Jak pečovat o umyvadlo?

Jak pečovat o umyvadlo?

02. 11. 2016 autor - Petra Soukupová

Petra Soukupová

Kdo by si nechtěl umývat ruce v čistém umyvadle. Lesknoucí se umyvadlo bez nánosu vodního kamene, bez rzi a přilepených vlasů je prý vizitkou každé hospodyně a ženy. Jak docílit toho, aby právě ve vaší koupelně stálo umyvadlo bez poskvrnky? Poradíme vám.

Důležitá je pravidelnost

Kvalitní umyvadlo si žádá kvalitní péči. Čistěte ho jednou až dvakrát týdně - podle počtu členů domácnosti a jejich ušpinění - nejlépe přípravky určenými k očistě koupelnového nábytku. Nedoporučujeme přípravek pískové konzistence, ten se podle našich zkušeností poměrně špatně oplachuje a v některých případech může i poškodit povrch. Tekuté přípravky jsou lepší, nakapejte přímo na ušpiněnou plochu nebo na hadřík, umyjte, vydrbejte zaschlé skvrny a dobře opláchněte vodou. Nejvhodnější jsou přípravky k nastříkání, které necháte určitou dobu působit a pak jednoduše opět opláchnete.

Jak na skvrny a lesk?

Přípravky, jež jsou na koupelnový nábytek, by si měly poradit i se skvrnami od vodního kamene a se zbytky mýdel. Pomůžou však i další věci, které máme většinou běžně v našich kuchyních. Například vodní kámen odstraní vařicí ocet. Rezavá místa se budou zase blýskat, když na ně použijete citronovou šťávu. A umyvadlo získá nádherný lesk, pokud ho potřete rozkrojeným citronem.

Náš tip: Umyvadlo vydrží déle čisté, jestliže budete dodržovat jednoduché pravidlo. Pokaždé, když si umyjete ruce a zastavíte vodu, si utřete ruce a dosucha vytřete i umyvadlo a vodovodní baterii. Je dobré, pokud toto snadné pravidlo dodržují všichni členové domácnosti, tak se úklid stane snadnějším. Umyvadlo totiž vydrží čisté daleko déle, přičemž jeho utření vám zabere jen pár vteřin. Začnete-li dodržovat tento návyk, pak doporučujeme častěji vyměňovat ručníky. Jestliže jste dosud během týden potřebovali dva ručníky, vyměňte ho ještě do třetice. Zároveň se však nemusíte bát toho, že budou extrémně špinavé, vždyť budou utírat vesměs čisté umyvadlo.

Pořiďte si Dreja-Clean

Proti vodnímu kameni a bakteriím máme něco, co s nimi bez problémů zatočí! Je to sada na ošetření povrchu keramických umyvadel Dreja-Clean. Ochrání vaše umyvadlo, které po aplikaci přípravku získá lepší hygienické vlastnosti. Povrch umyvadla totiž ošetříte přípravkem, který na něj „natáhne“ povlak ochraňující umyvadlo před špínou a bakteriemi, a co víc, nedovolí jim usazovat se. Ptáte se, jak je to možné? Díky lotosovému efektu: nečistoty se nabalují na kapky vody a po povrchu jednoduše stékají.

Vy ještě nemáte Dreja-Clean? Pospěšte pro něj k nám.

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Petra Soukupová Petra Soukupová

Po střední škole jsem působila v tištěných médiích, stíhání uzávěrek byl denodenní adrenalin. Po deseti letech a během vysoké školy jsem opustila deníky a zamířila do soukromé firmy, kde jsem se věnovala PR, sportovní novinařině a webům. Mám ráda kávu, víno a kvalitní produkty :-)

Více článků od autora

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.