Sprchový kout, nebo vana?

Sprchový kout, nebo vana?

24. 11. 2016 autor - Dagmar Gallyasová

Dagmar Gallyasová

Zařizujete si novou koupelnu? Rekonstruujete původní? Přemýšlíte o tom, jak vybavit hygienické zázemí na chalupě? Pak zcela jistě přemýšlíte nad tím, zda zvolit sprchový kout, nebo vanu. Jako téměř všechno na světě mají obě varianty své výhody i nevýhody.

Při plánování si uvědomte, že je třeba dát pozor na několik zásadních věcí

Je potřeba vědět, kde jsou rozvody vody a kde odpady. Výběr mnohdy zužuje velikost místnosti a její členitost. Jedním z určujících momentů by měla být rozloha koupelny. Neboť neplatí, že kam se vejde sprchový kout, nacpete i vanu, byť maličkou. V ideálním případě, pokud vás rozměry koupací místnosti nelimitují, zvolte kout i vanu. Podle momentální nálady si vyberete, zda využijete rychlou sprchu, nebo dlouhý relax ve vaně. Jestliže ale musíte mezi oběma možnostmi volit, zvažte - a třeba se všemi členy rodiny - všechna pro a proti.

Sprchový kout je praktický

Sprchový kout je jednoznačně méně náročný na prostor a navíc existují i luxusní kousky, které svou velikostí vanu i několikanásobně trumfnou. Na sprchu bude nejspíš slyšet ten, kdo drží rodinnou kasu. Sprchování je rychlejší, což znamená úsporu vody, tudíž peněz a vlastně i času. Sprchování je navíc hygieničtější, protože ihned spláchnete veškerý pot a prach. K naší kůži je také šetrnější. Kdo z vás měl po pobytu ve sprše „svraštělou“ kůži jako míváme po povalování ve vaně? V neposlední řadě je třeba myslet na členy vaší domácnosti. Pro kout by určitě hlasovali lidé starší nebo hendikepovaní. Je totiž lépe přístupný a můžete si ho pořídit se sedátkem.

Vanu ale nezavrhujte

Uvolnění a zklidnění po únavném dni nebo po sportování je více než příjemné. Dobu, po kterou budete relaxovat ve vodě provoněné pěnou, oleji, výtažky z bylin nebo solí, zvolíte vy a patří jenom vám. V koupeli si odpočinete po fyzické i psychické stránce a pokud jste se vrátili z venku zmrzlí, není nic krásnějšího než ponořit se do horké lázně. Máte-li masážní vanu či podložku, dopřejete zároveň znavenému tělu masáž a uvolnění. Vanu můžete považovat i za ozdobu koupelny, vybírat můžete z různých tvarů, délek a designů i barev. A když si k ní představíte sklenku šampaňského a voňavou napěněnou vodu. Vana samozřejmě nabízí i možnost osprchování, jen je vhodné pořídit si stěnu, kterou jednoduše vysunete v případě sprchování.


Takže sprchový kout, nebo vana? Je to na vás. Přijďte se k nám inspirovat, co by se vám k němu/ní hodilo... Skříňka s umyvadlem, designové zrcadlo nebo galerka?

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8-17 hod.

info@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článek pro vás napsal

autor - Dagmar Gallyasová Dagmar Gallyasová

Miluji kávu, skvělé služby a ráda sleduji lidi, kteří něco dokázali.

Více článků od autora

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Olina

10. 07. 2021 07:14

Oboje má své výhody, ale podle mě jsou praktičtější sprchové kouty. Alespoň teda pro nás. Když jsme si zařizovali koupelnu, tak jsme chvíli zvažovali, jestli si nepořídíme jak sprchový kout tak i vanu, ale to bychom se v koupelně pak už skoro nehnuli, tak jsme si akorát objednali sprchový kout z https://www.vybavime-koupelny.cz/sprchove-kouty a nelitujeme našeho rozhodnutí :-) .

* Povinná položka

Přidat komentář ke článku

*
*
*

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma
 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na:


Odesláním reakce na tento inzerát poskytujete správci své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. V souvislosti se zpracováním Vašich osobních údajů máte příslušná práva: (i) na přístup k osobním údajům, (ii) na opravu či doplnění nepřesných nebo nepravdivých osobních údajů, (iii) na výmaz osobních údajů, nejsou-li již osobní údaje potřebné pro účely, pro které byly shromážděny či jinak zpracovány, anebo zjistíte-li, že byly zpracovávány protiprávně, (iv) na omezení zpracování osobních údajů ve zvláštních případech (v) na přenositelnost údajů a (vi) vznést námitku, po níž zpracování Vašich osobních údajů bude ukončeno, neprokáže-li se, že existují závažné oprávněné důvody pro zpracování, jež převažují nad Vašimi zájmy nebo právy a svobodami zejména, je-li důvodem případné vymáhání právních nároků a (vii) obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování údajů společností LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, se sídlem Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje pověřenec pro ochranu osobních údajů Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. jsou dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.