Trendy ze světa koupelen: Umyvadlo na desku

Trendy ze světa koupelen: Umyvadlo na desku

10. 10. 2017 autor - Petra Lustigová

Petra Lustigová

Sledujete trendy v bytovém designu a chcete, aby vaše domácnost byla stylová? Pak vám asi neunikl aktuální módní trend z oblasti koupelen – umyvadla na desku!


desky koupelna

Vybrat si umyvadlo není jen tak. V současnosti můžete volit z umyvadel keramických, z litého mramoru, můžete si vybrat z různých tvarů, rozhodnout se pro hranaté umyvadlo, oválné. Můžete si taky vybrat umyvadlo klasické, umyvadlo zasazené do nábytku nebo se rozhodnout pro výstřednější a v současnosti velmi oblíbenou alternativu – umyvadlo na desku.

Minimalistická koupelna

Ano, je to tak, klasická umyvadla pomalu nahrazuje trend umyvadel na desku. Nemůžeme říct, že by klasice úplně odzvonilo, ale sami jste si možná všimli, že trendy restaurace na svých toaletách jednoznačně preferují samostatná umyvadla, která se připevní na umyvadlovou desku. Stejně tak vaší pozornosti určitě neuniklo, že minimalismus a organické tvary se objevují i v nových a rekonstruovaných koupelnách vašich přátel. Kromě supermoderní vany a sprchy, je právě umyvadlo designová dominanta koupelny.

 Minimalistická koupelna s oválným umyvadlem

Jak si vybrat umyvadlovou desku?

V Dřevojasu si můžete vybrat umyvadlové desky z lamina ve spoustě dřevodekorů (oblíbený wenge, útulné cafe), v moderním designu betonu nebo v klasických lesklých barevných provedeních. Stačí si dobře promyslet koncept koupelny a pak už jen zadat svůj požadavek na našem webu.

Určitě dobře poměřte prostor ve své koupelně. Šířku desky můžete zvolit podle svého přání, standardně v rozmezí 60-270 cm. Tloušťka umyvadlové desky je pevně stanovena na 5 cm, hloubka na 50 cm. K umyvadlové desce na míru si můžete zvolit konzole (minimalistickou lesklou nebo skrytou), sifon (kulatý nebo hranatý) a na požádání vám vyřežeme do desky otvor pro sifon i baterii.


deska koupelna

Jaké zvolit umyvadlo?

Takže desku už máte vybranou, teď zbývá otázka, jaké si vybrat umyvadlo. Aby barev nebylo v koupelně moc, umyvadlo nechte v klasické bílé. Asi se shodneme na tom, že k minimalistické desce se hodí funkční umyvadlo s jednoduchými a čistými liniemi. Pokud máte rádi přírodu a organické tvary, určitě sáhněte po oválném umyvadle Triumph. Pokud je vám bližší přísná strohost, objednejte si hranaté umyvadlo Kube.

Slouží vaše koupelna slouží více jak 3 rodinným členům? Zvažte pořízení 2 umyvadel! Je to úžasně praktické. Vaše děti si aspoň ráno můžou čistit zuby najednou a nehádat se o umyvadlo :-) V takovém případě mějte na paměti, že je potřeba zvolit umyvadlovou desku větší a podepřít ji více konzolemi.

Skříňka pod umyvadlo na desku

Vaše designová koupelna se už rýsuje! Minimalistické umyvadlo doplňuje jednoduchá umyvadlová deska. Na ni můžete ledacos položit, ale přeci jen je dobré mít i další úložné prostory. Co byste řekli na skříňku pod umyvadlo na desku? Nebo se do vaší koupelny hodí samostatná závěsná koupelnová skříňka? Nebo snad máte radši netradiční niku?

Koupelnový nábytek Storm s nikou

Pokud nepotřebujete konkrétní rozměr desky, ale dáváte přednost hotové sestavě, určitě si nenechte ujít náš minimalistický klenot Storm, který doslova rozbouří svým moderním designem každou koupelnu :-) U této řady si můžete zvolit umyvadlo oválné, ale i hranaté. Vzhledově do moderní koncepce koupelen zapadá i naše řada Tower se skleněnou deskou a v trendy betonovém designu.

koupelnové desky

Zvažujete u umyvadle na desku? Pomohli jsme vám s výběrem? Napište nám do komentáře!

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Lustigová Petra Lustigová

Baví mě psát články o pěkných domácnostech, nábytku i doplňcích. Mám ráda jógu, přírodu a dobrou kávu.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Lenka

31. 03. 2019 17:43

Zdravím, děkuji za článek. Možností je v současné době hned několik. My jsme na umyvadla koukali tady: https://www.sanimat.cz/k481-sanitarni-keramika-umyvadla. Máte s nimi zkušenosti? Už se těším, až budeme mít hotovo!

Dřevojas, v.d.

09. 08. 2019 14:43

Dobrý den, Lenko, moc nás těší, že se Vám článek líbil :) S umyvadly z odkazu, který jste zaslala, nemáme zkušenosti, ale mohu Vám vřele doporučit naše umyvadla. Najdete je na tomto odkazu >> https://www.drevojas.cz/cs/m-53-umyvadla Přeji Vám krásný den. Za Dřevojas, Petra

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.