napište nám.
Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s vaším dotazem udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

V souvislosti s novým nařízením EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) si Vás dovolujeme požádat o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Vyplněním formuláře s žádostí o katalog udělujete souhlas se zařazením všech jeho osobních a jiných údajů v rámci tohoto formuláře, jakož i dalších údajů získaných při obchodním styku (dále jen „osobní údaje“) do databáze správce (dále také jako „správce“), tj. Dřevojas, v. d., se sídlem Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s jejich zpracováním, a to i prostřednictvím správcem pověřených zpracovatelů (dále jako „zpracovatel“).

Osobní údaje budou zpracovávány k obchodním a marketingovým potřebám správce, včetně nabízení obchodu a služeb, jakož i zasílání obchodních sdělení mimo jiné prostřednictvím elektronických prostředků ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Souhlas se poskytuje na dobu do odvolání souhlasu. Registrovaný bere na vědomí, že má práva dle ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, tj. zejména že poskytnutí osobních údajů je dobrovolné a že má právo přístupu k osobním údajům. Každý subjekt údajů, který zjistí nebo se domnívá, že správce nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života subjektu údajů nebo v rozporu se zákonem, může a) požádat správce nebo zpracovatele o vysvětlení, b) požadovat, aby správce nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav; zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.


Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.