Dřevojas podporuje studentské stáže

Zatímco ve světě jsou nejrůznější studentské stáže a praxe, často označované jako trainee programy, naprosto běžnou součástí studia, v českých firmách se tento systém praktického vzdělávání zatím rozbíhá jen pozvolna.

O výhodách, které pro studenty i zaměstnavatele tato spolupráce znamená, ví jeden z největších českých výrobců, společnost Dřevojas, v. d., jež spolupracuje s Vyšší odbornou a Střední školou technickou v České Třebové.

Výroba koupelnového nábytku je precizní záležitostí, která je závislá na perfektní technologii zpracování. V Dřevojasu si proto dáváme velmi záležet na kvalitním pracovním a profesionálním týmu, který má vysokou odbornost a samozřejmě mu nechybí potřebná šikovnost tzv. zlatých českých ručiček.

„Z pohledu jednoho z největších zaměstnavatelů na Svitavsku musíme říci, že nábor nových zaměstnanců, kteří jsou zruční a práce je těší – v ideálním případě se zajímají nebo přicházejí s nápady na vylepšení výrobních postupů, není vůbec snadný. To je jeden z důvodů proč jsme velmi rádi navázali, v této chvíli již rok trvající, spolupráci s Vyšší odbornou a Střední školou v nedaleké České Třebové, která je vyhlášená pro svou vysokou vzdělávací úroveň v oboru nábytkářství a strojařství,“ vysvětluje na úvod Ing. Petr Blažek, ředitel Dřevojasu, v. d, tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, a pokračuje: „Impulzem pro tento krok byla snaha mezi studenty zvednout zájem o tuto profesi a zprostředkovat jim pohled a zkušenosti se špičkovými výrobními technologiemi, včetně naší nové lakovací linky, která je nejmodernější v rámci celé Evropy. To se myslím podařilo – desítky studentů se k nám vrací na letní nebo další občasné brigády.“


 

Učňovské obory Truhlář – Nábytkář mají v Dřevojasu zprostředkovanou praxi formou jednotýdenních kurzů, které se vždy pravidelně střídají s jedním týdnem stráveným ve školních lavicích, kde získávají nutnou teorii. Ve výrobě se specializují na práci s dřevoobráběcími stroji při výrobě nábytkových dílců a montáž nábytku - jak sériového, tak atypického.
Studenti maturitních oborů Operátor dřevařské a nábytkové výroby jsou zařazeni v programu dvoudenních praxí ve čtrnáctidenních cyklech. Cílem praxí je zvládnout práci na CNC dřevoobráběcích strojích.

Současně probíhá práce s CAD programy a praktické je také seznámení s nejrůznějšími druhy drobnějších kancelářských úkonů.

„Zpočátku jsme ladili formu spolupráce - obsah praxí tak, abychom studenty naučili co možná nejvíce. To se podařilo velmi dobře nastavit i ve spolupráci s vedením školy, a já mohu konstatovat, že studenti vzdělávacího centra České Třebové pro nás po ukončení studia představují velmi zajímavý pracovní potenciál. Za dobu naší spolupráce jsme tímto způsobem již přijali na hlavní pracovní poměr několik perfektně kvalifikovaných zaměstnanců pro tento obor. Věřím, že stejná úspěšnost a spokojenost všech stran nás bude provázet i do budoucna,“ říká závěrem Ing. Petr Blažek.

Nedaří se vám nalézt,
co potřebujete?

Barbora Stoklasová

+420 603 157 739
Po - Pá: 8 - 17 hod.

prodejna@drevojas.cz

Nebo se podívejte do naší poradny, kde najdete nejčastější otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Nový katalog doručíme
ZDARMA až k vám domů

Schválně se teď podívejte, že stojí opravdu za to.
Takový katalog prostě chcete mít doma vytištěný.

Pošlete mi ho zdarma

Ne, to není další nudný newsletter

Posíláme jen inspiraci, kterou oceníte. Třeba jak správně vybrat nábytek.
Jak se o něj starat. Nebo jak na něj získáte slevu.

 

Originální design

 

Nábytek na míru

 

5 let záruka

Jsme (skoro) všude. Hledejte a najdete nás na: