4 koupelnové rutiny pro vaše batolata (které byste měli zavést do svého života)

4 koupelnové rutiny pro vaše batolata (které byste měli zavést do svého života)

19. 10. 2016 autor - Dagmar Gallyasová

Dagmar Gallyasová

1/ Nočníkový trénink

Je vaše batole připravené sundat pleny? Mezi 18-24 měsíci je většina dětí schopna dát najevo, že je potřeba “jít” a použít nočník. Než začnete, zkontrolujte, zda je vaše dítě obeznámeno s nočníkem. Je potřeba jim říci, co to je a jak jej používat. Řekněte jim, že jejich kamarádi z knížek nebo z filmů také používají nočník.

Nočník by měl zůstat každý den na stejném místě, takže vaše batole bude vědět, že je vždy na tom stejném místě v případě nouze. Nejlepší je umístit ho v blízkosti WC nebo koupelny. Možná bude dobrý nápad, když “půjdete” ve stejnou dobu. Naučte se třeba nějakou písníčku, kterou budete společně broukat vždy, když batole bude používat nočník. Batole to bude bavit a "udržíte" jej na něm snadněji.

2/ Ranní koupelnová rutina

Naučte děti rutinně v koupelně. Když budete chodit do stejné koupelny, každý den a ve stejný čas, dítě si tyto momenty zafixuje a naučí se rutině. Pokud vaše batole probudí hlad, tak pak začněte rutinu v koupelně po snídani. Jakmile bude jeho bříško šťastné, bude připraveno na návštěvu koupelny. Vždy se ujistěte, že je v koupelně teplo a že je tam vše, co potřebujete.

3/ Nepořádek

První věc, kterou byste měli udělat, je zbavit se jakéhokoliv nepořádku. Například takový make-up se velmi snadno vylije, pokud zůstane otevřený. Prostě si skliďte svou sbírku "pokladů" z umyvadla. Pokud tam máte kartáček a ústní vodu, tak to je v pořádku. Ukliďte toho co nejvíce organizovaným způsobem. Make-up vložte do nějakého sáčku na místo, které nebude přístupné vašemu dítěti. Zubní pasty a žiletky skladujte například ve skříni pod umyvadlem nebo v zrcadlových skřiňkách (galerkách).

4/ Snídaně

Přestože je snídaně opravdu jedním z nejdůležitějších jídel dne, neznamená to, že u ní musíte ztrácet spoustu času každé ráno. Začněte den něčím jednoduchým a zdravým, jako je například ovocný salát nebo miskou ovesné kaše.

Věříme, že vám naše tipy ušetří čas. A jaké jsou vaše ranní rutiny s dětmi?

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Dagmar Gallyasová Dagmar Gallyasová

Miluji kávu, skvělé služby a ráda sleduji lidi, kteří něco dokázali.

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.